İçeriğe Yönlendir

Sunroof Tam Kapanmıyor Veya Oturmuyor ?

Behlül Baş

Recommended Posts

Behlül Baş
(düzenlendi)

Araç 2010 Chevrolet Cruze

Sorun ne tam olarak çözemedim fakat arabayı ilk aldığımda bu böyle değildi ona eminim. Senede birkaç kez Tunap mp 107 ile yağlarım o kadar başka bakım yapmadım hiç. Resetleme falan var mı? İnternette araştırdım ama bulamadım. Dışarıdan herhangi bir müdahale hiç olmadı. Bu haliyle rüzgar sesi alıyor hafif o yüzden uzun yolda yüksek hızda güneşliği çekiyorum hep.

Fotoğrafta da belli oluyor sanırım sürücü tarafına doğru gittikçe içeri giriyor ortalarda iyice yükseliyor yolcu tarafı yine bir tık ortaya göre biraz daha içeri girmiş

IMG-2918.jpg

tarihinde Behlül Baş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

benim megane 3 tede aynısı olmuştu herkes fransız üretimi olanları resetlemeyi biliyor ama yerliyi bilmiyor. bende ümidi kesmiştim sonra bir gün rastgele resetlemişti kendini çok sevinmiştim :) yabancı kaynakları araştırabilirsiniz daha kolay bulunur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

Sürgülü Tavan Cam Motorunun Başlatılması

Sürgülü tavan motorunun/aktivatörünün sürgülü tavandan her sökülüşünde Başlatma/Öğretme Prosedürünü uygulayın.

1. Tavan iç döşemesindeki kablo demetinin sürgülü tavana bağlanmış olduğundan emin olun.
  2. Sürgülü tavan şalterine, cam tam açık pozisyonda arka yumuşak durdurucuda duruncaya kadar açma pozisyonunda basın. Şalteri bırakın.
  3. Şaltere basın ve açma pozisyonunda en az 10 saniye basılı tutun. Sürgülü tavan sert durdurucuda duraklayıp yumuşak durdurucuya yavaşça geri dönecektir. Düğmeyi bırakın.
  4. 6 saniye içinde, şaltere basın ve açık tutun. Bir 3 saniye daha sonra, sürgülü tavan kapalı pozisyona doğru hareket edecektir.
  5. Şalteri, sürgülü tavan kapalı pozisyonda duruncaya kadar basılı tutun. Şalteri bırakın.
  6. Sürgülü tavanın çalıştığını doğrulayın.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Behlül Baş yazdı:

Araç 2010 Chevrolet Cruze

Sorun ne tam olarak çözemedim fakat arabayı ilk aldığımda bu böyle değildi ona eminim. Senede birkaç kez Tunap mp 107 ile yağlarım o kadar başka bakım yapmadım hiç. Resetleme falan var mı? İnternette araştırdım ama bulamadım. Dışarıdan herhangi bir müdahale hiç olmadı. Bu haliyle rüzgar sesi alıyor hafif o yüzden uzun yolda yüksek hızda güneşliği çekiyorum hep.

Fotoğrafta da belli oluyor sanırım sürücü tarafına doğru gittikçe içeri giriyor ortalarda iyice yükseliyor yolcu tarafı yine bir tık ortaya göre biraz daha içeri girmiş

IMG-2918.jpg

Gördüğüm kadarı ile resetleme yöntemiyle değil de bademleri değiştirerek veya kollara ayar yaptırarak sorunu giderebilirsiniz. Döşemeciler yardımcı olur bu konuda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Ben bunu navara da yaşadım. Su almıyordu bu sebeple ama rüzgar sesi geliyordu. sunroff ayaklarını kontrol etmenizi öneriyorum. basit bir gevşeme sebebiyle çap duruyor diye düşünüyorum en azından bende öyle olmuştu vidalar sıkılı gözükse bile torna vida ile yoklayın. boşta olanı fark edeceksinizdir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Behlül Baş
Mehmet Göktürk yazdı:

Herkes yapamaz. İşin ehlini bulmadan yaptırmayın.

Haklısınız. Bazı döşemeciler direk kasap gibi abi sunroofu sökelim diyorlar..

Burak Kuşçu yazdı:

Ben bunu navara da yaşadım. Su almıyordu bu sebeple ama rüzgar sesi geliyordu. sunroff ayaklarını kontrol etmenizi öneriyorum. basit bir gevşeme sebebiyle çap duruyor diye düşünüyorum en azından bende öyle olmuştu vidalar sıkılı gözükse bile torna vida ile yoklayın. boşta olanı fark edeceksinizdir. 

Acaba kendim kontrol edebilir miyim? İnternette şöyle bir şey buldum. Sanırım o torx tipi vidaları sıkacağım veya gevşeteceğim

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Araç ne zamandır sizde? Tavan sacında işlem olmadığına emin misiniz?

5 yıldır bende. 2018de yaptırdığımız expertize göre tavanda herhangi bir işlem yok orijinal. Keza ilk aldığımda sacla sunroof camı arasında bu şekilde mesafe yoktu

20171113_082214_resized.jpg

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Behlül Baş yazdı:

Haklısınız. Bazı döşemeciler direk kasap gibi abi sunroofu sökelim diyorlar..

Acaba kendim kontrol edebilir miyim? İnternette şöyle bir şey buldum. Sanırım o torx tipi vidaları sıkacağım veya gevşeteceğim

5 yıldır bende. 2018de yaptırdığımız expertize göre tavanda herhangi bir işlem yok orijinal. Keza ilk aldığımda sacla sunroof camı arasında bu şekilde mesafe yoktu

öyle kaporta ve boya işlemleri yapıyorlarki, ekspertizdeki elemanlar boya ölçerle bakıp geçtikleri için anlamıyorlar. Yani tavan olayını bizzat yaşadım. 

ama daha önceden yok diyorsunuz.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu
Behlül Baş yazdı:

Evet görselde ki sağ üst vidayı gevşetip üstten hafif basıp sıktığınızda düzeleceğini düşünüyorum. Ben bu vidalardan ayarlamıştım

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Ayaklar badem denen parçalar aşınmıştir. Tamir ediyorlar Maslak ta olsa yer vardı onericek orda da vardır illa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...