İçeriğe Yönlendir

Fren Pedalındaki Titreme

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Köksal Yılmaz

Selamlar abiler, dostlar,

Babamın 2004 kangoonun ön fren disklerini ve balatalarını yeniledim(mga marka hepsi), fren pimlerini temizledim, gresledim taktım. Arka balataların tozunu temizledim ayar yaptım(el freninde sorun yok).  Fren hidroliğini de yeniledim. Mesele şu ki frene basınca pedalda titreme başladı(abs yok), sebebi ne olabilir? 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Pedalda titreme disk eğriliğine delalet edet eder, yeni değiştim diyorsun. Bilemedim. Parça bozuktur.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Önder Özcan yazdı:

Pedalda titreme disk eğriliğine delalet edet eder, yeni değiştim diyorsun. Bilemedim. Parça bozuktur.

Abi direksiyonda titreme yok ama sadece pedalda var. Sanki abs vuruyormuş gibi(o kadar şiddetli değil)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Köksal Yılmaz yazdı:

Selamlar abiler, dostlar,

Babamın 2004 kangoonun ön fren disklerini ve balatalarını yeniledim(mga marka hepsi), fren pimlerini temizledim, gresledim taktım. Arka balataların tozunu temizledim ayar yaptım(el freninde sorun yok).  Fren hidroliğini de yeniledim. Mesele şu ki frene basınca pedalda titreme başladı(abs yok), sebebi ne olabilir? 

Hangi hızlarda. 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Hangi hızlarda. 

Hız pek fark etmiyor abi 60 la giderken de oluyor 100 le giderken de.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Diskin oturdugu porya yüzeyi temizlendi mi? Fren kaliperini tutan demirin poryaya bastigi yer temiz ve düz mü? Ön tekerleri kaldirip araci viteste birakip diskleri kontrol edebilirsin yamukluk var mi diye. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Derya

Fren merkezi ya da disk kontrolü gerekir gibi gözüküyor. Hidrolik seviyesine de bakılabilir. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Köksal Yılmaz yazdı:

Hız pek fark etmiyor abi 60 la giderken de oluyor 100 le giderken de.

Hız ve fren şiddeti fark etmiyorsa, montajda veya yapılan işlemde bir hata var.. 

Hızlıyken ve sert frende hissediyorsan disk yamuktur.. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Diskin kalınlığı hatalı. Bir yerde inceliyor/kalınlaşıyor, veya arka kampana elips olmuş. 

Tam ön veya arka için araç havada biri tekerleri çevirecek diğeri ufaktan frene basacak. Ayarları sıkı ise zaten boşta çevirince anlaşılır

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Köksal Yılmaz yazdı:

Abi direksiyonda titreme yok ama sadece pedalda var. Sanki abs vuruyormuş gibi(o kadar şiddetli değil)

arkalara bakılmalı

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mert Gülkokan yazdı:

Benim ön disk balatalarda 40 bin önce değişti

Disk bosch balatalar mga

Mga çok kalitesiz bir daha yanından geçmem

Isındıkça ses yapıyor

40 bin km ardından frene bastığımda sadece 70 km civarında direksiyonda titreme oluyor sonra kesiliyor 

Diğer hızlarda titreme yok

Bu olay tüm lastiklere balans ve rot ayarından sonra başladı aralarında bir bağ var mıdır ?

usta tavsiye ettiyse adresi paylas da yanlislikla gitmeyelim :biggrin:

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Murat Öngür yazdı:

Ön arka iki tarafta mı değiş ti ? 

Ön balata disk değişti

Arka temizlik sadece

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Köksal Yılmaz yazdı:

Ön balata disk değişti

Arka temizlik sadece

Önler yenilenince borularda yağ basıncı artar. Arka fren balataları da kampanaya yakınlaşır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Servet Aydın yazdı:

Önler yenilenince borularda yağ basıncı artar. Arka fren balataları da kampanaya yakınlaşır

Köksal Yılmaz yazdı:

Ön balata disk değişti

Arka temizlik sadece

arka disklere de en azından bir torna yaptırırsanız sorununuz ortadan kalkar diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Türker

Diskler ve montaj ile ilgili sıkıntı yoksa birde jantları kontrol ettirin. Atıklık olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...