İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Yanlış Kapı Açık Uyarısı

Fırat Tarman

Recommended Posts

Fırat Tarman

Son güncelleme (umarım).

Geçtiğimiz Cuma arabayı bir tam gün bıraktım. Konnektörün kenarının kapı içinde hareketli bir parçaya dokunması yüzünden tamamen rastlantısal olarak kapı açık-kapalı uyarısı değişiyormuş. Şu anda sorun tam olarak çözülmüş gibi duruyor. Kışın soğukta neden daha sık arızalanıyordu onu çözemedim. Umarım bir daha tekrarlamaz...

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Murat Altındal

Son güncelleme (umarım).

Geçtiğimiz Cuma arabayı bir tam gün bıraktım. Konnektörün kenarının kapı içinde hareketli bir parçaya dokunması yüzünden tamamen rastlantısal olarak kapı açık-kapalı uyarısı değişiyormuş. Şu anda sorun tam olarak çözülmüş gibi duruyor. Kışın soğukta neden daha sık arızalanıyordu onu çözemedim. Umarım bir daha tekrarlamaz...

kışın bir defa benimki de aynı arızayı çıkarttı, kapı kapalıyken açık uyarısı veriyordu, ertesi gün arabayı güneşe bıraktım anında güzeldi, bir daha tekrarlamadı, bence sizinki de tekrarlamaz :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

hasar kaydı vardır.

Muhtemelen seneye cevaplarsınız ama, hasar kaydı neydenmiş.. Ne kadar hasarı var bunun.. ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bahsettiğiniz çalışmayan donanımlar kapılarda ve dört kapınız da işlem görmüş.. Muhtemelen usulüne uygun onarım ve değişim yapılmamış yada tesisatınız hasar görmüş..

Sorunlu bölgeden hasar almış bir araç için forda çamur atmak anlamsız...

Değişecek iki müşür var değişirsiniz sorun biter...

Teyp konusuna gelince, yeni araçlarda teyp değiştirmek, yüz nakli yapmakla aynı zorluktadır.. Hangi markaya giderseniz gidin böyledir.. Yeni astra alsanız pioneer teyp çakabileceğinizi mi zannediyorsunuz..

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Kronik sorunları olmayan araçları yazarmısınız ? Birdahakine araç alırken onları tercih etmek isterim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

torpidoda aydınlatması olmayan onlarca marka ve modeli var. siz araçtan soğumuşsunuz, onun için her şeyi batıyor artık gözünüze, tahminimce de, motorundan 2 kg altın da çıksa, siz artık bu aracı kullanamazsınız. ama bilin ki, aldığınız diğer araç da kronik sorunu olmayan bir araç olmayacak...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yada'lar Veya'lar serviste de hiç bitmez tamam benim aracım işlem görmüş ama forumu dolaştığımda sorunlar hiç bitmiyor ve kronik hastalıkla dolu bir araç.. sorun 2 müşürden ibaret olsa keşke servis sorunu saptayana kadar bir fiesta parası daha ister=)

forda çamur atmak gibi bir niyetim olmadı olamaz ne opelin ne vwnin nede fiatın kar payı ortağıyım..Fordumuz var die avukatlığını üstlenecek değilim bunu ilkokulda yapıyorduk.. Alacak olanlara zaten (+)larını bol bol anlatıyorlar (-)lerini de bilsinler.. benim aracım full titx olduğu halde bir çok eksik var çok basit şeyler trendleri düşünüyorum da çıldırmamak elde değil Mehmet Bey.. mesela bir torpido aydınlatması yok.. yolcu tutacakları yok.. çok mu zor bunları yapmak koskoca Ford için=)

İyide.. burası da fordunmuş gibi davranmayın... Bizim amacımız burada sorunlu kişilere yardımcı olmak...

Yerine göre dert de dinliyoruz ama yazılanlar bazen haddini aşıyor ve ford adına azar işitme boyutuna geliyoruz...

Her şeyin bir yakışanı var...

Birisi gelse her konuyu açıp, ford şöyle iyi böyle iyi dese ona da izin vermeyiz.. Hiç bir şeyi abartmaya gerek yok...

Donanım yorumlarıan gelince... :

Aldığınız sonuçta bir fiesta ve markanın en küçük aracı... Fiestanın en dolusunda olmayan bazı donanımlar benim 99 mondeomda vardı...

Ne aldığınızı bilmeniz gerek...

Fiesta alıp D sınıfı araç donanımları beklemek bana yanlış geliyor...

Aşağılamıyorum ama sonuçta o bir fiesta...

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Küçüktür :) ama ,30 yıldır Avrupanın en çok satanlarından, küçük sınıfın golfü olmuş durumda. Bir çok yabancı otomobil yazarı tarafından çok övülen araçlar, sürüş dinamiklerinde lider kabul ediliyor.

Yorum bağlantısı
Ruhan Sorgun

emmi ye katılıyorum, eğer bu kadar lanet bir araçsa satıp kurtulacaksınız o zaman...ford, lanet olsun bu araca dedirtecek bir araç da değildir, mercedes halt yemiş de diyemezsiniz. sorunumuz varsa tabi ki yazıp çare arayacağız da, 1-2 yaşında ki aracında bazen 15-20 tane sorun yazıp da, ben nasıl aldım bu fordu diyenler de var. şimdi yine bana kızanlar çıkacak, şans işidir, her araçta aynı arıza çıkacak diye bir kural yok. ancak 1-2 yaşında araçda 15-20 sorunla uğraşılınca çok şaşırıyorum. 25 yıldır araç kullanırım, 8 araç değiştirdim, internette her aracımla ilgili şikayet ve memnuniyetleri okudum. ancak bir çok aracın da öyle yerden yere vurulmayı hiç haketmediğini gördüm. ben honda ile de bir çok sorun yaşadım ama aracım 175.000 km idi, hiç de lanet bir araç demedim. üstelik bazı sorunları km ile bağlantılı değildi. sorun mutlaka olacaktır ama, sorunsuz kullananlara da dikkat çekmek isterim. örneğin, çevremde fordu yıllardan beri keyifle kullanan onlarca insan sayabilirim. hepsi de sıfır veya 2. el almış kütür kütür biniyor. haaaa, sorunu olan hiç yok mu, tabi ki var... ama aracı sattıracak kadar da değil...

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Aslında özetler isek tüm araçların artı ve eksileri vardır,Tabiki kronik sorunlar şansa bağlı sorunlar var ama bunun yanında aracı sevdirecek artılarını bulmak onlar ile mutlu olmak gerek,Fiesta da bu artılardan çok yok ,Belkide o sadece bir Fiesta olduğu için, Ve aslında C sınıfı araç düşünenlerin ilgisini çekip albenisi ile B sınıfına yönelten bir araç,Ve şu da bir gerçektir ki B sınıfı içerisinde kötü olmayan bir araç,

Yani B sınıfı araçlardan beklentiyi yüksek tutar isek sonuç hüsran olur :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ramazan Aktaş

Arabanın kapılarını insanüstü bir güç kullanarak kapatmayı adet haline getiren, uyardığımda da amma kıymetli malın varmış bakışı atmakta üstüne olmayan birkaç arkadaşım yüzünden (biri bu insanlara karşısındakinin sadece bir kapı olduğunu yani düşman falan olmadığını anlatabilse keşke) benim kapılarda nadirende olsa açık gibi algılıyor. Garantisi devam ediyor, servis kullanıcı hatası vs. dermi acaba?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Autoshow dergisinde bu hafta fiesta 100bin testi vardı. Motor, şanjıman, yürüyen kısaca mekanik aksam çok sağlam çıktı, elektronik aksam çok sorun çıkarmış. Ses tanıma sisteminden kaynaklanan bir sorundan ötürü 2 defa yolda kalmışlar.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Bu fiestalar çarpınca ezilip boyasımı gidiyormuş ? O zaman hakikaten de dandik yapmışlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Can

90' sahinlerde bulunup 2009 titanium fiesta bulanmayan donanımlardan bahsediyoruz..

Neymiş bu özellik çok merak ettim.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Atilla Balkan

bende de yolcu kapısı açıkken sürücü, sürücü açıkken yolcu açık diyor :) bakıma gidince söylenecek şikayet listesinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Cemal Alagöz

bende de yolcu kapısı açıkken sürücü, sürücü açıkken yolcu açık diyor :) bakıma gidince söylenecek şikayet listesinde

bende de aynı sorun vardı hallettim çok şükür.. fazla bişey paylaşamıyorum moderatörler şahsi mesele yapıp banlıyor sanırım =) geçmiş olsun inş halledersiniz ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Okan Şerbetçi

Ben kapının içini söktüm swiç miviç yoktu sensörde yok nasıl açık kapalı algılıyor bu anlamadım.Bir süre düzeldi şimdi ne zaman bir avm gitsem yada elime poşet alıp eve çıkmak istesem gene kapıları kitlemiyor.Sağ ön kapı aç kapa aç kapa uğraş dur sonra kitliyor.Bu işi çözen arkadaşlar nasıl çözdüğünü yazsa da bizde kurtulsak bu işten.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Cihan Topan
(düzenlendi)

Selam 2003 model Ford fiesta aracımın kapı açık uyarısı veriyor gösterdim bi kaç bi yere anlamadılar araç çukura girip çıktığında veya kasisten geçtiğimde yanıp sönüyor buna bağlı olarak arabayı kilitlerken normalde düzeldiğinde dörtlü park bi kez yanıp sönüyordu oda uyarı verdiğinde gidiyor anlamadım bi fikri olan arkadş varsa mesajlarını bekliyorum

tarihinde Cihan Topan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Bir saat önce, Cihan Topan yazdı:

Selam 2003 model Ford fiesta aracımın kapı açık uyarısı veriyor gösterdim bi kaç bi yere anlamadılar araç çukura girip çıktığında veya kasisten geçtiğimde yanıp sönüyor buna bağlı olarak arabayı kilitlerken normalde düzeldiğinde dörtlü park bi kez yanıp sönüyordu oda uyarı verdiğinde gidiyor anlamadım bi fikri olan arkadş varsa mesajlarını bekliyorum

Bagaj siviçi bozuk olmasın.. Bagajı açınca tavan lambası yanar Fiestalarda diye hatırlıyorum, o uyarıyı verdiğinde tavan lambası da yanıyor değil mi ?

Yorum bağlantısı
Cihan Topan

Bilmiyorm ki ama onu kontrol ettirdim sağlam denmişti bagaj sivicini şimdi hiç sönmüyor sürekli yanıyo 

Benim anlamadığım onun aracın kilitlerken bir kez yanıp sönen park lambasıyla ne alakası var o uyarı verince bir kez yanıp sönen park lambasıda çalışmıyo

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
24 dakika önce, Cihan Topan yazdı:

Bilmiyorm ki ama onu kontrol ettirdim sağlam denmişti bagaj sivicini şimdi hiç sönmüyor sürekli yanıyo 

Benim anlamadığım onun aracın kilitlerken bir kez yanıp sönen park lambasıyla ne alakası var o uyarı verince bir kez yanıp sönen park lambasıda çalışmıyo

Bagaj açıkken dörtlü ikaz yanmıyor demek ki. Aslında bagaj düğmesi bozuksa bagaj lambası da yanıyordur. 

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Burak ışık

Merhabalar. 2009 fiesta collection aracımın sol arka kapısı kapalı olmasına rağmen bazı zamanlar açık ikazı veriyor. Kapı kenarında swiç göremedim muhtemelen mekanizmanın içinde ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Yardımcı olurmusunuz

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...