İçeriğe Yönlendir

Basit ama Bulunmayan Parça

Gökhan DOĞAN
Çözüme git Gökhan DOĞAN tarafından,

Recommended Posts

Gökhan DOĞAN

Merhabalar herkese , 2001 model pug 206 1.6 16v aracımın arka fren sistemi disk olan modellerden. Kullanımda avantaj sağlayıp bakımda üzen bu sistemde bulamadığım bir parça ile karşı karşıyayım. Fren merkez pistonun toz körüğü olmadığı için el fren çekip bıraktığım zaman sol taraf bırakmıyor belli bir süre bu da balatanin eşit olarak yıpranmasına engel oluyor. Görselde ki 15 numara merkez piston tamir takımı lazım ama bulamadım hiç bir yerde sizlere danışmak istedim nerden nasıl temin edilebilir.

IMG-20240403-WA0000.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Başka bir araçta da kullanılmıştır illaki.. Tamirciler bir çözüm üretemedi mi. 

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Mehmet Ozyurek yazdı:

Başka bir araçta da kullanılmıştır illaki.. Tamirciler bir çözüm üretemedi mi. 

106 GTI 206 GTI C3 xsara Saxo modellerinde de kullanılmış sistem abi hepsini kontrol ettik yok tamirciler de alternatif yönteme yanaşmıyor parça yoksa işçilikte yok 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yetkili servis ne diyor?

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Sani Gerşon yazdı:

Yetkili servis ne diyor?

Yurt dışı sipariş diyor abi 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Gökhan DOĞAN yazdı:

Yurt dışı sipariş diyor abi 

Fiyat neymiş? Bulunmuyorsa getirtebildiklerine şükretmek lazım aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Sani Gerşon yazdı:

Yetkili servis ne diyor?

Servisler 10 yılı geçen araç üretimi bitmiş ise bakıma nede tamire yanaşmıyor parça yok diye.

Xsara zamanı kaç tane servise sordu isem hep biz bakmıyoruz demişti 

Yorum bağlantısı
Gökhan DOĞAN
Sani Gerşon yazdı:

Fiyat neymiş? Bulunmuyorsa getirtebildiklerine şükretmek lazım aslında.

Fiyat konuşmadık hiç abi daha doğrusu o pozisyon doğmadı yurt dışı sipariş edilebilir dedi servisten kovarcasina 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

oto sanayilerde frenciler vardır, aracı onlara götürün, bu tip model yıllarında artık intentten veya dükkandan parça arayışı yorar, frenciye teslim edin .

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Bir de illaki 106 gruplarında bu sorunu yaşayan vardır veya yurt dışında bu sorunu yaşayan olmuştur onlara da bakılabilir. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan

Piston çapını kumpast ile ölçün ona göre sipariş verin. Birbirine uyuyorlar. bende aynı sorunu yaşamıştım zamanında. Ama sizin yerinizde olsam kaliperi söker frenciye götürür hallettirirdim. Yine çağlar abi nokta atışı yapmış mevzuyu. Hakkı bilmem neyini geçiyor ara bul uydur falan filan...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Çözüm
Gökhan DOĞAN

Parçayı komple orjinal çıkma merkez alarak hallettim yurt dışında tamir takımı fiyatına komple merkezi Trabzondan bulup aldım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...