İçeriğe Yönlendir

C-Max Araç Beyni Nerede

Alpay Köse
Çözüme git Alpay Köse tarafından,

Recommended Posts

Alpay Köse

Slm arkadaşlar bugün yağan şiddetli yağmurdan sonra eve geldim 2 saat sonra okula oğlumu almaya gittim. Aldım arabaya bindik araç çalışmadı. Önce lastik basınç arızası arkasından motor arızalı servise gidin uyarısı verdi. Marş yok. Tamirciyi aradım. Akü kutup başını sök 10 dk bekle sonra tak dene dedi.(bugün 5 araca bakmış aynı arızadan) Yaptım çalıştı yalnız yolda bir sürü hata uyarısı verdi. Yol 5 dk. Eve gelince park ettim tekrar servis uyarısı verdi. Stop ettim.kutup başını söktüm Sabaha ne olur bilemem. Araç beyni nerededir. Söküp temizleyen varmı veya başına gelen 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ön tampon sol altta kendi kutusunun içinde ve bu arada gösterge lehim hatası da olabilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Köse
Çağlar Bayur yazdı:

ön tampon sol altta kendi kutusunun içinde ve bu arada gösterge lehim hatası da olabilir

Gösterge lehim hatası olduğunu anlamanın bir yolu varmı çalışmazsa yarın cekiciye atıp tamirciye gideceğim orada bana fikir olması açısından 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Alpay Köse yazdı:

Gösterge lehim hatası olduğunu anlamanın bir yolu varmı çalışmazsa yarın cekiciye atıp tamirciye gideceğim orada bana fikir olması açısından 

eski pat pat yöntemi, marş yaparken gösteregeyi sallayınca düzelirse vey ehil bri elektronikçide göz kontrolü ile

Yorum bağlantısı
Alpay Köse
Çağlar Bayur yazdı:

eski pat pat yöntemi, marş yaparken gösteregeyi sallayınca düzelirse vey ehil bri elektronikçide göz kontrolü ile

Teşekkürler akü kablosunu taktım ama marş yok direk motor arıza uyarısı verdi. Dediğinizi sabah denerim artık 

Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Alpay Köse

Arkadaşlar sorunu çözdüm sabah aracı tekrardan denedim yine aynı arızayı verdi. Marş yoktu. Sonrasında sol farı ve hava filtre kutusunu söktüm. Saç kurutma makinesi ile Yarım saat boyunca kabloların fişli yerlerini kuruttum. Ayrıca ecunun kutusunada tuttum. Araç çalıştı. Hiçbir hata kodu kalmadi. 100 km yaptım sorun yok. Videosunuda youtube attım link aşağıda 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...