Lokman Ceritlioğlu 17 Haziran 2010 Paylaş 17 Haziran 2010 (düzenlendi) Mustafa sorun Haritadaymış galiba arkadaştada aynı yerde sorun olmuş. 17 Haziran 2010 tarihinde Lokman Ceritlio?lu tarafından düzenlendi Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu 18 Haziran 2010 Paylaş 18 Haziran 2010 sorun haritada değil igo8 8.3.2 kullanaanlarda oluyor dünden beri araştırıyoruz üst versiyonlarda sorun yok. Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek 18 Haziran 2010 Paylaş 18 Haziran 2010 Ben bugün; hayatımın en rahat, en sorunsuz en güvenli yolculuğunu Next navigasyonum sayesinde yaptım... Yollarda harita ile ilgili ciddi sorunlar görmedim.. Bursa içinde bir alt geçidi bilemedi.. Eskişehir içi zaten alt geçit çalışmaları sebebiyle berbat durumdaydı.. Yorum bağlantısı
Ersen Tapan 18 Haziran 2010 Paylaş 18 Haziran 2010 Ben bugün; hayatımın en rahat, en sorunsuz en güvenli yolculuğunu Next navigasyonum sayesinde yaptım... Yollarda harita ile ilgili ciddi sorunlar görmedim.. Bursa içinde bir alt geçidi bilemedi.. Eskişehir içi zaten alt geçit çalışmaları sebebiyle berbat durumdaydı.. Hangi alt geçidi bilememiş Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu 18 Haziran 2010 Paylaş 18 Haziran 2010 senin adına sevindim emmi İstanbula gelirsen dikkat et senin cihazda kapanmasın Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek 18 Haziran 2010 Paylaş 18 Haziran 2010 Hangi altgeçidi bilememiş Ersen... Şelaleden çıktım... Cumalıkızıka götür beni dedim.. Şehir içine girdirdi beni, Sağda kal dedi, 300 metre sonra döner kavşağa gir dedi.. Baktım orda bir alt geçit var ve üstünde döner kavşak göremeyinde alttan devam ettim.. 800 metre sonra aynı tarifte başka bir kavşaktan geri döndürdü beni.. senin adına sevindim emmi İstanbula gelirsen dikkat et senin cihazda kapanmasın Next bu Yorum bağlantısı
Ersen Tapan 18 Haziran 2010 Paylaş 18 Haziran 2010 Ersen... Şelaleden çıktım... Cumalıkızıka götür beni dedim.. Şehir içine girdirdi beni, Sağda kal dedi, 300 metre sonra döner kavşağa gir dedi.. Baktım orda bir alt geçit var ve üstünde döner kavşak göremeyinde alttan devam ettim.. 800 metre sonra aynı tarifte başka bir kavşaktan geri döndürdü beni.. Neyse fazla dolandırmamış Yorum bağlantısı
Adem Tarı 23 Haziran 2010 Paylaş 23 Haziran 2010 Tabela gösterimi olarak sorun yok zaten. oraya kadar bir sürü tabelada sorunsuz geçti. sonra Emminin orayı test ettim Nevşehir-Kayseri orada da sorunsuz ama evden İstanbula rota çizdim şekerpınar ayrımında yan çiziyor. Hatta o ayrımda otobandan çıkınca da sorun yok ama düz gidince çat kapanıyor orada bir şey beni bekliyor heralde bir daha İstanbula gitmem ben :lol2:şekerpınar çayırova darıca k3 ayrımı diye geçiyor. levhasında da bunlar yazıyor. k40,86781 d2939810 Gebze merkezden İstanbul merkeze denerseniz (hızlı seçeneğinde) aynı yerden geçiyor yine. mesela yine körfezden (bizim evden ) şekerpınar spor klübü diye bir poi var. oraya rota çizdiriyorum. o kavşakta otobandan çıkıyor ve hiç sorun olmuyor :lol2: ben anlam veremedim Navigo M69 cihazıma 2010 Q1 haritasını yükledim. Belirttiğiniz güzergaha belirttiğiniz noktadan rota çizdirdim ve simülasyon modunda cihazımı çalıştırdım. Öncelikle, tabelaların görüntülenmesinde sorun yok. Ancak tam da belirttiğiniz noktada cihaz aniden kendini kapatıp yeniden açıyor. Acaba sorun haritada mı? 2009 Q4'e dönüp yeniden denemek gerek. Tabelaları açmak için SYS.TXT dosyasında yaprığım değişiklik mi? Değişikliği de geri alıp denemeliyim. Bu probleme çözüm bulabilen var mı? Yorum bağlantısı
Adem Tarı 23 Haziran 2010 Paylaş 23 Haziran 2010 2009 Q4 yüklü iken sorun çıkmadı, 2010 Q1'de ise SYS.TXT dosyası eski halinde iken yine problem yok. Problem sadece 2010 Q1 yüklü iken yukarıda tabelaları görebildiğimiz durumda ortaya çıkıyor. Ayrıca hata meydaa geldiğinde IGO8 klasöründe"crash.txt" isimli bir dosya oluşturuluyor. Dosyanın içeriğini aşağıda veriyorum... ------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ------------------ Crash Log Begin ------------------- Current System time: "2010-06-23 16:52:43" Build: 8.3.2.82702 Built @ Mar 24 2009 - 00:39:50 Memory Stats: FreeMemory: 0 MB, 176 KB, 0 B TotalUseableMemory: 32 MB, 12 KB, 0 B MaxMemory: 132 MB, 0 KB, 0 B ReservedMemory: 4 MB, 0 KB, 0 B ActualCacheSize: 11 MB, 490 KB, 1017 B GarbageSize: 11 MB, 372 KB, 118 B -------------------------------------------------------------------------- Process Name PID BaseAddr ParentPID PrioBase -------------------------------------------------------------------------- nngnavi.exe 0x6f39b6ee 0x1c000000 0x00000000 0x00000003 -------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------- Modules Name BaseAddr BaseSize -------------------------------------------------- naviapi.dll 0x03be0000 0x00006000 oleaut32.dll 0x03610000 0x0002f000 ole32.dll 0x03640000 0x0002e000 toolhelp.dll 0x03af0000 0x00005000 coredll.dll 0x03f70000 0x0008b000 -------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------- Threads TID BasePrio DeltaPrio -------------------------------------------------------------- 0xceefb47e 248 0 0x4ec8cfae 249 0 0x6cf34d3e 250 0 0xec9f1d5a 251 0 0x6f39b6ca 251 0 -------------------------------------------------------------- Exception: 0x80000002 At address: 0x004ac690 0x004ac690 (A) WinCE CallStack snapshot (function names unknown - map file \ResidentFlash\iGO8\nngnavi.map not found): 0x1c5f5bc4 (A) 0x1c5f5ae0 (A) 0x1c5f4f30 (A) 0x1c5f502c (A) 0x1c1a69f0 (A) 0x1c1a69bc (A) 0x03fac7f4 (A) 0x03fb4008 (A) 0x8c589fb8 (A) 0x8c5b3dd0 (A) 0x8c58dddc (A) 0x8c589ed0 (A) 0x1c4ac690 (A) 0x1c4acb74 (A) 0x1c4aff84 (A) 0x1c4b2718 (A) 0x1c1600a4 (A) 0x1c0fa468 (A) 0x1c11b950 (A) 0x1c1a1214 (A) 0x1c1a4e64 (A) 0x1c1ab1f8 (A) 0x1c10a7d4 (A) 0x1c0a28f8 (A) 0x1c0a55b8 (A) 0x1c0a65d8 (A) 0x1c1ac854 (A) 0x1c1a6420 (A) 0x1c1a6964 (A) 0x1c618ab4 (A) 0x03f8dc88 (A) Global status: bInFocus: 1 bMouseDown: 0 bInLogic: 0 bInRender: 1 CurrentState[128]: st_NavigateMap GPS Pos: (29.398044,40.867833) Camera: pos:(29.398051,40.867824) rot:-336 persp:6057 zoom:125.721629 eng=2) State queue: 0. st_AdvMenu 1. st_NavigateMap Waypoints: 0. roadpos:(29.418892,40.837201) realpos:(29.418915,40.837201) Name:Anadolu Otoyolu Gebze 1. roadpos:(29.398059,40.867814) realpos:(29.398063,40.867810) Name:Anadolu Otoyolu Gebze 2. roadpos:(29.032247,41.047614) realpos:(29.032272,41.047614) Name:Bogaziçi Kpr. Besiktas, Ortaköy Mh. Maps: map\Albania.fbl ver:0x02c4 time:0x49d602c7 map\Belarus.fbl ver:0x02c4 time:0x49d619ab map\Fyrom.fbl ver:0x02c4 time:0x49d619ac map\Moldova.fbl ver:0x02c4 time:0x49d602c8 map\Turkey.fbl ver:0x02da time:0x4bf401ea ------------------- Crash Log End -------------------- ------------------------------------------------------ ------------------------------------------------------ Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu 23 Haziran 2010 Paylaş 23 Haziran 2010 Navigo M69 cihazıma 2010 Q1 haritasını yükledim. Belirttiğiniz güzergaha belirttiğiniz noktadan rota çizdirdim ve simülasyon modunda cihazımı çalıştırdım.Öncelikle, tabelaların görüntülenmesinde sorun yok. Ancak tam da belirttiğiniz noktada cihaz aniden kendini kapatıp yeniden açıyor. Acaba sorun haritada mı? 2009 Q4'e dönüp yeniden denemek gerek. Tabelaları açmak için SYS.TXT dosyasında yaprığım değişiklik mi? Değişikliği de geri alıp denemeliyim. Bu probleme çözüm bulabilen var mı? Hocam sorun genel olarak bütün İgo8 8.3.2.xxxxx versiyonlarında oluyor bunun nedeni ise igo8 de daha önce tabela olayı yoktu bu yeni haritada tabela olayı çıkınca igo8 versiyonu desteklemedi. tabelayı şimdilik iptal ederseniz sorun olmadan kullanabilirsiniz. Yorum bağlantısı
Adem Tarı 23 Haziran 2010 Paylaş 23 Haziran 2010 Hocam sorun genel olarak bütün İgo8 8.3.2.xxxxx versiyonlarında oluyor bunun nedeni ise igo8 de daha önce tabela olayı yoktu bu yeni haritada tabela olayı çıkınca igo8 versiyonu desteklemedi. tabelayı şimdilik iptal ederseniz sorun olmadan kullanabilirsiniz. Haklısınız Lokman bey; aslolan güvenilirlik ve süreklilik ise şimdilik görsellikten bir süreliğine ödün verip eski haliyle kullanmak daha mantıklı gibi... Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu 23 Haziran 2010 Paylaş 23 Haziran 2010 aynen öyle hocam yakında yeni sürülüm verilir merak etmeyin. şöyle düşünün yolun yabancısısınız kavşağa geldiniz cihaz kapandı sağamıydı solamıydı derken Allah korusun, şimdilik kapamakta fayda var. Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi 23 Haziran 2010 Yazar Paylaş 23 Haziran 2010 Firmaların biri günceleme için çalışmaya başlamış. yakında çoğu firma günceleme yayınlar Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek 23 Haziran 2010 Paylaş 23 Haziran 2010 Gözün aydın Mustafa.. Benimki de kapanıyor orda... Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi 23 Haziran 2010 Yazar Paylaş 23 Haziran 2010 bir gün herkes kapanacak Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu 23 Haziran 2010 Paylaş 23 Haziran 2010 ben demiştim emmi diğer forumda sana cevap verenler sana bir link vermiştim ordaki arkadaşlar Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek 23 Haziran 2010 Paylaş 23 Haziran 2010 O programı indirdim. çalıştırdım ama kafama takılan bişey vardı... Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu 23 Haziran 2010 Paylaş 23 Haziran 2010 o programı bende indirdim emmi, cihaz yanımda değil arabada kaldı bendeki speedcam dosyasını kontrol edecektim edemedim eski bir dosya vardı onda baktım çok hatalar var eksik yazılmış filan. yarın bakarım. ayrıca diğer tarafta yeni kodları kendimiz toplayıp kendi spedcam dosyasını oluşturacağız. bildiğin yer olursa verirsen sevinirim.malum senin kullandığın güzergahı yazın bende kullanıyorum Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek 23 Haziran 2010 Paylaş 23 Haziran 2010 Seve seve... Ben Güzergahımı tüm işleyeceğim.. Kayserideki kameraları da yazarım sana Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu 23 Haziran 2010 Paylaş 23 Haziran 2010 tamam emmi Türkiye genelinide ben yollarım hazır olunca Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi 3 Eylül 2010 Yazar Paylaş 3 Eylül 2010 Yeni harita mı çıkmış yoksa eskisi mi yenilenmiş bilmiyorum ama bir şey var diyorlar toolboxta haberi olan var mı? Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi 4 Eylül 2010 Yazar Paylaş 4 Eylül 2010 evet ben yazdıktan sonra Emmi açmış yeni konuyu Bu arada toolboxtada bir gariplik var. yazılımın kendi güncellemesi var diyor. yükle diyorum yükleme başlamış gibi duuyor ama ilerlemiyor.. bununla bu harita sorunun alakası var mı ? Yorum bağlantısı
Recommended Posts