İçeriğe Yönlendir

Corsa B Ses Sorunu

Ali Kubilay

Recommended Posts

Ali Kubilay
Herkese merhabalar, aranıza yeni katıldım yaklaşık bir ay önce Corsa B 1997 model otomatik araç aldım ve benim ilk arabam oldu çokça memnunum fakat bir kaç haftadır bir sorun başladı. Araç hareket halindeyken gelmeyen fakat frene bastığımda yada rölantideyken bir ıslık sesi geliyor. Bu arada arabalarla ilgili hiç bilgim yok böyle böyle öğrenmeye çalışıcam, görsel ekledim sesin oradan geldigini duydum açtığım zaman oradan hava dışarı attı ve ses kesildi. Kapatınca tekrar aynı sesi yapıyor orada hava sıkışıyor ve çıkamayınca ses yapıyor. Sebebi nedir, normalde bu havanın nereden çıkması lazımda buradan çıkmaya çalışarak bu sese sebep oluyor. Bilen, bilgisi olan, daha önce bunu yaşayanınız varsa yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler ☺️
***Bu arada aracımdaki görseli çekmemişim, internetten bulup ekledim bu görseli şuan araçtan uzak bir yerdeyim ama aynı noktadan bahsediyorum. Yağ çubuğunun yanı bir mandal ile kapatılıp açılıyor. Mandalı tamamen kapatınca oradan ses yapıyor açınca hava çıkıyor ve ses gidiyor.

2x5wc8h.jpg

Yorum bağlantısı
Muhammed çeliker
(düzenlendi)

aracı siz bi ustaya götürüp aracın blok üzerindeki tapadan havasını aldırın sorun yine devam ederse motorunuzu bi gösterin opelde nasıldır bilmem ama motor hava yapmaz yapıyosa bazı sıkıntılar vardır ne biliyim kapak çatlaktır mesela , araçta su eksiltme falan varmı normalde araçta bi basınç oluşur onuda radyatör kapağı termostalıdır ordan yavaş yavaş yüksek basıncı atar belli bi basınç olması zaten normal ama ustaya bi gösterin aracın hararet 90 dayken falan mesela hortuma bakın şişme varmı sertleşme varmı bunları kontrol edin arabadan da anlamıyosanız eğer hiç uğraşmayın iyi bi ustaya gösterin :)  birde son olarak araç çalışırken yağ çubuğunu çıkarıp bakın çok fazla üfleme varmı çubuğu sökünce bi bakın varsa aracınız rektefiye gerektiriyo olabilir 

tarihinde Muhammed çeliker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Kubilay
Muhammed çeliker yazdı:

aracı siz bi ustaya götürüp aracın blok üzerindeki tapadan havasını aldırın sorun yine devam ederse motorunuzu bi gösterin opelde nasıldır bilmem ama motor hava yapmaz yapıyosa bazı sıkıntılar vardır ne biliyim kapak çatlaktır mesela , araçta su eksiltme falan varmı normalde araçta bi basınç oluşur onuda radyatör kapağı termostalıdır ordan yavaş yavaş yüksek basıncı atar belli bi basınç olması zaten normal ama ustaya bi gösterin aracın hararet 90 dayken falan mesela hortuma bakın şişme varmı sertleşme varmı bunları kontrol edin arabadan da anlamıyosanız eğer hiç uğraşmayın iyi bi ustaya gösterin :)  birde son olarak araç çalışırken yağ çubuğunu çıkarıp bakın çok fazla üfleme varmı çubuğu sökünce bi bakın varsa aracınız rektefiye gerektiriyo olabilir 

Şimdilik eğer basit bir çözümü varsa bakmak isterim evet arabalardan pek anlamam ama eğer havayı atması gereken yerde bir sorun oluştuysa yada bilemiyorum çıkması gereken bir boruda sorun varsa belki kendim yapabilirim diye düşündüm ama tabi ki haklısınız sanırım usta baksa daha faydalı olur.

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Araç 1.4 tek nokta enjeksiyon galiba. Bendede astra 1.4 2000 clasik var. 44 kw 60 hp. Sorununuz buyuk ihtimal ile fren merkezine giren vakum borusunun hava kacirmasi . Tek nokta enjeksiyonun orada 2 tane fren merkezinin orda bir tane plastik hortum var. Sesi onlar yapiyor. Ben o hortumlari degistirince ses kesilmişti. Freniniz de bir zayiflama olabilir dikkat edin. 

Yorum bağlantısı
Ali Kubilay
Mustafa Erkan yazdı:

Araç 1.4 tek nokta enjeksiyon galiba. Bendede astra 1.4 2000 clasik var. 44 kw 60 hp. Sorununuz buyuk ihtimal ile fren merkezine giren vakum borusunun hava kacirmasi . Tek nokta enjeksiyonun orada 2 tane fren merkezinin orda bir tane plastik hortum var. Sesi onlar yapiyor. Ben o hortumlari degistirince ses kesilmişti. Freniniz de bir zayiflama olabilir dikkat edin. 

evet frenler çok iyi sayılmaz sanırım bu sorun olabilir bendede bununlada ilgileniyim bakalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...