İçeriğe Yönlendir

Connect Egzoz Spirali

Selamı Yıldırım

Recommended Posts

Selamı Yıldırım

Arkadaşlar connecte fiesta egzoz spirali takmanın bir zararı olur mu, boyut olarak farklılar çünkü, connectin spirali daha büyük, fiestanin küçük haliyle motorda sarstin vuruntu yapabilir mi acaba ?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selamı Yıldırım yazdı:

Arkadaşlar connecte fiesta egzoz spirali takmanın bir zararı olur mu, boyut olarak farklılar çünkü, connectin spirali daha büyük, fiestanin küçük haliyle motorda sarstin vuruntu yapabilir mi acaba ?

Egzoz gazları istediği gibi çıkamazsa, motor tabir-i caizse sıkışır. Hararete bile kalkar.

Niye böyle bir şey istiyorsunuz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Sani Gerşon yazdı:

Egzoz gazları istediği gibi çıkamazsa, motor tabir-i caizse sıkışır. Hararete bile kalkar.

Niye böyle bir şey istiyorsunuz?

Gecen sene egzoz spirali patlak olduğu için değiştirmiştim.egzozcunun elinde connect için orjinal spiral yoktu, Fiesta vardi ama , yan sanayi ile karşılaştırdiğımda epey esnek ve kaliteli gözüküyor idi. Egzozcu istersen bunu takalim zarari olmaz dedi. Ancak ondan sonra aracın çekişi düştüğünü ve vuruntular başladığını düşünüyorum. Onla alakasi olmaz dediler diye başka birşey diye devam ettim. Ama şuan kafama takılıyor. Boyut olarak connect spiralden epey ufak fiesta spirali acaba sıkıntı ondamı diye düşünüyorum..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Selamı Yıldırım yazdı:

Gecen sene egzoz spirali patlak olduğu için değiştirmiştim.egzozcunun elinde connect için orjinal spiral yoktu, Fiesta vardi ama , yan sanayi ile karşılaştırdiğımda epey esnek ve kaliteli gözüküyor idi. Egzozcu istersen bunu takalim zarari olmaz dedi. Ancak ondan sonra aracın çekişi düştüğünü ve vuruntular başladığını düşünüyorum. Onla alakasi olmaz dediler diye başka birşey diye devam ettim. Ama şuan kafama takılıyor. Boyut olarak connect spiralden epey ufak fiesta spirali acaba sıkıntı ondamı diye düşünüyorum..

Ne kadar bir farktan bahsediyoruz? 

Orjinalin o boyutta olmasının da bi sebebi var sonuçta. Bence orjinale dönün.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

egzos spiriali de nedir?

Katalitikten hemen sonra, egzozun ileri geri oynamasını sağlayan spiral.

IMG-6841179001227301063.jpg

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fabrikasyon egzos boru çağı daralmaya benzer, yapılmaması gerekir yani

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

Katalitikten hemen sonra, egzozun ileri geri oynamasını sağlayan spiral.

IMG-6841179001227301063.jpg

benim hiç egzos sipiralim olmadı... neden her arabada yok acaba .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Doğan Arşiray yazdı:

benim hiç egzos sipiralim olmadı... neden her arabada yok acaba .

libertyde 4 adet vardı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Çağlar Bayur yazdı:

fabrikasyon egzos boru çağı daralmaya benzer, yapılmaması gerekir yani

Çap daralmiyor da abi boyu kısalıyor.. 6 7 cm kısalıyor..conenct ile fiestanin farkı olarak. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

çapı aynı ise o sayılanlardan hiçbirini yapmaz da 7 cm kısa ise boyu nasıl yetirdi acaba egzosçu

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
Çağlar Bayur yazdı:

çapı aynı ise o sayılanlardan hiçbirini yapmaz da 7 cm kısa ise boyu nasıl yetirdi acaba egzosçu

Ek yapti borudan abi

Yorum bağlantısı
Selamı Yıldırım
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

Egzoz Spirali Nedir?

Egzoz spirali, otomobillerin egzoz sistemlerinde bulunan ve genellikle paslanmaz çelikten yapılan bir bileşendir. Motor tarafından üretilen yanma gazlarının dışarı atılmasını sağlar. Ancak bu sade tanım, egzoz spiralinin karmaşık ve kritik rolünü tam olarak açıklamaz.

İlk olarak, egzoz spirali, otomobilin performansına doğrudan etki eder. Bir otomobil motoru, içerisindeki hava-yakıt karışımını yakarak enerji üretir. Bu yanma sırasında, gazlar oluşur ve bu gazların bir an önce dışarı atılması gerekir. Egzoz spirali tam olarak bu işlevi yerine getirir. Gazların dışarı atılmasını sağlamakla kalmaz, aynı zamanda bu gazları sesini azaltarak ve belirli bir hızla dışarı atar.

Ayrıca, egzoz spiralinin tasarımı ve yapısı, motorun genel verimliliğine ve performansına da katkıda bulunur. Doğru tasarlanmış bir egzoz spirali, motorun daha hızlı yanmasını ve daha fazla enerji üretmesini sağlar. Bu da otomobilin daha hızlı hareket etmesine olanak tanır.

Parçanın temel görevi motordan tahliye olan zararlı gazları emmek. Başka bir deyişle basıncını yumuşatmaktır

bu tanım doğru ise boyunun kısalması birşeylerin ters gideceği anlamına gelebilir abi..

tarihinde Selamı Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o yazıyı kim nerde neye dayanarak yazmış bilemem de,

arkada sabit olan boru ile hareketli olan motordan gelen boruyu birleştimek için araya takılır. yani pek destan yazılacak bir tarafı yok , boru çağını daraltmatıkça da bir etkisi olmaz. ayrıca club taki bu parça için ilk soru olmalı bu yani çoğu kullanıcı bile o parçanın varlığını bilmez.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Her arabamda vardı bundan da hiç sorunu denk gelmedi şansıma 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...