İçeriğe Yönlendir

Led Ampul Kullanmak Istiyorum Zararı Olur Mu ?

Tulak Akan

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Çağrı Alaf yazdı:

Sislere LED takmalarına şikayetim ampül tipi değil de rengi, Beyaz ışık ile kötü hava koşulunda bir sis farının gece kaliteli aydınlatma sunması imkansız ya da bende bir problem var. 

insanlar bilmediklerinden olsa gerek gidip 6000K hatta 8000K ledler alıp takıyorlar, renk sıckalığı ne kadar soğuk olursa o kadar parlak beyaz olduğu için karşıyı çok rahatsız ediyor. ama önünü göremiyor.

birde sadece parlak diye takılan COB ledli ampuller var ki kimseye faydası yok. anca DRL olur onlardan. renk yine mavimsi olmayacak tabi.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Doğan Arşiray yazdı:

araba benim diyebiliriz. resmen bana ait değil ama. :P

Arızası, motoru, İşletme maliyetleri nasıl gariban adama gelir mi ? 

Doğan Arşiray yazdı:

insanlar bilmediklerinden olsa gerek gidip 6000K hatta 8000K ledler alıp takıyorlar, renk sıckalığı ne kadar soğuk olursa o kadar parlak beyaz olduğu için karşıyı çok rahatsız ediyor. ama önünü göremiyor.

Bir de sanırım arabada o altyapı yoksa ne yaparsan yap verim alamıyorsun, bu doğru mu ? En kaliteli Led ile merceksiz Tofaşta verim alabilir misin ? 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağrı Alaf yazdı:

En kaliteli Led ile merceksiz Tofaşta verim alabilir misin ? 

hayır. bazı halojen çanakları led ile çok iyi oluyor bazısı olmuyor.

Çağrı Alaf yazdı:

Arızası, motoru, İşletme maliyetleri nasıl gariban adama gelir mi ? 

parçası ucuz bu arabaların. bakımı da basit. zaten küçük bir otomobil. park vs de çok kolay çünkü fantastik bir direksiyon turu var. girmediğim yer yok otoparklarda. konforu da yeterli bence. sessiz bir araç. performansı da yeterli tek başına binerken. tüketim de konuda belirttiğim gibi. şehir içi aşırı değil. 2.0 atmosferik kadar güçlü am o kadar çok yakmaz. ancak sabit hızda çok düşmüyor olay o. şanzumanı 5 ileir olmasaydı bir osnraki 7 ileri olsaydı 1 litre az yakacaktı. yol tutuş ise benim en büyük şikayet konum. lasitk iyi değilse ıslakta korkunç kayıyor arkası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Doğan Arşiray yazdı:

parçası ucuz bu arabaların. bakımı da basit. zaten küçük bir otomobil. park vs de çok kolay çünkü fantastik bir direksiyon turu var. girmediğim yer yok otoparklarda. konforu da yeterli bence. sessiz bir araç. performansı da yeterli tek başına binerken. tüketim de konuda belirttiğim gibi. şehir içi aşırı değil. 2.0 atmosferik kadar güçlü am o kadar çok yakmaz. ancak sabit hızda çok düşmüyor olay o. şanzumanı 5 ileir olmasaydı bir osnraki 7 ileri olsaydı 1 litre az yakacaktı. yol tutuş ise benim en büyük şikayet konum. lasitk iyi değilse ıslakta korkunç kayıyor arkası.

Burada fiyatları fena değil, parçası da ucuz olan Alman araba yok zaten konumdan dolayı. Yol tutuşta önemli değil 50'yi geçemiyorsun averaj 25-30. Boyutunun ufak olması iyi zira zaten şehir küçük ancak kilometreler hep 150.000+. Kilometre ile arası nasıl hangi motoru iyidir ? Arkası neden kayıyor arkadan itiş mi bunlar?

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

arkadan itişli. kuru zeminde gocart gibi dönüyor ama zemin ıslanınca ölmüşlerine yaklaşırsın,o derece tehlikeli.

bunların her motoru iyi.

ben seçebilecek olsaydım 2.2 dizel alırdım.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Fiestaya photon marka uzun ve kısa olmak üzere almıştım. Kutusundan çıkarmadım. Ofiste yanı başımda duruyor. Takmayada niyetim yok. Aynı marka ledlerin lineadaki performansını gördükten sonra takmaktan vazgeçtim desem yerinde olur. Motorumda fabrikasyon led var. Şimşek gibiler. Kendi adıma konuşuyorum, demekki fabrikasyon değilse led ile uğraşmak pek güzel değil. Helojen kullanıyorum. Photonlardan daha iyi aydınlatıyor.

Bu led işi birazda göreceli heralde. Linea kullanan arkadaşım gayet iyi aydınlatıyor dedi, ama ben gördüğüm performansdan pek memnun kalmadım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

4000K led takın gayet de güzel kullanın. 

Fatih Sarıkaya yazdı:

...

Bu led işi birazda göreceli heralde. Linea kullanan arkadaşım gayet iyi aydınlatıyor dedi, ama ben gördüğüm performansdan pek memnun kalmadım.

Bazıları yolun beyazlamasını iyi gösteriyor diye algılar.... doğrusu ise uzaktaki köpeği görebilmektir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ülke içindeki tüm led mamülleri Ayşe teyzenin çamaşırını gösteriyor 3.katta

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Servet Aydın yazdı:

Ülke içindeki tüm led mamülleri Ayşe teyzenin çamaşırını gösteriyor 3.katta

Ayşe teyze tehlikeli. Ace dökebilir :D 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Cem Işık yazdı:

Abi muayenede neden bahsi açılmıyor bu mevzunun? Bilmiyordum ledin yasak olduğunu

Tüv umursamıyor veya haberi yok. Ledciler hadi gözünüz aydın, yasal olan üretilmiş :D

rzixxeg.jpg

bumdjgw.jpg

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nihat Palolu yazdı:

Tüv umursamıyor veya haberi yok. Ledciler hadi gözünüz aydın, yasal olan üretilmiş :D

rzixxeg.jpg

bumdjgw.jpg

gaz deşarj ampül seviye ayarı ve yıkama olmadan yasak da, led sonradan eklenmiş olarak hafif kusur yazılıyor?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Nihat Palolu yazdı:

bumdjgw.jpg

Bunu takinca kesilme cizgisi bozulmuyor mu simdi?

H7 led 100 euro bu arada :) arabayi satarken sökmek lazim

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Üstteki sadece yol dışı için. Alttaki eminim çok düşük lümenlidir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Sumer yazdı:

cnnet gecirmemek elde değil. H4 e bile cözüm buldular 15 e bulamadık..  

al bi şahan bea

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Servet Aydın yazdı:

Üstteki sadece yol dışı için. Alttaki eminim çok düşük lümenlidir

Lümen standart. 1650/1000

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Çağlar Bayur yazdı:

al bi şahan bea

Fiesta varken muhabbet naparsan yap h4 ışıtmazdı 🤣

Buna gectik simdi, derdo bu oldu 😂

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...