İçeriğe Yönlendir

Fiesta V - 2007 Fiestada Otomatik Kapı Kilitleme Var mı?

Ahmet Yıldıran

Recommended Posts

Ahmet Yıldıran
(düzenlendi)

Öncelikle böyle bir siteyi hazırlayan ve değerli görüşleriyle bizlere yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim. 2007 fiesta aracım var ve sayenizde aracım ile ilgili bilmediğim bir yığın şeyi buradan öğrendim. benim merak ettiğim konu daha öncede forumlarda yeralan otomatik kapı kilitleme işlevi. 2007 fiesta modelinde bu özelliğin kalktığını söyleyenler var. gerçi denemedim ama bilgisi olan kimse var mı acaba? saygılar şimdiden teşekkürler

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

giderken kapıların kilitlenmesinden bahsediyorsanız fiestaların hiç birinde bu özellik yok

Yorum bağlantısı
Murat Şimşek

yaşar usta kodlandığı zaman kapılar otomatik kilitleniyor hız km.si 10 olduğu zaman

benim arabaya bu özelliği ben kodladım ve kapıların kapanması çok hoşuma gidiyor.

kodlama işi nasıl diyorsanız

anahtar mar pozisyonuna getirilecek

üç kere kapı kolunu kilitle aç yapacaksınız

sonra kısa bir bib sesi duyulacak sonra tektar üç kere aynı işlem ve uzun bir bib sesi ile işlem tamamdır.aracınızı çalıştırıp harkete geçince her defasında kapılar otomatik olarak kilitleniyor.

bu konu ile ilgili çok konu var var forumda

bilginize...

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

focus için bu işlem dogru. fiesta olarak hiç rastlamadım ve görmrdim. otosanda yok diyordu

Yorum bağlantısı
Taha İlgen
yaşar usta kodlandığı zaman kapılar otomatik kilitleniyor hız km.si 10 olduğu zaman

benim arabaya bu özelliği ben kodladım ve kapıların kapanması çok hoşuma gidiyor.

kodlama işi nasıl diyorsanız

anahtar mar pozisyonuna getirilecek

üç kere kapı kolunu kilitle aç yapacaksınız

sonra kısa bir bib sesi duyulacak sonra tektar üç kere aynı işlem ve uzun bir bib sesi ile işlem tamamdır.aracınızı çalıştırıp harkete geçince her defasında kapılar otomatik olarak kilitleniyor.

bu konu ile ilgili çok konu var var forumda

bilginize...

aracınız kaç model?

Yorum bağlantısı
Ahmet Yıldıran

araç 2007 fiesta 1.4 TDCİ. aslında böyle bir olay var. dün burada yazılanlara göre denedim ama bir yerde bir hata yapmış olmalıyım ki 1. seferde araba hareket ettikten sonra kapılar kilitlendi. stop ettirip tekrar denemdim bu sefer kilitlenmedi... tekrar arkadaşların dediği gibi 3 defa kapa aç yaptım ve oldu... Açıkçası ilk seferde nerde hata yaptım bilmiyorum ama şu an çalışıyor gayet de güzel bir özellik....

Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

tam olarak açıklamanız mumkun mu acaba

anahtarı takıp kontagı açtıktan sonra mı 3 defa kapı kolundan kılıtle aç yapacagız??

bu arada aracım 2006 model makyajlı kasa fiesta 1,4 i

Yorum bağlantısı
Ahmet Yıldıran

Yola çıktıktan sonra kapıların otomatik kilitlenmesi

Araca binilip kapılar kapatılır

Kontak anahtarı tüm kontrol ışıkları yanana kadar çevrilir, motor çalıştırılmaz!

Kapı kilit düğmesinden üç defa üstüste kilitleme uygulanır, kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç

Kontak anahtarı çevrilerek kapatma konumuna getirilir.

Kilitden aynı işlem tekrarlanır: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç.

Kontak anahtarı tekrar ışıkların yandığı konuma getirilir, kısa bir düdük sesi duyulur (bunu duymazsanız olmayacak demektir)

Kilitten aynı işlem tekrar edilir: Kapa-aç-kapa-aç-kapa-aç. Uzun bir düdük sesi duyulur, programlama tamamlanmıştır.

Başarılı olmuşsa yaklaşık 10 km/saat hızda kapılar otomatik kilitlenecektir, içeriden manüel olarak açılırsa, söz gelimi yolcu indirme-bindirme, yeniden hareketinizde otomatik kilitleme olmayacaktır.

Unutmayın ki içeriden kilitli bir araçta bir kaza anında şuur kaybı söz konusu ise dışarıdan ilk yardım gecikebilir!

inşallah işinize yarar

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kesinlikle vardır ve uygulanmıştır comfort donanımlılarda 3 kez aç kapa kombinasyonuyla yol blg. olanlarda ise menuden yapılır, 2007 sonrası araçlarda güvenlik sebebiyle kaldırılımıştı, otosana gelince zaten sattıkları aracı dahi tanımıyorlar ne dedikleri önemli değil zaten...

Yorum bağlantısı
Barış Akıncı
(düzenlendi)

Aracın içindeyken kapıların kilitlenmesi ne işimize yarayacak anlamış değilim?Hadi içiride çocuk olsun,güvenlik açısından falan.Ama zaten giderken kapı kolunu ittiğinizde tüm kapılar kilitlenebiliyor.Benim oto koltuğunda oturup da kapı açmayı seven oğlum için kilitleme iyi bir yöntem.

Tek başımıza Allah göstermesin kaza yaptığımızda içeride yarı baygın yatarken dışarıdan kapılar nasıl açılacak?Ha cam kırılır diyebilirsiniz ama ne gereği var???

Bu özelliğin olduğunu biliyorum.Daha önce bu konuya benzer bir konu açıldı.Bilenler var.

tarihinde Bar?? Ak?nc? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 8 yıl sonra...
Eyüp Işık

Herkese iyi günler...

Bu kapı kilitleme olayını detaylı anlatabilir misiniz ?

Çünkü 2 farklı anlatım var nasıl yapılacağı konusunda...

Yorum bağlantısı
Eyüp Işık

Arkadaşlar yazılanları harfiyen yaptım...

1 kere otomatik kilitleme oldu...

Motoru kapatıp geri açtım bu sefer olmadı...

Tekrar aynı işlemleri yaptım...

Yine 1 kere oldu...

Motoru kapatıp tekrar açtım olmadı...

Her motoru kapatıp arabayı çalıştırdığımda kodlama iptal oluyor..

Sorun nerde olabilir ? 

Araç 2007 fiesta makyajlı kasa. ..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

2007 lerde hiç olmaması lazım aslında, sende 1 kere bile oması ilginç...

2006 dan sonra güvenlik sebebiyle iptal edildi....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Işık
On 09.09.2017 at 00:23, Ali Cihangiroğlu yazdı:

2007 lerde hiç olmaması lazım aslında, sende 1 kere bile oması ilginç...

2006 dan sonra güvenlik sebebiyle iptal edildi....

Ali bey şuan itibariyle otomatik kapı kilidi sorunsuz bir şekilde çalışmakta.araç 2007 makyajlı kasa fiesta

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Son kalanlardan almışsın,şanslısın, yani 2017 başında gelenlerden olabilir (yada aracın 2017 değil, ruhsata bakma, şase no dan fabrika üretim tarihine bak, aracın yılı odur, bizde sattıkları yıl değil yani), yoksa o özellik olmazdı, ben kapalı tutuyorum, tehlikeli, çünki kaza anında açılmıyor kapılar, şehir içi kullanımda ise özellikle İstanbul gibi yerlerde faydalı olabilir, kapkaç açısından, ben genelde yalnız olduğumdan sadece sürücü kapısı açık oluyor, sıkıntı yok yani :)  

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Uğur Bilgin

2007 model comfort aracımda bu özelliği açtım bugün

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...