İçeriğe Yönlendir

Araç Soğukken İlk Çalıştırmada Stop Etme

Baran Arslan

Recommended Posts

Baran Arslan

Herkese merhabalar aracım soğukken ilk çalıştırmada çalışıp hemen stop ediyor ardından 1 2 marş sonra çalışıyor ve 5 saniye titreşimli çalıştıktan sonra normale dönüyor. Benzin pompam sağlam Visteon Marka olarak değiştirdim. Uzun zamandır bu şekilde devam ediyor sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Benzin havalandırma subabımın hortumu kopmuştu onu onu yapıştırdım geçici olarak acaba oradan içine su mu gitti ancak çok ince bi boru ? veya düzgün yapıştıramadığımız için hava alamıyor mu depo ? ikinci olarak aklıma gelen enjektörler ve hava akış metre ancak hava akış metrem sağlam? tavsiyelerinizi bekliyorum.(Benzinde boğulma ve çekiş kaybı yok)

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Opel astra j kasa araç sahibiyim . Bizim araçlarda aynı durum olduğunda direkt subap denilmekte. Sizler de uzun süredir lpg ile kullanım yapılıyorsa subap kaynaklı olabilir. Benzinde çalıştırıldığında ve 1 hafta kadar kullanımda hiç problem yaşanmıyorsa lpg enjektör, ateşleme bobin ve  bujileri kontrol edin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baran Arslan

Merhabalar araç sıralı sistem ilk olarak benzinde çalışıyor dediğiniz gibi ateşleme sistemini kontrol etmek gerek ancak ateşleme sistemi oldukça yeni bujiler ford orijinal buji bobinde aynı şekilde subap lastikleri değişmiştirmiştim daha öncesinden.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Baran Arslan yazdı:

Merhabalar araç sıralı sistem ilk olarak benzinde çalışıyor dediğiniz gibi ateşleme sistemini kontrol etmek gerek ancak ateşleme sistemi oldukça yeni bujiler ford orijinal buji bobinde aynı şekilde subap lastikleri değişmiştirmiştim daha öncesinden.

Olabilir. Bende bujileri ve bobini değiştirmeme rağmen hemen hemen aynı problemleri yaşıyordum. Arabanın subaplarını ölçtürdüm kompresyon testi ile herhangi bir kaçak oluşmayınca LPG  işine giriştik ve enjektörlerin bozuk olmasından dolayı zamansız ve normalinden daha fazla gaz gittiği bu sebepten de boğulma yaşandığı tespit edildi. Çok şükür 1.5 aydır problem yok. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...