İçeriğe Yönlendir

Next G708 ve G828 Navigasyon Cihazları

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Evren Barış Özbek

Next navigasyon cihazı kullanıcıları olarak cihazlarımızın artı ve eksilerini burda tartışalım.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
(düzenlendi)

Ben de Next G-708 almayı düşünüyordum. Böyle bir başlık açılması güzel olmuş. Gerçi burada bu işin uzmanı bir arkadaş vardı Next firmasında görevli. Ona özel mesaj göndermiştim ama henüz cevap gelmedi. Ben biraz inceledim. G-708'in G-828'e göre tek eksisi bluetootht gibi gördüm. Onun dşında aralarında çok ciddi fark yok sanırım.

tarihinde Bedri Baki tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Geçtiğimiz Pazar günü G708 modelini aldım.Henüz güncelleme yapmadım.Cihaz çok seri, uyduya bağlanma hızı mükemmel diyebilirim.Bu arada dün fm vericisini test ettim.Ses kalitesi oldukça güzel.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki

G-708'in G-828'e göre tek eksisi bluetootht gibi gördüm. Onun dşında aralarında çok ciddi fark yok sanırım.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

bluetootht sadece telefonla bağlantı için dimi . onun dışında pek bir işe yaramıyor.

Yorum bağlantısı
Bedri Baki
(düzenlendi)

Ben de hepsiburada.com'da baktım. Mavisi hoşuma gitti. Benim arabanın rengine tam uygun. Türkiye'ye gelince almayı düşünüyorum. Bluetooth sadece telefon bağlantısı için sanırım. Başka işe yarayacağını sanmıyorum.

tarihinde Bedri Baki tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek
Peki bu 708 modelinin başka renkleri varmıdır ? Hepsiburada'dan almak istiyorum...Fiyat 400 tl / 4 iyimidir ?

Malesef başka renk yok.Bimeks'ten 397tl / 6 taksite aldım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Sami Hoca olsa; Soba boyası ile griye boyardı bunu :)

O bayılır soba boyası rengine.. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Biliyorum o rengi :) Genelde kamyoncular jant felan boyar, yada mobiletlerin motor bölümü :(

Sami Hoca'nın focusun rengi işte..

O arabanın her yerini boyamıştı o renge :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Navitech P250BC gözüme çarpan bir model açıkcası rengide siyah yabu, ya bi altmodeli ikiside güzel görünüyor.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Alıyorum valla :)

al tabi bakalım nasılmış beğenirsen bende alabilirim :( hatta alıpda beğenmezsen bana hediye edersin ben kullanırım :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

kalırsın kalırsın :(:) şaka bi yana da bende alsammı diyorum sonra bakıyorum benim telefonda var bu özellik telefonamı yükletsem diyorum ikilemde kaldım :p:):p

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Navitech'in internet desteği vs iyidir umarım. Navigasyon cihazlarında en önemli olay aldığınız destek ve güncelleme işlemleri. Bu açılardan bakınca next'in cihazı neredeyse ücretsiz geliyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
Duyduğum kadarıyla iyiymiş...2011'e kadar ücretsiz güncelleme olanağı var zaten...

Keşke 708 siyah olsaydı ama rengini beğenmedim...

Ürün gelsin olumsuz bir yönü varsa 708 ile değişim yapabilirim :)

Umarım güzel olur şimdiden hayırlı olsun. Harita güncelleme süresi bitince 1 güncelleme yaklaşık 50$civarında..Bir sene içerisinde bir çok kere harita güncellemesi çıkabiliyor.

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
Teşekkür ederim...

İnternette ücretsiz (korsan) harita güncellemesi olduğunu duydum...2011'e kadar neler çıkar bilmiyorum ama olmazsada güncelleri artık ne yapalım :)

Etik bir davranış olduğunu düşünmüyorum yalnız. Tüm sokakar tek tek gezilerek adresleniyor ve kullanımımıza sunuluyor. Ben korsan kullanamam şahsen. O kadar emeğe yazık..

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
Bende kullanmıyorum zaten, kullanırımda demedim...Hani şuan için 50 dolar civarı fiyatlar...Kim bilir 2011'de neler çıkar diyorum...

Duyarlı olduğunuzu duymak güzel.. Keyifli forumlar, keyfili navigasyonlar..

Yorum bağlantısı
Ergin Şendağ
Yok önermiyoruz, illede Next.. :)

navitech aldım, 1 saat içinde geri verdim...bluetooth samsung ile uyuşmadı, nokia ile uyuşuyor ama

navitech'de gittiğiniz yerin resmini çekme ve ileri referans amaçlı kaydetme yok galiba

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy
Evet samsung D 880 ile uymadığını duydum...Samsung kullanmıyoruz zaten...

Gittiğiniz yerin resmini çekme ne oluyor tam bilmiyorum ama Fotonav denen şey sanırım yok...Ürün gelsin memnun kalmazsam Next 708 ile değiştireceğim zaten :(

baktın memnun kalmıyosun ben alabilirim senden :)

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

bunca zamanlık ford çatısı altında bir hukukumuz olduğu için daha uyguna hatta yarı fiyatına verirsiniz diye düşünmüştüm ;):D:rolleyes::D

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

tamam yapmam ;):rolleyes: navitech güzel cihaz gerçektende bence değiştirmessin zaten . :D

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bu arada 708'de fotonav özelliği var sanırım. Forumlarda paylaşılan fotoğrafları yükleyip gidebiliyorsunuz...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...