İçeriğe Yönlendir

Jaguar-Mondeo-407-320D ?

Ozan Baba

Recommended Posts

Ozan Baba
(düzenlendi)

Aracımı değiştirmeyi düşünüyorum.

2.0 Motor dizel bir araç almayı düşünüyorum.

Otomatik veya manuel farketmez.

Aklımdakiler

1-Jaguar X Type 2.0D (2006-2007)

2-Mondeo TDCI (2007-2008-Yeni Kasa)

3-407 2.0 HDI (2007-2008)

4-BMW 3.20D (2003-2005)

Fikirleriniz benim için önemli.Gerekçelerinide belirtirseniz çok sevinirim.Ayrıca yukardaki alternatiflere ekleyeceğiniz modeller varsa lütfen belirtin.

tarihinde Ozan Baba tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Jaguar, servis sorunu yaşarsın...

Mondeo, sıradan bence

407, fransız olması yeterli neden.

Bmw, o bir BMW.. Bmw alırdım...

Yorum bağlantısı
Aziz Türkmen
Jaguar, servis sorunu yaşarsın...

Mondeo, sıradan bence

407, fransız olması yeterli neden.

Bmw, o bir BMW.. Bmw alırdım...

+1 :jedi:

Yorum bağlantısı
Halil Gümüş

Bmw'nin e90 kasası ise kesinlikle Bmw....Değilse passat 2.0 tdi...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

meslek grubuna baglı olarak jaguar ya da bmw aynı kategori gibi. bakım masrafını umursuyorsanız mondeo veya 407.

jaguarın motoru çok gürültülü. Duymadıysanız ben duydum.

tarihinde Mehmet G tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Barkın Kayaoğlu

Tüm faktörlerin dahil olduğu bir puanlama yapılsaydı sanırım BMW birinci olurdu.

Yorum bağlantısı
Ali Özgen

Jaguar konforlu ve güvenli bir araçtır. Yürüyen aksamı MkIII ile aynıdır. Servisi kısıtlıdır, parçası pahalıdır, alımı kolay, satımı zordur.

Mondeo çok konforlu, çok güvenli, modern bir araçtır. Çok büyüktür. Servisi en kolay olandır. Alımı satımı da kolaydır. Otomatik vitesli seçilirse klasik tip olduğundan akselerasyon ve yakıt dezavantajı vardır.

BMW çok güvenli bir araçtır. Yüksek kalitelidir. Diğerlerine göre daha sert süspansiyonludur. Daha sportiftir. Parçası daha pahalıdır.

Peugeot içlerinde her açıdan en zayıf olanıdır.

Passat rahat kullanımlı, güvenli, konforlu bir araçtır. Servis sıkıntısı yoktur. Elektrik-elektronik arızaları olabilir. Muhtemelen yukarıdakilerden daha pahalı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Cavit Doğan

Konforlu ve birazcık gösterişli olsun: BMW-Mersedes

Bildiğimiz birşey olsun: Mondeo

Değişiklik olsun: Avensis-Passat

:D

Yorum bağlantısı
Tayfun Karakuş

1-Jaguar X Type 2.0D (2006-2007) : mehmet abiye katılıyorum servis sorunu yaşarsınız satarken sıkıntı olur değer kaybeder

2-Mondeo TDCI (2007-2008-Yeni Kasa) : mondeo için bişey diyemem burası ford club

3-407 2.0 HDI (2007-2008) : tavsiye ederim kullanalar memnun , motor ve şanzıman çok iyi , tüketimde gayet iyi

4-BMW 3.20D (2003-2005) : kullanaların bir çoğu memnun ama biraz forumları ziyerte edersiniz motor ile ilgili bazı sıkıntılar var , öyle her türlü kullanıma gelmiyen bir araç

Yorum bağlantısı
Ozan Baba
(düzenlendi)

Herkese fikirleri için çok teşekkürler.

Dizel ve yeni araç almak mantıklı.

BMW BMW dir ama yaş olarak daha yaşlı olacaktır.Zaten olursa E46 olacak E90 bütçemi aşar.

Jaguar motoru Mondeo ile aynı zannedersem ve İzmirdeki bir jaguar servisinin müdürü aslında bakım maliyetlerinin çok pahalı olmadığını hatta VW den daha ucuz olduğunu söyledi ama ne kadar objektif bir açıklama takdir sizin.

Mondeo da 130 HP ve 140 HP iki farklı versiyon var zannedersem.Kanımca 140 HP bakmakda fayda var.

407 de oybirliği ile elendi zannedersem. Bu arada cevap yazrken olumlu yorumlar gelmiş.

Passat benimde aklımda ama seneye kasa değişecek bu kafama takılan problem.

Farkıl alternatifler diyen arkdaşlar o alternatifleride sayarsa değerlendirmek isterim ama tercihim dizel ve zannedersem bu bütçe ve yaşda Mercedes ve Audi alternatifi yok.

Son bir alternatif Dodge Avenger CRD olabilir mi ???

tarihinde Ozan Baba tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Dimitri Hristofyas

407 2.0 hdı.BMW temizine denke gelmezseniz ağlatır.Kullandım biliyorum.Ama 407 hdı duruma göre en iyi seçim bence..

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Valla bence kasa bile değişse Passat daha iyi bir seçim gibi geliyor dizel için...Gerçi yazdığınız seçeneklerin fiyat aralığı belli olmuyor pek...Fiyat limiti belirtseydiniz daha net sonuçlar çıkardı... Mesela 2008 407execuve fiyatına c220 CDI ler var...B 180 serisi var...1.9TDI A4ler, A6 lar var...

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

2.El bir Jaguar ne kadar değer kaybedebilir ki. Benim düşüncem biraz farklı olmak nedeniyle Jaguar tercih ederdim. İstanbul'da da servis sıkıntısı olacağını hiç düşünmüyorum...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...