İçeriğe Yönlendir

Ford Coruier Tekleme ve Stop Etme Sorunu

Veysel Çiftçi

Recommended Posts

Veysel Çiftçi

Merhabalar, Nasılsınız?

Aracım 2015 model ttp 3 aydır bir sorun var ve Şanlıurfa'da ustalar bu sorunun neden kaynaklandığı bulunamadı. 

Aracım ilk başlarda, 4 veya 5. Biteste 2000 devirde ve 2500 devirde silkeleme yaparak devirleniyordu mesela 2500 devir sonrasi 3000 devirde tekleme yapıyor ve sonraki 500 devir sonrası yani 3500 deviri tam gececekken tekleme yapıyordu. 

Şimdi tam anlamıyla gözlemlediğim ise. 

Düşük viteste aracı kontrol edemiyorum hafif gaz vermede bile sokakta hızlanıyor devamlı Düşük viteste olmasına ragmen fren yaomak zorunda kalıyorum 1. veya 2. Viteste 

Bir kaç kez başıma gelen stop etme sorunu oldu seyehat halinde viteste dahil stop etti.

Bu sorunları bazen bir kasisten geçerken yaptı bazende tam gaza basarken.

Cok nadir ilk marsta çalışmıyor ikinci marsta çalışıyor.  

Sizden yardım talebim sorunum.ne olabilir daha önce bu tür sorun yasayan oldu mu?

Yorum bağlantısı
Veysel Çiftçi
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ford ttp nedir 

Merhaba hocam Başlıkta Coriuer yazmıştım içerikte yazmayı gözden kaçırdım hatalı yazım olabilir Arac Ford Coriuer 2015 Titanyum Plus 

tarihinde Veysel Çiftçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Veysel Çiftçi

Dizel motor hocam 

Çağlar Bayur yazdı:

motor tipi nedir

Duratorq motor 1.6 95 hp Dizel motor hocam 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bir diezelde bunlar hiç hayra alamet olmaz, benzinli olsa daha masum olabilirdi arıza, öncelikle pedal sensörü bakılmalı, birden mi başladı bu arıza birşey yapıldıktan sonra mı

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

kendi kendine hızlanan dizel motor çok tehlikeli birşey! motora kontrolsüzce yakıt yada yağ gittiğini gösterir.

Yorum bağlantısı
Veysel Çiftçi
Çağlar Bayur yazdı:

bir diezelde bunlar hiç hayra alamet olmaz, benzinli olsa daha masum olabilirdi arıza, öncelikle pedal sensörü bakılmalı, birden mi başladı bu arıza birşey yapıldıktan sonra mı

Hocam bir kere aracı içine biraz su girmişti sonrasında fark ettim yağmur yağınca camları tam kapatmamistim oradan su girmiş 

Yorum bağlantısı
Veysel Çiftçi

Hocam bende fiat doblo var oda dizel 1.6 motora sahip kesinlikle böyle sacma bir hızlanma yok onda 

Doğan Arşiray yazdı:

kendi kendine hızlanan dizel motor çok tehlikeli birşey! motora kontrolsüzce yakıt yada yağ gittiğini gösterir.

Doğan Arşiray yazdı:

Ayrıca motor arıza ışığı yanmıyor beyin mi arızalandı acaba

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

arıza ışığı kontağı açınca yanan birşeydir. görürsünüz onu orada. sonra kaybolur arıza yok ise. beyin de sorun olabilir tabiki.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Veysel Çiftçi
Doğan Arşiray yazdı:

arıza ışığı kontağı açınca yanan birşeydir. görürsünüz onu orada. sonra kaybolur arıza yok ise. beyin de sorun olabilir tabiki.

Teşekkür ederim hocam

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

arıza teşhis cihazı bağlayıp canlı veri okuyarak yol testi lazım en başta tecrübeli usta ile

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Veysel Çiftçi
Çağlar Bayur yazdı:

arıza teşhis cihazı bağlayıp canlı veri okuyarak yol testi lazım en başta tecrübeli usta ile

Teşekkür ederim hocam, Arıza ışığı yakmıyor ayrıca bilgisayara bağlandı Arıza görünmüyor denildi, Şimdilik benzer problemleri araştırdım.

EGR kontrol edilecek.

Sente ayarı kontrol edilecek (Vurdurarak çalıştırmıstım depremde sonrasında bu sorunu fark ettim)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Veysel Çiftçi yazdı:

Arıza ışığı yakmıyor ayrıca bilgisayara bağlandı Arıza görünmüyor denildi,

o yüzden yolda canlı veri okumayı bilen ehil teknisyen lazım olur böyle zamanlarda , beyin her tersliği arıza olarak var saymaz, sonra çok uğraştırır en basit iş

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Senteyle alakalı değildir. 

Gaz kelebeği potansiyometresine bakmak lazım. Buna IDS cihazı ile bakmak lazım. 

Enjektörlerden de olabilir.. 

Dışarda boşa zaman harcamayın. Yetkili servise gidin. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Veysel Çiftçi

Değerli cevaplarınız için teşekkür ederim 

Çağlar Bayur yazdı:

Mehmet Ozyurek yazdı:

Senteyle alakalı değildir. 

Gaz kelebeği potansiyometresine bakmak lazım. Buna IDS cihazı ile bakmak lazım. 

Enjektörlerden de olabilir.. 

Dışarda boşa zaman harcamayın. Yetkili servise gidin. 

Çağlar Bayur yazdı:

o yüzden yolda canlı veri okumayı bilen ehil teknisyen lazım olur böyle zamanlarda , beyin her tersliği arıza olarak var saymaz, sonra çok uğraştırır en basit iş

Teşekkür ederim 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...