İçeriğe Yönlendir

Anfi Gain ayarları nasıl yapılır ?

Guest Hakan Tarım

Recommended Posts

Guest Hakan Tar?m
Fotoları bekleriz, sesini duyamadık, en azından avuntumuz olur.

Pillerim dolsun hemen akşama çekeceğim abi :)) Bi de sesli çekiveririm :p

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Fotoları bekleriz, sesini duyamadık, en azından avuntumuz olur.

Çağlar abi videosunu çekeyim dedim ama basslar vururken cızzrtt diye çıkıyor kamerada sesi. Tam sesi vermiyor :D

Nasıl düzgün alacağım sesi :'(

Yorum bağlantısı
Emre Özen

plakalığı çıkartıp plakayı silikon veya çift yönlü bant ile tutturursanız "cazzt" gibi seslerin biraz önüne geçmiş olursunuz fikrimce

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tar?m
Videoya bas sesleri çekmek, cihazın mikrofonu yetersiz kalacağı için imkansızdır.

Elin cavuru nasıl yapıyor acep ;) hofs.

plakalığı çıkartıp plakayı silikon veya çift yönlü bant ile tutturursanız "cazzt" gibi seslerin biraz önüne geçmiş olursunuz fikrimce

zangur zungur sesler yenice çıkmaya başladı. Sub bitane ve anfi düşük iken pek birşey yoktu. Ortalık böyle olunca ses efektleri çoğaldı :beee: En kısa zamanda yapacağım zaten. Pamuk bile döşemeyi düşünüyorum plakanın arkasına, titreşimi emsin diye :D)))

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Rasim Bolat
(düzenlendi)

bugün uzun araştırmam sonrası bagajıma uysun subwooferı buldum bir kaç güne geliyor Sony GTX121LS 12 inç İnce Kasa Subwoofer 300 wattt rms olan subwooferumu 1*320 watt rms li amfime baglicam gain ayarları için 24,4 volt sonucuna vardım doğru hesap ettim umarım ...

şimdi kaç hz de ayar yapmam gerek 50 hz ile yeterli mi araç teybinin subwofeer çıkışı mevcut ... :blush: :blush: :blush:

tarihinde Rasim Bolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Hz ayarı, sub a, kabine, araç içi akustiğe ve zevke kalmış bir şeydir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)
:elveda: benim amfi 320 watt zannediyordum 240 watt rms şimdi amfide kaldırmayacak hesaplar alt üst oldu. :learn: :learn: tarihinde Rasim Bolat tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

slim sony ye fazla bile gelebilir meraklanmayın, slimlerden gümbürtü beklemeyin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

bagajda tüp olunca 45 cmlik bir yer var bunun kasasıda 43,5 cm bir tek bu uydu mecburen bagajı daraltmamak için bunu aldım fiyatıda uygundu 229,80 tl sony dedik aldık kısmet deneyince yorum yazarız artık

:unknw: :unknw: :unknw: :unknw: :unknw:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Sonynize göre bagajlı tank satayım size :rofl: 135 litrelik sub kutusu bagajın çeyreğini kaplamıyor :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)

baktım baktım koltugun arkasında 32 litrelik tüp, olmuyor diğer basslar mecbur aldık. sizi yakalamışken benim amfi köprülü baglantıda2 ohm da 240 watt rms iki çıkışlı 4 ohm da 2x120 watt rms . 21 volt çivarı hesapladım gain ayarı için voltu doğrumu sizce ayarıda 50 hz de ayarlicam nasıl olur sizce

ayrıca subwoofer 4 ohm;  amfi köprü bağlantıda 2 ohm düşüyor nasıl olacak uyacak mı

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

anfiniz 4 ohm da ne kadar veriyorsa okadar verecek. Yani 240 gibi birşey. Konu başında Tansel ustanın yazıları var, ben çırağım daha :)

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

köprü baglantıda 240 watt rms verecek ya bunu 4 om mu, 2 ohm olarak hesaplayacağız kafam karıştı iyice

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Patron hoparlördür, anfi ise işçi emekçidir. Hoparlör şu ohm ver deyyus der, anfi ona göre verir :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)

benim emektar da sevindirici gelişmeler var max 380 watt rms, sürekli rms 240 veriyor bu iş olacak gibi, hakan bey kapasitör gerekli olur mu acaba yüksek seste dinlemem ama aküyü gümletmiyelim siz kullanıyor musunuz... :unsure2: :unsure2:

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

bugün subwoofer bağladım gain ayarı kısmında normal yazıyordu normale getirdim şuan için ölçüm yapacak cihazım olmadıgı için ayarı tam yapamadım. teyp rca çıkışını bagladım ses gelmiyor bir ayarı var mı teybin bilmiyorum ama normal aux la bağladım. rca çıkışı ile aux çıkışı arasında ses kaitesi ve artışı ne kadar fark eder.

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)

yukarıda dikkatimden kaçmış yanlış yazmışım aux degil teyp te 3 adet rca çıkışı var 2 tane normal 1 tanesi subwoofer için subwoofer için olan rca çalışmıyor diğer iki tane de sorun yok teypte bir ayarı var mı bilemicem karıştırdım bir şey bulamadım subwoofer rca ile normal rca arasında seste kalite veya artış olur mu fark ne kadar olur... :bambam: :bambam:

Yorum bağlantısı
Guest Hakan Tarım

Teyp içinde sub çıkışını kapatan ayar vardır kesin. Sub olana sub bağlamak en doğrusu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Rasim Bolat
(düzenlendi)

ayarları tam yapmadım ama bass seni çok az çıkıyor level ayarı 0 ile 12 db arasında kaça getirmem gerekiyor

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

iki adet freq ayarı var 40 hz diğeri de 50 hz den başlıyor. sitede oturduğum için ortam müsait degil ayarı yapamıyorum açık alana gitmem gerekiyor.kaça getirsem uygun olacak .

Yorum bağlantısı
Rasim Bolat

hpf de kalmış ayar yanlışlıkla ondan bass vermiyor subwoofer; beraber gülelim dedim, mesajlara cevaplarınız için sağolun. :D :D :D :D :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...