İçeriğe Yönlendir

Yeni Moda Navigasyon

Engin Özarı

Recommended Posts

Cihan Yetişken2

Evet next 708'i inceledim. Kapalı alanda bile uyduya hızlı bir şekilde bağlanıyor. Menü çok kullanışlı. 2013'e kadar ücretsiz güncellemesi ver. Daha ne olsun :) Hatta yarın almayı planlıyorum ben de :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

prianha voyger 4.3 kullanıyorum, cihazımdan son derece memnunum, sadece yazılım desteği yok :) onuda hallettim hiç sorun kalmadı.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)
Evet next 708'i inceledim. Kapalı alanda bile uyduya hızlı bir şekilde bağlanıyor. Menü çok kullanışlı. 2013'e kadar ücretsiz güncellemesi ver. Daha ne olsun :) Hatta yarın alayı planlıyorum ben de :)

ben de aynı şeyleri düşünüyorum. ekran netliği nasıldır onu bilemiyorum sadece. Malum yol hali. gözümüzü yoldan ayırdığımızda ekranı net olarak hemen görebilmeliyiz.

Bir de harita programı ne kadar kaliteli onu bilemiyorum

tarihinde R?dvan Erg tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

arkadaşlar edayı boşverin :) gözde isminde 12 yaşında bir çocuk seslendirmesi var mükkemel eğer isterseniz uploand ederim büyüklerden daha güzel tarif yapıyor.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
1) Dosya adı eda olan bir kız var. Güzel konuşuyor, yumuşak yumuşak. Ekrana bakmaya bazen gerek kalmıyor.

2) Haritası başarsoftun. Google için Türkiye haritası hazırlayan firma(ymış). Bu gün var yarın yok firmalardan değil yani.

Bir forumda next yetkilisi bölüm moderatörü olarak next kullanıcılarına hizmet veriyor. Hatta Türkiye genelinde polis radarlarının kurulduğu belli başlı noktaları da haritaya kaydetmişler. Cihaz radar tespit cihazı olmadığı için yasak cihazlar sınıfına girmiyor. Ama tıpkı benzin istasyonu yeri bildirir gibi, radar kurulan mahalle yaklaştığınızı bildiriyor :)

İnternetten ilgili dosyayı indirip yükleyebiliyormuşsunuz. :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)
Bir forumda next yetkilisi bölüm moderatörü olarak next kullanıcılarına hizmet veriyor. Hatta Türkiye genelinde polis radarlarının kurulduğu belli başlı noktaları da haritaya kaydetmişler. Cihaz radar tespit cihazı olmadığı için yasak cihazlar sınıfına girmiyor. Ama tıpkı benzin istasyonu yeri bildirir gibi, radar kurulan mahalle yaklaştığınızı bildiriyor :)

İnternetten ilgili dosyayı indirip yükleyebiliyormuşsunuz. :)

sabit kırmızı ışık-eds kaneralarında sorun yok sabit radarların ne zaman nerde olacakları belli olmaz,onlar genelde şehirlerarası yollarda devamlı durdukları yerler olarak ekleniyor, siz gördüklerinizide ekliyebilirsiniz.

düzeltme nedeni harf eksikliği.

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aykut Aydoğdu

bizde kendi standart navigasyonu var fakat nerde olgumuzu göstermekten başka yapabildigi bi marifeti yok aslında varda türkiyede yok :)

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Next'in bir de 828 modeli varmış.

Fotoğraf çekme özellikli ve çektiği fotoğrafın koordinatlarını da kaydediyor.

Daha sonra fotoğrafı seçtiğinizde, sizi o fotoğrafı çektiğiniz yere götürüyor :)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
1) Dosya adı eda olan bir kız var. Güzel konuşuyor, yumuşak yumuşak. Ekrana bakmaya bazen gerek kalmıyor.

2) Haritası başarsoftun. Google için Türkiye haritası hazırlayan firma(ymış). Bu gün var yarın yok firmalardan değil yani.

Rengi kötüymüş bunun, başka rengi yokmudur?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Aynı özellik 708 de de var fakat tek fark 708 fotoğraf çekemiyor. Koordinat yüklenmiş fotoları hafızasına atabiliyorsunuz.

Maalesef :) Keşke başka renkleri de olsaymış.

Sefa, yani sen şimdi bu aletten İstanbul'da memnunum diyorsun, doğrumu? Cihan alsın da bende bir inceleyim bakalım...Gerçi bizim taytıla biraz ters ama, yapacak birşey yok... :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

imkanınız varsa garmin veya tom tom alın arkadaşlar.forumları bir karıştırın şöle.

Yorum bağlantısı
İlker Anıl

bende bi sinem var düşman başına.. adamı dövecek gibi konuşuyo :lol2:

Yorum bağlantısı
İlker Anıl
Hocam gönder gitsin babasının evine. Sana kız mı yok :lol2:

abi ya bulamazsak?? kalırız mary e :kutlama: bide erkek var ama tom muydu neydi.. ondan hiç bahsetmiyorum :kutlama:

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ

arkadaşlar 1 ay araştırdım, türkiye'de navigasyonun ismi NEXT 828 dir, her türlü özellik, 2011'e kadar update ücretsiz ve hızlı bağlanma var ama fiyat 779-799 TL arası.

Başka hangi marka ve modeli alsanız bir şeyler, bazı özellikler eksik kalacak. Fiyat uygun olsa hemen alınır.

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

arkadaşın next cihazını aldım yanıma

antalyadan bodruma kadar yolu hep yanlış tarif etti

saçma sapan yollara sokmaya çalıştı beni gerizekalı alet :)

ama antalya ş.içinde çok işe yaradı

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bugün Next 708 aldım ve Kırıkkale'ye giderken kullandım. Test sırasında beni hiç üzmedi. Hatta keşke önceden alsaymışım dedim. İnanılmaz bir POI kaydı var. Her yer kayıtlı gibi bir şey. 2013'e kadar güncellemesi olması cihazın neredeyse ücretsiz gelmesine sebep oluyor. Hiç bilmediğiniz bir yere kimseye yol sormadan gitmek ayrı bir duyguymuş. Aydınlatması vs. harika. Gündüz parlıyor, gece renkler mavi oluyor ve kısılıyor. Herşey otomatik. Kutu içeriğinde gerekli herşey mevcut.Askı aparatı,çakmak şarj aleti,usb bağlantısı gibi. Kullanımı gayet basit. Stylus kalemi de var. Uyduya bağlanması hızı mükemmel. Bir otopark'ın alt ikinci katına inmedikçe bağlantı kopmuyor. Kısacası taksitli fiyatı 400 TL olan bu ürünü kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bende 828 var. Kasa rengi farklı, BT ve kamerası var 728'e ek olarak.

Yazılım olarak hiçbir farkı olmadığından 728 daha mantıklı bir seçenek, rengi de güzel. Ben aldıktan sonra 728 mi alsaydım diye düşündüğüm oldu ama iş işten geçmişti. Dokunmatik ekranı daha iyi olabilir miydi bilemiyorum.

Ürgüp'ün yeni yolları henüz girilmemişti orda biraz sıkıntı çektim ama onun dışında özellikle de 3 çevre yolu olan Mersin'de çok rahat ettim. Mersinli arkadaşım bile dönderip dolaştırdı saçma sapan eski klasik çevre yolundan silifkeye gittik.

Ama ertesi gün arkadaşı değil Eda'yı dinledim :) kolayca beni otoyola çıkarıp 30-40 km kadar yolu mümkün olduğunca hızlı gitmemi sağladı.

Uzun yolda yol boyunca adalara giriş ve çıkışları da hatırlattığından özellikle yalnız giden sürücünün dikkatini yeniden toplamasını sağlıyor.

Cihazdan çok yazılım kullanışlılığı ve güncellemesi önemli olduğundan next 728'i önerebilirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...