İçeriğe Yönlendir

Yakıt tasarruf kitleri

Muhittin Kaplan

Recommended Posts

Cihaner Öztürk

Adam 30'a takmış. Nasıl oluyorsa hep % 30 artıyor-azalıyor diyor. Nasıl bilimsel çalışma yapmış be helal olsun. Bor u üreten fabrika 20 m. yanımızda hiç bir aracı bor la çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
Nuri Güngör
Tüp taktırım abi.. Ne borla morla uğraşıyonuz :kutlama:

işte budur mehmet abi en güzeli

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
benim arabamda bor u denediler normal hali ile araç 102 bg çıktı bor dan sonra 113 bg yakıt sarfiyatında fark yok ama bg gücündeki farkı gözlerimle gördüm

Peki bu gücü siz hissedebiliyormusunuz.. Mesela son hızınızda bir artış oldumu.. ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

%10 luk bir artış son hızıda %10 arttırmazki. Anlaşılacak kadar etkilmemez.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Çağlar Bayur

Cihazı takıp 1.6 motordan 142 beygir almış olduğunu nasıl tespit etmiş?

a) dinamoda güçmü ölçülmüş?

b) cihazı takarak parayı alan dükkan mı ifade etmiş?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Yani firma cihazı takıp dinamometre ile ölçüm yaparak 142 beygiri kağıt üzerinde göstermişmi?

Yorum bağlantısı
Melih Mütevellioğlu

Arkadaşlar ekoyak,ekomax ve son zamanlarda da eko 66 adı altında tasarruf sağladığını iddia eden bir çok cihaz peydah oldu.Ne hikmetse icatçıları da hiç alakası olmayan meslek gruplarından.Kimisi kaportacı,kimisi dedektif.Böyle bir cihazı aracında kullanan var mı.?Bu sistemler manyetik alandan geçen yakıtın molekül yapısının değişimi esasına göre çalışıyormuş.Aramızda kimyacı varsa bunun mümkün olup olmayacağını izah ederse sevinirim.İmalatçı firmaları aradım kesinlikle tatmin edici cevap alamadım.Elektrik akımı ile elde edilen manyetik alan ve mıknatıs ile elde edilen manyetik alan arasında fark varmıdır.?Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Fatih Karadeniz
Arkadaşlar ekoyak,ekomax ve son zamanlarda da eko 66 adı altında tasarruf sağladığını iddia eden bir çok cihaz peydah oldu.Ne hikmetse icatçıları da hiç alakası olmayan meslek gruplarından.Kimisi kaportacı,kimisi dedektif.Böyle bir cihazı aracında kullanan var mı.?Bu sistemler manyetik alandan geçen yakıtın molekül yapısının değişimi esasına göre çalışıyormuş.Aramızda kimyacı varsa bunun mümkün olup olmayacağını izah ederse sevinirim.İmalatçı firmaları aradım kesinlikle tatmin edici cevap alamadım.Elektrik akımı ile elde edilen manyetik alan ve mıknatıs ile elde edilen manyetik alan arasında fark varmıdır.?Teşekkürler.

Melih Bey bu bahsedilen eko durumlara itibar etmiyorum. Faydası varsa da bakalım %? . Kimyager olmadığımdan bilimsel bir yaklaşım getiremiyorum. Kanaatim para tuzağı.

Yorum bağlantısı
Utku Çay

eko66, motorsilk vs. gibi ürünler var. bunların resmi bi kurumdan neden onayı yok. bu kadar iddialı madem bu arkadaşlar noter tasdiki alsınlarda görelim

hepsi hikayeeee

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz
Cihazı takıp 1.6 motordan 142 beygir almış olduğunu nasıl tespit etmiş?

a) dinamoda güçmü ölçülmüş?

b) cihazı takarak parayı alan dükkan mı ifade etmiş?

Tdci motorlardan chip tuning ile bu güçler elde edilebiliyor maliyetide 1000ytl civarında,Ankarada benim tanıdığım yapıyor bu işi onda cordabo 3 silindirli dizel var aracın gidişini görseniz wrc zannedersiniz.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Alpin modul dediğiniz cihaz hakkında detaylı bilgi verebilirmisiniz? Nasıl nereye takılıyor?

Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Mustafa Altun
Konu oldukça eski ama yazmadan edemeyeceğim.

Bir arkadaşım 2007 focus TDCI sedan kullanıyor. Evliya çelebi misali çok gezen birisi. Neredeyse 100.000 oldu kilometresi.

Aracında böyle bir parça takılı. İlk aldığında taktırmış. 142 beygir ve 260 tork olmuş aracı. Şu an taktıranlar ise 149 beygir alıyor dedi. Takan adam biraz daha geliştirmiş olayı. Üstelik taktıktan sonra yakıtım oldukça düştü dedi. Hem güçlü hem ekonomik olmuş yani focusu.

Hele bayram bi geçsin, benimkine de taktırmak üzere sözleştik. 1000 YTL nin biraz altındaymış fiyatı

Sefa bey ne oldu taktirdiniz mi cihazi???

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Cihangiroğlu

3 de pati... kesin motor yatakları traşlanır yorgunluk oluşur falan, buna dayanacak şekilde yapılmadığından eminim, güç artışı sadece chip' le oluyor fakat motor ömrünü düşünmeyeceksiniz (tabi sürekli motora yüklenerek kullanırsanız) diğerleri ise hikaye bence, motorsilk CLS bond' a gelince bu sadece koruyucu sürtünme azaltıcı güç artışı falan olmuyor fakat süper kayganlaştırıcı olduğundan yatakları koruması mümkün, özellikle yağsız çalıştırmada.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

0.1 LT daha az yaksın diye milyon dolarlık teknoloji yatırımı yapan firmalar ne kadar salakmış meğer :kutlama:

Yorum bağlantısı
Melih Uyar

o firmaların salaklığından değil petrol firmalarının baskısından korktukları için yapmıyorlar.yoksa şu andaki teknoloji ile yakıt konusu çok tezat çok geriden gidiyorlar gitmek zorundalar çün ki bilmem anlatabildimmi

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
Okyay 0.1 lt farketmedi 8.5 yakıyodu 6.7 de düştü ama mesele sarfiyat değil zaten ben taktırırken sarfiyatı düşünüp taktırmamıştım biraz ivmelenmesi artsın diye taktırmıştım ama yakıtta farketti.

Ben senin taktırdığın şeyden bahsetmiyorumki

aynı silindir hacminden daha fazla güç , zaten daha az yaktırır , (daha az gaza basmak gerektiği için)

ben şu yakıt borusuna takılan manyetik ! diye lanse edilen uyduruk şeylerden bahsediyorum :kutlama:

Yorum bağlantısı
Fatih Isık

madem öyle bizde taktıralım şu aletten yanlız 1000 ytl biraz fazla geldi bana.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Yavuz Serhat Karanaz

merhaba son zamalarda gittikçe yaygınlaşan yakıt tasarruf cihazları hakkında bilgilerinizi bekliyorum ''eko66'' aklıma yatar gibi oldu arabanın çekişini artırırken yakıtıda daha fazla yakmasını sağlayıp tasarruf sağlıyormuş 10 yıl garantili fiyatı 590ytl taktırmayı düşünüyorum benim araba yakıyor(1850 km de henüz) 320bin yakıyor %20 tasarruf sağladığı söyleniyor 255 bin falan yapıyor bu da oldukça hesaplı görüşleriniz bekliyorum saygılar.

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar
(düzenlendi)

Arkadaşlar benim derdim yakıt tasarrufu değil daha önceki araçlarımda da yağ katkısı olarak kullanmıştım; ama bu yağ katkısı değil, kesin konuşuyorum çünki çok araştırdım bu ürünü Bu sayfada hertürlü rapor ve bilgi var bir de siz göz atın isterseniz http://www.motorsilkturkiye.com/

tarihinde Cemil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...