İçeriğe Yönlendir

Egea EAD6 1.3 Multijet Çok Mu Yakıyor

Mehmet Zeybekoğlu

Recommended Posts

Mehmet Zeybekoğlu

Merhabalar 2019 egeam var. Sanki bana çok yakıyor gibi geliyor. Gecenki ölçümümde şehir içi 3.10kr yaktı. Sabah işe 3-4 km gidiyorum motor yarı ısınıyor. Normal sıcak kullanımda da sanki yakıt ibresi hemen düşüyor. 12 çizgi var her çizgi ortalama 45-50 km götürüyor.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Mevcut soğuklarda tek marşta 50 km yapıyorum, ortalama 5 lt / 100 km'nin altında. Ama 3-4 km sonra stop ediyorsanız normal. O km'de termostat bile açılmaz bu soğuklarda. Sıcak motor ile uzun yolda 120 geçilmezse 1000 km'yi çevirecektir. Şu an 8 litre civarı görünüyor, soğuk motor kısa mesafe, bir de dur kalk varsa normal. 

Bu arada bahsettiğiniz kullanımda dpf'in tıkanması muhtemel. Arada sıcak motorla yüksek devir çevirmek iyidir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Melih Bitkin

Bence normal 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl

yakıt normal, asıl sorun dizel araba ile 3-4 km yapmanız dpf yi tıkayacaktır, az önce bi video seyrettim partikül manifolt egr temizliğine 5000 tl ücret alıyorlar pis iş olduğu için, benzinli araba sizin için daha kullanışlı olacaktır, hergün toplam 40 km yol yapıyorum böyleyken bile araba  sıklıkla dpf jenerasyon yapıyor haliyle yakıt artıyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zeybekoğlu
Murat Sahın yazdı:

Mevcut soğuklarda tek marşta 50 km yapıyorum, ortalama 5 lt / 100 km'nin altında. Ama 3-4 km sonra stop ediyorsanız normal. O km'de termostat bile açılmaz bu soğuklarda. Sıcak motor ile uzun yolda 120 geçilmezse 1000 km'yi çevirecektir. Şu an 8 litre civarı görünüyor, soğuk motor kısa mesafe, bir de dur kalk varsa normal. 

Bu arada bahsettiğiniz kullanımda dpf'in tıkanması muhtemel. Arada sıcak motorla yüksek devir çevirmek iyidir. 

Çok teşekkür ederim. Bazen gitmek zorunda kalıyorum işe. İleride olmadı benzinli araba alsam güzel olur.

Adem Kazıl yazdı:

yakıt normal, asıl sorun dizel araba ile 3-4 km yapmanız dpf yi tıkayacaktır, az önce bi video seyrettim partikül manifolt egr temizliğine 5000 tl ücret alıyorlar pis iş olduğu için, benzinli araba sizin için daha kullanışlı olacaktır, hergün toplam 40 km yol yapıyorum böyleyken bile araba  sıklıkla dpf jenerasyon yapıyor haliyle yakıt artıyor.

Dpf jenerasyon yaptığını nerden anlarım. Hiç işaret veya bı simge göstermiyor da ekranda. Geçen serviste bilgisayara bağladılar. Herhangi kurum ve tikanliklik yokmuş. Teşekkür ederim 😇

Yorum bağlantısı
Adem Kazıl
Mehmet Zeybekoğlu yazdı:

Çok teşekkür ederim. Bazen gitmek zorunda kalıyorum işe. İleride olmadı benzinli araba alsam güzel olur.

Dpf jenerasyon yaptığını nerden anlarım. Hiç işaret veya bı simge göstermiyor da ekranda. Geçen serviste bilgisayara bağladılar. Herhangi kurum ve tikanliklik yokmuş. Teşekkür ederim 😇

benim arabada uyarı vermiyor 2017 ford focus dizel otomatik ışıklarda durunca devirden ve motor sesinden yoldaykende bi tık çekiş kaybından anlıyorum dpf jenerasyon yaptığını, benim 4. focus manuel olanlarıda vardı onlarda daha çok hissediyordum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zeybekoğlu
Adem Kazıl yazdı:

benim arabada uyarı vermiyor 2017 ford focus dizel otomatik ışıklarda durunca devirden ve motor sesinden yoldaykende bi tık çekiş kaybından anlıyorum dpf jenerasyon yaptığını, benim 4. focus manuel olanlarıda vardı onlarda daha çok hissediyordum.

Bazen devir saati oynuyor rolantide. Galiba onu kastediyorsunuz demi. Neymiş dizel araba akıl işi değilmiş 😂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Benzinli bir araç sizin için daha ekonomik ve rahat olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adem Kazıl
Mehmet Zeybekoğlu yazdı:

Bazen devir saati oynuyor rolantide. Galiba onu kastediyorsunuz demi. Neymiş dizel araba akıl işi değilmiş 😂

bende rolenti devri dalgalanmıyor sadece bi tık üzerinde devirli çalışıyor, %90 bi dahaki arabam turbo benzinli olur, atmosferik düz motorlu arabalar da bana göre değil.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İnternette yakıt tüketimi halkında doğru değerler söylenmeyip saklandığı için böyle oluyor. İnsanlar kendi yakıtını internette yazılanlarla kıyaslayınca morali bozuluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zeybekoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Benzinli bir araç sizin için daha ekonomik ve rahat olurdu.

Kesinlikle ettik bı hata 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İnternette yakıt tüketimi halkında doğru değerler söylenmeyip saklandığı için böyle oluyor. İnsanlar kendi yakıtını internette yazılanlarla kıyaslayınca morali bozuluyor. 

Evet ya

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Zeybekoğlu yazdı:

Gecenki ölçümümde şehir içi 3.10kr yaktı.

3,10 kr ne demek?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

3,10 kr ne demek?

0,031 tl

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

1 km'ye 3.10 TL değil miydi?:p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

hangi gün, yakıt kaç tl idi bu ölçüm yapıldığında onu bilmeli yoksa karşılaştırma yapılamaz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...