İçeriğe Yönlendir

Dolu ama boş g&#246rünen g&#246stergeler

Aydın Bengü

Recommended Posts

Aydın Bengü

lpg de gösterge hatalarına alışığız ama benimki o türden değil.

dün lpg yi fulledim. okul- ev derken 5 km yol yaptım, sorun yok göstergeler full gösteriyordu.

bu gün birden her iki göstergede boş gösterir oldu ve araç gaza geçmedi tabi.

dedim acaba kaçak mı var dı da lpg boşaldı, istasyona gitim 1 lt gaz ancak aldı, yani depo doluydu.

lpg taktırdığım servisi aradım aracı görmemiz lazım dedi, 140 km ha deyince gidilmiyor iş,güç.

burdaki atikerciye gösterdim, deponun üstündeki şamadıra ile oynadı araç gaza geçti.

sonuç:gaza geçti ama her iki göstergede hala boş gösteriyor neden yapmış olabilir?

usta depo bitip yeni gaz alınca göstergelerde düzelir dedi böyle bişey olabilir mi?

sağolun şimdiden.

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

cevaplar için sağolun.

hepsini tek tek deneyecem.

birde atikerin şamandırası benimkine uyarmı depom zaten atiker marka kit bedini.

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

Sorun çözüldü.

tahmin edildiği gibi şamandıra(içindeki sünger ağırlaşmıştı)ydı. değiştik düzeldi. ama değişebilmek için ya boş depoyla gidilecek yada deponun içindeki gaz boşa kaçırılacak. ben tabi mecburiyetten 2 şıkkı seçtim.

bu arada lpg ye müthiş rağbet olduğunu gördüm. hatta ford bayisi bile dizelden çok benzinli(lpg takıldığı için) gidiyor dedi.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Yalman

Şenlik için Ankaraya giderken Test amaçlı birkaçkez yüksek hızlara çıktım bu sırada örneğin 3 ışık yanıyorsa 3 ışıkta yanıp söndü stop edip çalışınca düzeldi bi süre sonra full gosterdi 2 de depo bitti sonra fulledim duzeldi 4 ışık yanıyor.. yani şamandıramı saçmalıyor anlamadım

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli
Şenlik için Ankaraya giderken Test amaçlı birkaçkez yüksek hızlara çıktım bu sırada örneğin 3 ışık yanıyorsa 3 ışıkta yanıp söndü stop edip çalışınca düzeldi bi süre sonra full gosterdi 2 de depo bitti sonra fulledim duzeldi 4 ışık yanıyor.. yani şamandıramı saçmalıyor anlamadım

Problem şamandırada da olabilir deponun üstündeki göstergeyle içerdeki anahtara giden kablolardaki bir temassızlıktan veya sarsıntıyla deponun üstündeki göstergenin altındaki mıknatısa değen kısmın oynamasından da olabilir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...