İçeriğe Yönlendir

Cam Balkon Seçimi

Ü.Emre Kartal

Recommended Posts

Ü.Emre Kartal

Merhaba herkese, ortalama 15 gün içerisinde taşınacağım. Taşınacağım dairede balkon açık ve yaklaşık 1.80x1.80m gibi kare bir alan. Korkuluk kısımı camlı. Bu balkonu 12 ay kullanabileceğim şekilde cam balkon yapmayı planlıyorum. Ancak o kadar çok çeşit ve doğal olarak fiyat var ki kafam karıştı. 

Balkondan beklentim şu şekilde;

Yaz kış kullanılabilir olsun, dışarıdan bakınca içerisi net görülmesin. Tabiki bina ve kişi açısından güvenli olsun. Öyle sürekli açılıp kapatılma durumu olmaz, sadece klima motoru bu balkona takılabilir bu durum belki önemli olabilir. 

Sizce nasıl bir tür seçmeliyim?

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Yalıtım konusunda en iyisinin Albert Genau olduğunu söylediler bana. Isı yalıtımına da dikkat edin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

İçeri net görünmesin istiyorsanız renkli camlar var onlardan tercih edin. Ama onlarda içerinin ışığını azaltıyor. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mustafa Arıkan yazdı:

Yalıtım konusunda en iyisinin Albert Genau olduğunu söylediler bana. Isı yalıtımına da dikkat edin.

Evet son dönemde oldukça fazla duyuyorum ama reklam kaynaklı da olabilir. 

İnan Çınar yazdı:

Altlar cam mı şuan?

Korkuluk kısımı cam, masrafı artırmamak için korkuluğun üstüne olması gerekiyor gibi geliyor. 

Eyüp Çetin yazdı:

İçeri net görünmesin istiyorsanız renkli camlar var onlardan tercih edin. Ama onlarda içerinin ışığını azaltıyor. 

Şuanda bulunan korkuluklar koyu renk cam. Mecburen onlarla uyumlu olması lazım. Şeffaf ya da çok ışık geçiren bir şey yaptırmak çok aklıma yatmıyor açıkçası.

Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bizim evin cam balkonu için Ankaradakı camcılardan 6 - 7 bin tl teklif almıştım, Albert genau 40 bin dediydi 2-3 sene önce.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)

4 sene önce Real cam balkon yaptırdım gayet memnunum.

camdan içerisi ışık yandığında mutlaka görünecek.

plise denen bir perde türü var ondan da yaptırırsınız. kafa rahat olur, ben öyle yaptım biraz maliyetli ama uzun ömürlü.

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
(düzenlendi)

Renkli cam vs olursa içerisi karanlık olur, hele de arkada oda varsa oda da karanlık olur. Ayırca akşam balkonda ışık yanında balkon yine görünür. Görünmemesi en güzeli perde, jaluzi ya da plise ile kapatmak. 

tarihinde Mahmut Yıldız tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Emre bey merhaba. Bu konuda size tavsiyem apartmanınızda balkonunu cam ile kapatan varsa gidip ziyaret edin. Bu şekilde yerinde görerek kafanızda istedikleriniz netleşir. Yaptığınız imalatın dışarıdan göze hoş görünmesi abes kaçmaması iyi olur. ( Zemin ile trabzan arası koyu cam ise üst kısmında koyu olması, sizin üstünüzdeki ve altınızdaki dairelerinde aynısını yapması görsellik açısından önemli) .

Çift cam yaptırmanız ısı yalıtımı için iyi olur ancak ikametiniz profilinizdeki gibi Aydın ili ise yazları bunaltıcı olabilir.

Ek bilgi : Balkon kapatma konusunda bazı belediyeler çok katı kurallar uygulayabiliyor, bunuda araştırın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Özden

Alt kısımlar cam ise ve yalıtımlı değilse (genelde olmuyor) üstüne ısı yalıtımlı, çift camlı cam balkon yaptırmanın anlamı yok. İlla ısı yalıtımı olsun denirse, cam balkonun zeminden tavana kadar olacak şekilde yapılması gerekir (Bu da balkonu daraltır)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Harun Özden yazdı:

Alt kısımlar cam ise ve yalıtımlı değilse (genelde olmuyor) üstüne ısı yalıtımlı, çift camlı cam balkon yaptırmanın anlamı yok. İlla ısı yalıtımı olsun denirse, cam balkonun zeminden tavana kadar olacak şekilde yapılması gerekir (Bu da balkonu daraltır)

+1

Birebir aynısını yazmak için girdim. O yüzden altı cam mı diye sordum.

Yer olarak Aydın sıcak bir yer. Yalıtımlı olmasına gerek yok. Alt ile aynı renk cam yapılıp plise perde ile tamamlanacak. 

Bahsi geçen şekilde aynısını yaptırdım ve memnunum.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mustafa Erkan yazdı:

Emre bey merhaba. Bu konuda size tavsiyem apartmanınızda balkonunu cam ile kapatan varsa gidip ziyaret edin. Bu şekilde yerinde görerek kafanızda istedikleriniz netleşir. Yaptığınız imalatın dışarıdan göze hoş görünmesi abes kaçmaması iyi olur. ( Zemin ile trabzan arası koyu cam ise üst kısmında koyu olması, sizin üstünüzdeki ve altınızdaki dairelerinde aynısını yapması görsellik açısından önemli) .

Çift cam yaptırmanız ısı yalıtımı için iyi olur ancak ikametiniz profilinizdeki gibi Aydın ili ise yazları bunaltıcı olabilir.

Ek bilgi : Balkon kapatma konusunda bazı belediyeler çok katı kurallar uygulayabiliyor, bunuda araştırın.

İnan Çınar yazdı:

+1

Birebir aynısını yazmak için girdim. O yüzden altı cam mı diye sordum.

Yer olarak Aydın sıcak bir yer. Yalıtımlı olmasına gerek yok. Alt ile aynı renk cam yapılıp plise perde ile tamamlanacak. 

Bahsi geçen şekilde aynısını yaptırdım ve memnunum.

Evet ikametim Aydın ve yazları malumunuz sıcak 🙂 Kat olarak en üst kat olduğundan biraz daha esnek davranabilirim görünme konusunda, zaten bina görüntüsünü bozacak şekilde asla yapmam. Ancak ne tarz ürün seçmem gerektiği konusu kafamda netleşti diyemiyorum. Çok seçenek var. 

Mevcut balkon korkuluğu ile paralel bir ürün olacak, mekanizmasının sorunsuz ve güvenli olması en kritik nokta. 

Yorum bağlantısı
Erkut Uysal

Albert Genau kullaniyorum 7 yıldır hiç sorunsuz... Çift cam özellikli... Annemlerin evi denize bakar fena lodos patlar, pimapenler yerinden oynar ıslık çalarda 22mm kalinlikta çift camlı Albert Genau dan tık ses gelmez... Esnemez bile...

Tek kötü yanı sıcak ile soğuk etkileşiminde çerçevelerin ter yapması ve yağmur misali kapalı balkonun su ile dolması... Ben baska sorun yaşamadim... Hayirli olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Erhan Doruk yazdı:

Birde bunu yaptırmak için yönetimden izin almak gerekiyor mu bir sorun. 

Binada şuanda yapan daireler var zaten. Mevcutta bir yönetim de yok 🙂

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Erkut Uysal yazdı:

Albert Genau kullaniyorum 7 yıldır hiç sorunsuz... Çift cam özellikli... Annemlerin evi denize bakar fena lodos patlar, pimapenler yerinden oynar ıslık çalarda 22mm kalinlikta çift camlı Albert Genau dan tık ses gelmez... Esnemez bile...

Tek kötü yanı sıcak ile soğuk etkileşiminde çerçevelerin ter yapması ve yağmur misali kapalı balkonun su ile dolması... Ben baska sorun yaşamadim... Hayirli olsun...

bir yerde ısı köprüsü olmalı. Terleme olmaması lazım normalde. 

@Ü.Emre Kartal alt korkuluğun yanları kapalı mı? Duvarla birleşimi sıfır mı? Bazıları cam kesim oluyor, küpeşte altındaki cam sağ sol duvarla birleşmiyor. 

yaz kış kullanayım diyorsunuz. Katlanır cam mantık gereği içeri biraz hava alır. ama hava almayanları da var. Mekanizmada ufak değişiklikler oluyor. 

kapalı balkona katlanır cam yapmada sıkıntı yok. Ama doğrama takarsanız belediye karışabilir. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

rakamlar metre hesabımı çıkıyor. kaça yaptırdı yakın zamanda yaptıranlar 

banada lazım hanım bazı konuları devamlı cam balkona bağlamaya başladığına göre yakında yapılır :D 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ama doğrama takarsanız belediye karışabilir. 

gökdelen diksek gelmeyebilirler ama?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erkut Uysal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Camlarda değilde, metal yerlerde oluyo terleme... Demek ki bizim usta bütün köprüleri yıkmış bizim balkonları yaparken... :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

@Ü.Emre Kartal alt korkuluğun yanları kapalı mı? Duvarla birleşimi sıfır mı? Bazıları cam kesim oluyor, küpeşte altındaki cam sağ sol duvarla birleşmiyor. 

yaz kış kullanayım diyorsunuz. Katlanır cam mantık gereği içeri biraz hava alır. ama hava almayanları da var. Mekanizmada ufak değişiklikler oluyor. 

kapalı balkona katlanır cam yapmada sıkıntı yok. Ama doğrama takarsanız belediye karışabilir. 

Alt korkuluklar duvarla birleşiyor, yanlar kapalı. 

Çok abartı bir şey yapmadan işimi görecek bir ürün seçmem lazım. Isı köprüsü konusunu duymamıştım. Bir bakayım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Musalli
Ali Gök yazdı:

rakamlar metre hesabımı çıkıyor. kaça yaptırdı yakın zamanda yaptıranlar 

banada lazım hanım bazı konuları devamlı cam balkona bağlamaya başladığına göre yakında yapılır :D 

Ben 2 hafta önce yaptırdım. Siparişi vereli bir ayı geçti tabi ki. Fiyatlar metrekare, cam türü (ısıcam, şeffaf, füme vb), ve malzeme kalitesine göre değişiyor. Yerel ve ulusal marka bir çok yer gezdim. Yerel bir yerde karar kıldım. Çok anlamam ama malzeme kalitesi iyi gibi geldi. İşçilik çok daha önemli bence. Biz perde de düşündüğümüz için şeffaf tercih ettik. Metrekare fiyatları en uygun1,800 gibi başlayıp yukarıda belirttiğim özelliklere göre değişiyor. Perde olarak ta pilili dedikleri perdeden yaptırdım. Perşembe günü takıldı. Cam balkon fiyatının yaklaşık üçte biri gibi bir rakam da o oldu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...