İçeriğe Yönlendir

Next G708 ve G828 Navigasyon Cihazları

Evren Barış Özbek

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Ben de çok memnunum ancak çevreyolundan vatan caddesine dönmem gereken Aksaray dönüşünde beni önceden uyarmadı. Eda ile hafif bir soğukluk girdi aramıza :lol2:

Yorum bağlantısı
Serkan Budakoğlu

Navigasyon hakkında sormak istediğim bir konu var. Navigasyon cihazını alıp doğrudan kullanıyorsun diye düşünüyordum. Geçenlerde bir arkadaşım bu cihazların kullanımı için her ay belirli bir abonelik ücreti ödendiğini söyledi, uydu hizmetinden faydalanılması sebebiyle. Bu bilgi doğru mu? Doğru ise abonelik işlemlerinin muhatabı olan kurum hangisi? Ücreti nedir? :D

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Yanlış bilgi vermiş arkadaşınız size, harita güncelleme haricinde bir ücreti yok...Bu konuda bahsi geçen cihazlarında 2013 yılına kadar güncellemeleri ücretsiz..

Yorum bağlantısı
Serkan Budakoğlu

Yakın gelecekte navigasyon cihazı almayı düşünen biri olarak bunu duyduğuma sevindiğimi söylemeliyim. Bilgi için teşekkürler sayın Toker. :D

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mustafa Güneş
Öyle yada böyle ne almaya niyetiniz varsa lütfen üstün körü kararla almayınız,2 gününüzü araştırma için harcayın sonradan üzülmeyin.Bu işte satış sonrası destek hayatidir.Araştırma içinde internet'i kullanın :nazar: çünkü maalesef bazı market grupları prim sistemi ile çalıştıklarından tam komedi durumlar ortaya çıkmakta.

Geçen arkadaşlarım ile Teknosa'ya gittik Tomtom ve Mio satılıyordu. Yetkilisinden bilgi istedik. Duyduklarım karşısında kulaklarıma inanamadım. Örneğin" Tomtom'da Teleatlas kullanılır, sürekli gerçek güncelleme mevcut, Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük ve gelişmiş haritası, navigasyon yapar, örneğin rotayı çizer, döneceğiniz kavşağa ... kadar var diye uyarır. Diğerlerinde ise google map kullanılır. Güncelleme denir ancak öyle bir şey yoktur. Rota çizemezsiniz. Kavşaklara vs gelmeden sizi uyaramaz sadece dön der. Next'in kendine ait bir haritası vardır ama google map benzeridir. vs. vs."

Donanım konusu bir başka saçmalık. Dinlerken gülmekten yerlere yattık ve konuyu bilmeden navigasyon cihazı almaya gelen alıcıların halini düşünüp acıdık.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

bildiğim kadarı ile tomtom bu işin başını çeken firmalardan biri. satıcıların her dediğinede inanmayın navigasyon forumlarınıda araştırın derim, bende tom tom yok prianha voyger var.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Sefacım tom tom Türkiyeye daha yeni girdi 5-6 aylık bir mazisi var benim tahminim geç kaldılar :)

birazda diğerlerine göre daha pahalı.

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Tomtom'un yazılımını inceledim geçenlerde, çok kullanışsız geldi bana. Tomtom benim bildiğim daha eski olması lazım piyasada..Eskiden garmin ve tomtom vardı diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Tomtom'un yazılımını inceledim geçenlerde, çok kullanışsız geldi bana. Tomtom benim bildiğim daha eski olması lazım piyasada..Eskiden garmin ve tomtom vardı diye biliyorum

:)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Ankara Birlik mahallesinde bütün sokak ve cadde numaraları değişmiş ve cihaz bilmiyor yeni numaraları. Bilginiz olsun, belki şu son haritada vardır bilmiyorum şimdi gördüm...

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Cihazın bilmesi için önce maalesef belediyelerin adam gibi iş yapması gerekiyor.Onlar bu işi yarım yamalak yaptığı sürece bu iş sorun olacaktır.

Sevgiler

Bülent bey, bahsettiğiniz yeni haritayı az önce yükledim ve adresi yazdım. Şimdi biliyor sokağı, sorun çözüldü. Sağolun, ilginiz için teşekkür ederim.. :)

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cihan Yetişken2
Ankarada nereden tedarik edebiliriz bu cihazı

Bimeks ve Electroworld'lerde var..

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

Naviextras Q2 güncellemesi saçmalamış , sorunsuzca gidilen anacaddeyi gereksiz sokaklara sokup tekrar anacaddeye bağlantı yapmışlar,kemerburgaz göktürk çıkışında kocaman otoyolu tanımıyor,arazi olarak görüyor. U dönüşü yapılmayacak yerden U dönüşü yapmamı istiyor , buna benzer bir takım saçmalıklar dizisi ile karşılaşıyorum.

yeterince güncel değil veya dikkatsizce hazırlanmış.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Evet, bugün otoyolda giderken hız sınırını 90 km. olarak gösteriyordu. Ayrıca birşey daha dikkatimi çekti, haritada Gerede'nin içi neredeyse hiç yok. Caddeden gidiyorum ama ne cadde isimi, ne yol hiçbir şey görünmüyor. Hep sorun yazıyorum gibi geliyor Bülent bey ama sağolun ilgi alaka gösteriyorsunuz maalesef hep bana denk geliyor... :D;)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

haritayı başarsoft yapıyor arkadaşlar, onlar ne verirse ne eklerse onu görürüz. bildiğim kadarı ile next kendi harita proğramı yapmıyor.

tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bülent bey, cihazı tercih ederken sizin burada bütün samimiyetinizle bize cevap vermenizin bende etkisi büyük oldu. Yardımlarınızın devamını diliyorum. Teşekkürler... :D

Yorum bağlantısı
Orhan Ünsal

Bu fuarda satış oluyormu.

hani piyasaya göre daha uygun falan olurmu yani:)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

bülent bey, burası forum, dostluk ortamı. dost bazende acı söyler :lol2: ben her zaman next markasına soğuk bakmışımdır. bana hep çinli üretip TR'de marka vuran bi firma gibi gelmiştir.

ancaaaaaaaak :)

navigasyonda başarsoft çok büyük bi firma. haritalarınızı başarsoft olarak kullandığınızı yeni öğrendim. bu sebeple cihazlarınızı araştırmaya başladım. söylediğinize göre satış sonrası desteğiniz büyük. bu sebeple şimdilik gözümde yükseldiniz. lütfen yazdıklarımı yanlış anlamayın kesinlikle aşağılama gibi bi durumla yazmıyorum. sadece next firmasına şu anda şahsi görüşümün değiştini belirtiyorum. aynı şekilde çıkardığınız uydu alıcılarda da çok büyük gelişmeler olduğunu gördüm (geçen bi gazetede mini reciever'ınızı gördüm ve çok beğendim).

böyle bir firmanında bilgisayar mühendisinin forum ortamlarında dolaşıp kullanıcı şikayetlerini dinleyip ona göre geliştirmeler yapılması çok hoş.

bu konuda da şahsızını haddim olmayarak tebrik etmek isterim :)

ben kendi pda'mda i-go kullanıyorum ve sizin cihazlarınızda da i-go olduğunu gördüm. haritalarınızda başarsoft olunca doğal olarak, artık bir navigasyon cihazı alacaksam next olabileceğini bildirmek isterim. potansiyel bi müşteri kazandınız :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
(düzenlendi)

bülent bey, okuyup cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. :)

tarihinde Sani Ger?on tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 11 ay sonra...
Hasan Aksüt

Bir problem yaşıyorum. Benzeri yaşayan bilgisi olan var mı? Garanti kapsamında olmayacaktır sanırım. Servis dışında müdahale sorun olur mu?

Yaklaşık 8-10 ay önce hepsiburada.com üzerinden aldığım cihazımın (ye828 plus) artık şarj olmuyor. Elektirik kaynağından ayrıldıktan sonra 1 dk sonra kapanıyor. Ek olarak cam tutamağına cihazın arka ortasında şişme olduğu için yerleşmiyor. En kısa sürede çözüm için ne yapabilirim. İstanbul'da oturmama rağmen şu an Eskişehir'deyim ve seyahatim boyunca kullanmayı hedefliyordum.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Bir problem yaşıyorum. Benzeri yaşayan bilgisi olan var mı? Garanti kapsamında olmayacaktır sanırım. Servis dışında müdahale sorun olur mu?

Yaklaşık 8-10 ay önce hepsiburada.com üzerinden aldığım cihazımın (ye828 plus) artık şarj olmuyor. Elektirik kaynağından ayrıldıktan sonra 1 dk sonra kapanıyor. Ek olarak cam tutamağına cihazın arka ortasında şişme olduğu için yerleşmiyor. En kısa sürede çözüm için ne yapabilirim. İstanbul'da oturmama rağmen şu an Eskişehir'deyim ve seyahatim boyunca kullanmayı hedefliyordum.

Arka kapağı şişrecek kadar lithium polymer şişmiş ,batarya ömrünü tamamlamış ,batarya yanlış kullanım sonucu şişmiş olabilir ,li-poly bataryalar deşarj olmasını beklemeden şarj edilmeli ve asla sıcak ortamlarda bırakılmamalı

tavsiyem kesinlikle kullanmayınız derhal yetkili servise müracat ediniz.aksi takdirde batarya yangın çıkarabilir.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Next destek ihtiyacı için attığım maile geri dönüş yaptı. Kullanılmamasını, büyük harflerle asla şarj etmemek gerektiğini ve cihazı kendilerine iletmemi yazmışlar. Artık dışarda müdahele ettirme arayışımı bıraktım. Yanlış kullanımı nasıl yapmış olabileceğimi merak ediyorum. Sürekli araçta ve şarja takılı camda sabit duruyor. Gündüzleri aracım hep kapalı garajdadır. Zaten görevine aykırı bir durum yok. Şişkinlik elle kontrol edince dikkat çekiyor. Kapak dikkatle bakılmazsa çok belilrgin bir deformasyona sahip değil. Eskişehir yolculuğumuz sonunda dün yerinden ayırınca geri takmak zorlaştı ve şişkinliği fark ettim. Artık açıkkken yerine monte edersem baskıdan ekran görüntüsü de bozuluyordu.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...