İçeriğe Yönlendir

Mercedes W124 200E Otomatik Şanzıman

Tahir Yurdakul

Recommended Posts

Tahir Yurdakul

İyi günlerbir hafta önce arabayı aldım, arabayı park ederken vitesi geriye aldım gaza bastım araba tepki vermedi ileri vitese aldım yine tepki vermiyor, bir anda meydana geldi.Otomatik şanzıman bu arabalarda kronik sorun haline gelir mi ?  Arabanın elektrikli koltuklarının tuşları yok güneşlik düşüyor ve far lambalarının motorun içindeki korumaları çıkarılmış takılmamış. Bu araba için uğraşmaya değer mi hiç arabalardan anlamıyorum merak sardım.

Yorum bağlantısı
Tahir Yurdakul
Selim Bilgin yazdı:

30 yaşında bir arabadan bahsediyoruz, kronik olması gerekmez ki sorun olması için?

Elbette ama otomatik şanzıman çok sorun çıkartır mı

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
Tahir Yurdakul yazdı:

Elbette ama otomatik şanzıman çok sorun çıkartır mı

Bu sorunun ucu çok açık. Kimin nasıl kullandığını, bakımını nerede, nasıl yaptırdığını bilmeden cevap vermek zor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Selim Bilgin yazdı:

30 yaşında bir arabadan bahsediyoruz, kronik olması gerekmez ki sorun olması için?

sanayi ve kavehaneler kroniği sever bizde

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

w124 ile uğraşması eğer ustanız varsa sorun değil, yedek parça konusunda hiç problem yaşamazsınız. İlk önce bölgenizde yada yakın face gruplarına üye olun, akabinde problemleri bir liste haline getirip teker teker çözmeye başlayın.

Mesela :

1- Şanzıman ise 4 ileri otomatik şanzımanın vakum mekanizması, beyin dedikleri parçanın yollarının temizlenmesi vs bakım sonrası sorun olmaz...

2- klima tuşları ayrıca satılır.. sıfırı, çıkması sarı site yada face adreslerinde vardır  (ben klima üzerindeki stickerleri bile buldum)

3-güneşlik, far kapak vs yine sıfırı, çıkması sarı site yada face adreslerinde vardır.

bence w124 uğraşmaya değer, bu dedikleriniz çok basit şeyler daha eksiği çıkar gibi... :) şimdiden kolay gelsin

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Görkem Küçükyılmaz

w124 muhteşem bir araba ancak düzgünlerine çılgın rakam istiyorlar, uzun süre araştırdım m111 w124'leri otomatik şanzımanı çok kolay revize olabiliyor,  2 hafta önceye kadar gecemi gündüzümü bu araçları araştırarak geçirdim ancak bütçemin yetmediğini farkettim,şimdililk Volvo S40 ile yola devam ediyoruz.  w124'te büyük kronik bir problem yok her şeyin çözümü var bunlar bütçe, usta ve  zaman ile alakalı o yüzden korkmayın bence.  

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tahir Yurdakul
Görkem Küçükyılmaz yazdı:

w124 muhteşem bir araba ancak düzgünlerine çılgın rakam istiyorlar, uzun süre araştırdım m111 w124'leri otomatik şanzımanı çok kolay revize olabiliyor,  2 hafta önceye kadar gecemi gündüzümü bu araçları araştırarak geçirdim ancak bütçemin yetmediğini farkettim,şimdililk Volvo S40 ile yola devam ediyoruz.  w124'te büyük kronik bir problem yok her şeyin çözümü var bunlar bütçe, usta ve  zaman ile alakalı o yüzden korkmayın bence.  

Saolun çok teşekkür ederim

Talha Bilgi yazdı:

w124 ile uğraşması eğer ustanız varsa sorun değil, yedek parça konusunda hiç problem yaşamazsınız. İlk önce bölgenizde yada yakın face gruplarına üye olun, akabinde problemleri bir liste haline getirip teker teker çözmeye başlayın.

Mesela :

1- Şanzıman ise 4 ileri otomatik şanzımanın vakum mekanizması, beyin dedikleri parçanın yollarının temizlenmesi vs bakım sonrası sorun olmaz...

2- klima tuşları ayrıca satılır.. sıfırı, çıkması sarı site yada face adreslerinde vardır  (ben klima üzerindeki stickerleri bile buldum)

3-güneşlik, far kapak vs yine sıfırı, çıkması sarı site yada face adreslerinde vardır.

bence w124 uğraşmaya değer, bu dedikleriniz çok basit şeyler daha eksiği çıkar gibi... :) şimdiden kolay gelsin

Dedikleriniz sayesinde tekrardan arabayı sevmeye başladım soğumuştum baya ,Bugün sanayiye gittim şanzıman beyni bozulmuş  o parçayı bulmaya çalışıyoruz arabanın özellikleri çok iyi koltuk ısıtma deri döşeme ama hor kullanılmış yavaş yavaş yapmaya çalışacam. Arabanın yayları kesilmiş çok yere yakın onlarıda artık bütçe dahilinde yapmaya çalışacam

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Sakarya Düzce w124 icin çıkma cenneti.

Eskiden çok cenc yaparlarmış. Şimdi parçalayıp satıyorlar.

Sonrası Bulgar cikmaci veya gürcü

Gürcü de çok profesyonel yerler var. Anahtar teslim yapıyorlar. İç dış mekanik Türk ustalar da var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi
Tahir Yurdakul yazdı:

Saolun çok teşekkür ederim

Dedikleriniz sayesinde tekrardan arabayı sevmeye başladım soğumuştum baya ,Bugün sanayiye gittim şanzıman beyni bozulmuş  o parçayı bulmaya çalışıyoruz arabanın özellikleri çok iyi koltuk ısıtma deri döşeme ama hor kullanılmış yavaş yavaş yapmaya çalışacam. Arabanın yayları kesilmiş çok yere yakın onlarıda artık bütçe dahilinde yapmaya çalışacam

Birazda bölge kaynaklı mesela.. bu taraflarda olsanız daha ucuz daha hızlı ve alternatifi çok olarak çözülür.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...