İçeriğe Yönlendir

Corsa C Lastik Ebatı

Murat Ekinci

Recommended Posts

Murat Ekinci

Fabrikasyon 185-55-R15 ölçüleri, bu ölçü dışında takabileceğim ebatlar nelerdir? 195-50-R15 takılsa sorun yaşar mıyım, lastik alacağım arkadaş da dediğim ebatlarda sattığı aracından kalma yeni lastikleri var o yüzden ebat konusunu netleştirmem gerekiyor.:rolleyes:

Yorum bağlantısı
Eray Aksoylu

175/65 R 14,
185/55 R 15,
195/45 R 16 
205/40 R 17

fabrikasyon ebatlar bunlardır. 

195/50r15 taktığınızda taban genişler yanak incelir ,ayrıca lastik çamurluk arası mesafeniz artar.. konforunuz düşer gerçek hızınız belli belirsiz değişebilir aracınızın aerodinamiği değişebilir bundan dolayı viraj süspansiyon yol tutuşu durumlarında değişiklik olabilir.

Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

215 55 16 lastik ölçüsü için yıllarca ucuz diye 205 55 16 kullandık hocam, sizin fark yüzde 2 bile çıkmıyo. biraz konfordan fedakarlık ederek yol tutuş ve frenlemeden kazanabilirsiniz. (aynı model lastik için konuştum)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Eray Aksoylu yazdı:

175/65 R 14,
185/55 R 15,
195/45 R 16 
205/40 R 17

fabrikasyon ebatlar bunlardır. 

195/50r15 taktığınızda taban genişler yanak incelir ,ayrıca lastik çamurluk arası mesafeniz artar.. konforunuz düşer gerçek hızınız belli belirsiz değişebilir aracınızın aerodinamiği değişebilir bundan dolayı viraj süspansiyon yol tutuşu durumlarında değişiklik olabilir.

185-55 ile 195 -50 arasında yarım santimden daha az bir fark var yanak küçülüp konfor düşeceğini sanmıyorum taban gelişliği de daha oturaklı durmasını sağlayacaktır sürtme vs söz konusu değil

Mehmet Zincirkıran yazdı:

215 55 16 lastik ölçüsü için yıllarca ucuz diye 205 55 16 kullandık hocam, sizin fark yüzde 2 bile çıkmıyo. biraz konfordan fedakarlık ederek yol tutuş ve frenlemeden kazanabilirsiniz. (aynı model lastik için konuştum)

Aynen bende  sizin gibi düşünüyorum aracımın üzerinde 185-55 var 195-50 lastiği yanına koyduğumuzda yanak kısmı yarım santimden daha az bir fark oluşuyor bununda konforu çok aman aman etkileyeceğini sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Murat Ekinci yazdı:

185-55 ile 195 -50 arasında yarım santimden daha az bir fark var yanak küçülüp konfor düşeceğini sanmıyorum taban gelişliği de daha oturaklı durmasını sağlayacaktır sürtme vs söz konusu değil

Aynen bende  sizin gibi düşünüyorum aracımın üzerinde 185-55 var 195-50 lastiği yanına koyduğumuzda yanak kısmı yarım santimden daha az bir fark oluşuyor bununda konforu çok aman aman etkileyeceğini sanmıyorum.

2 gün önce 195.50.R15 ebatlarında sıfır Falken marka yazlık lastikleri almış bulunmaktayım yanak kısımlarında gözle görülebilen bir fark yok taban genişliği daha hoş bir görünüm oldu yol performansı da gayet güzel çok memnun kaldım tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...