İçeriğe Yönlendir

Yeni Navigasyon Cihazları Goldmaster

Erhan Doruk

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Aslında kullanmadım o özelliği pek fazla ama öyle hatırlıyordum yanlış hatırlıyormuşum... :p Film izlerken navi sesleri geliyordu onu hatırlıyorum ama...Birde cam aparatından çıkarması kolaydı, şarj soketi şimdi sana göre ters, navitech daha iyi bu yönden....Solda kalıyor şarj soketi.. :p:rolleyes:

Serkan ben de bugün öğrendim.. Fotonav işini çözmeye çalışırken baktım orada müzik dinleme falan da var..

Ayrıca;

Basitçe fm'i de açıp kapatabiliyorsun..

Yorum bağlantısı
Murat Onat
bazı ayrıntılar fiyatı belirliyor,kullanıcı arasındaki farkı anlamıyor ,ilk 100hz televizyonlar çıktığı zaman yaklaşık %30 daha pahalıydı ,kullanıcılar aradaki farkı ancak görerek algılıyordu. navigasyon'da öyle başka markaları tanımadan ,abuk sabuk internet sitelerinin ithalatcı elemanlarının doldurduğu yorumlara bakarak cihaz seçilince aldığına pişman olmak elde değil.

Evet haklısınız onun için forumlar bu konuda aydınlatıcı oluyor.Bu Konuda ki yorumlara bakıyorum bir resim bile insanlara birşeyler anlatabilir.Ben ilk Next cihazı alanlardanım.Ve emin olunuz benim kadar bu cihaza program yükleyen ikinci bir insan bulamazsınız.Şu ana kadar aldığıma pişman olmadım.Çünkü her türlü çihazla oynayabiliyor ve tüm beklentilerime de cevap veriyor.(Uyduya bağlanma hızı,bluetooth,Müzik,video,Fm Transmeter vb her ne kadar amaç Navigasyonda olsa bu özellikleri de dikkate alınmalıdır.)En önemlisi de teknik servis.Evet bir cihaz alınacak ise tüm bunları gerçekten iyi incelemek gerekir.Aksi taktird pişman olmak elde değil.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serkan ben de bugün öğrendim.. Fotonav işini çözmeye çalışırken baktım orada müzik dinleme falan da var..

Ayrıca;

Basitçe fm'i de açıp kapatabiliyorsun..

Abi, bunlar sonradan eklenmiş olmasın, fm den şüpheliyim ben...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Evet haklısınız onun için forumlar bu konuda aydınlatıcı oluyor.Bu Konuda ki yorumlara bakıyorum bir resim bile insanlara birşeyler anlatabilir.Ben ilk Next cihazı alanlardanım.Ve emin olunuz benim kadar bu cihaza program yükleyen ikinci bir insan bulamazsınız.Şu ana kadar aldığıma pişman olmadım.Çünkü her türlü çihazla oynayabiliyor ve tüm beklentilerime de cevap veriyor.(Uyduya bağlanma hızı,bluetooth,Müzik,video,Fm Transmeter vb her ne kadar amaç Navigasyonda olsa bu özellikleri de dikkate alınmalıdır.)En önemlisi de teknik servis.Evet bir cihaz alınacak ise tüm bunları gerçekten iyi incelemek gerekir.Aksi taktird pişman olmak elde değil.

Muratçım hoşgeldin senin bilgilerine paylaşımlarınada burda ihtiyacımız vardı haberin olsun :p

Yorum bağlantısı
Murat Onat
Muratçım hoşgeldin senin bilgilerine paylaşımlarınada burda ihtiyacımız vardı haberin olsun :p

Hoşbulduk arkadaşım.Çok teşekkür ederim.Güzel bir ortam.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Abi, bunlar sonradan eklenmiş olmasın, fm den şüpheliyim ben...

Serkan Açma kapamanın yanındaki M tuşuna basınca hızlı menü geliyor ekrana.. Bunların hepsi orda.. Ben bugün bastım, sende mıhtemelen hiç basmamışsın oraya...

Murat Bey hoşgeldiniz... Hangi Muratsınız siz... :p (Nick ?)

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Serkan Açma kapamanın yanındaki M tuşuna basınca hızlı menü geliyor ekrana.. Bunların hepsi orda.. Ben bugün bastım, sende mıhtemelen hiç basmamışsın oraya...

İyi tamam, sendeki daha iyi... :p Benim cihazın şekli yeter, sony bravia gibi... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Murat Onat

Hoşbulduk.Murat3300.

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy

ya aynı özellikler var kardeşim neden o kadar para vereceksin al bunu diyen satıcı çok ,bende biliyorum x markanın mükemmel olduğunu ama neredeyse çamaşır makinası fiyatına navigasyon almak ağır gelirdi bana .yinede şu güzel sözle bitireyim ,ucuzdur vardır bir illeti ,pahalıdır vardır bir hikmeti.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
ama neredeyse çamaşır makinası fiyatına navigasyon almak ağır gelirdi bana

Bak işte bu sözü ayakta alkışlarım :p

Biraz ucuz olmalı...

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bir yıllık deterjan dahil... :p

Senin aldığın ucuz mu sanki... 330 lira piyasada...

Yorum bağlantısı
Uğur Aksoy
Bak işte bu sözü ayakta alkışlarım :p

Biraz ucuz olmalı...

çamaşır makinasını 20 yıl kullanabiliriz ama navigasyon 3 - 5 yıl sonra çöp olabilir :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
çamaşır makinasını 20 yıl kullanabiliriz ama navigasyon 3 - 5 yıl sonra çöp olabilir :p

Böyle bakarsak olmaz ama...

O zaman herkes benimki gibi 99 mondeoya binsin.. Ne gerek var 50 milyar vermeye...

Gibi..

Ama evet pahalı aletler... :p

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2
Ona kalırsa, ses düğmesi de ters geliyor ama.. Olur o kadar, Sol direğin önüne takınca ben de biraz solak olunca, bazen tersleşiyoruz cihazla :p

Aslında ses düğmesi ters değil bence abi. Naviye hangi elinle müdahele ediyorsun? Sağ elinle. Ses düğmesi de sağ tarafta o yüzden :p Soldaki düğmeye sağ elle müdahale etmek kullanışlılık açısından zor olurdu.

Ama Serkan abinin dediği şarj yeri meselesine katılıyorum. Solda olsaydı daha iyidi o.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Aslında ses düğmesi ters değil bence abi. Naviye hangi elinle müdahele ediyorsun? Sağ elinle. Ses düğmesi de sağ tarafta o yüzden :p Soldaki düğmeye sağ elle müdahale etmek kullanışlılık açısından zor olurdu.

Cihan ben acayip bir solağım...

İnce işleri sol, normal işleri her ikisiylede yapabilirim..

Top oynarken sağ el başparmağımı çıkarttığımda, kalemi direk sol elime alabilmiştim. Bu sebeple her halukarda ciddi bir sorun olmuyor..

Eğer cihazı camın ortasına yapıştırısam, sağ el ile çok rahat kullanıyorum ve düğmenin yeri de çok uygun oluyor...

Ancak; sol direğin altına yani camın sol kenarına yapıştırırsam sol elle müdahale ediyorum ve ses açma düğmesi de sağ kenarda kalıyor bu sefer terste kalmış oluyor..

Bu soruna yapacak pek bişey de yok aslında.. Ses düğmesi ortaya montajda sağda uygun ve genelde de orda kullanılıyor bu cihaz..

Ben sol kenarda kullanıyorum... aksilik bende :p

Yorum bağlantısı
Cihan Yetişken2

Bak ben o sol kenarda kullanma meselesini düşünmemiştim :p Esasında arabada başkası varken ortada kullanmak sürüş güvenliği açısından da iyi oluyor. Bazen ekrana bakamayacak durumdaysam yanımda gökhana soruyorum mesela :p

Yorum bağlantısı
Murat Onat
Lafın özü Goldmaster'a ne diyorsunuz? :nazar:

Özellik olarak cihaz iyi görünüyor.Fakat cihaz kadar önemli olan Teknik servis durumu konusundan da emin olmak gerekir.Ayrıca 1 yıl güncelleme verilmiş.

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Bu fiyat aralığında ki markalarda hemen hemen teknik servis olayı aynı gibi...Günümüzde peynir ekmek gibi satan acer,toshiba gibi markalar da bile teknik servis olayları çok karışık.Ayrıca kingston ram lere ömür boyu garanti veriyor ama sadece lafta...Yani ben artık 200-300 TL lik ürünlerde teknik servis olayına fazla dikkat etmiyorum.Zaten birbirlerinin klonları ürünler.Bu fiyata bundan daha özellikli bir navigasyon var mı yok mu onu merak ediyorum ?

Yorum bağlantısı
Murat Onat
Bu fiyat aralığında ki markalarda hemen hemen teknik servis olayı aynı gibi...Günümüzde peynir ekmek gibi satan acer,toshiba gibi markalar da bile teknik servis olayları çok karışık.Ayrıca kingston ram lere ömür boyu garanti veriyor ama sadece lafta...Yani ben artık 200-300 TL lik ürünlerde teknik servis olayına fazla dikkat etmiyorum.Zaten birbirlerinin klonları ürünler.Bu fiyata bundan daha özellikli bir navigasyon var mı yok mu onu merak ediyorum ?

Haklısınız 200-300 TL deyip belirli oranda hizmet veriliyor.Ama bu fiyatta olsa ben teknik hizmetten vazgeçmem.Bu doğru olmaz.Firmalar kendilerini bu şekilde ayarlamış olabilirler ama biz Tüketiciler bu hizmetten vazgeçmemeliyiz.O zaman firmalar da kendilerine çekidüzen vermek zorunda kalırlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Herkes her gün her yere navigasyon cihazı yardımıyla mı gidiyor?

Navigasyon cihazları açık mı sürekli?

Yollar o kadar karışık ve bilinmedik durumda mı?

Bu kadar navigasyon cihazı muhabbeti geçince merak ettim...

???

Alper, bildiğin aleti sana anlatmayacağım ama ilgimi çeken yönleri... : Müzik dinliyorsun, film izliyorsun, yol bilgisayarı, pusula, takometre, çeviri cetvelleri, dijital kitap okuma, slayt resim izleme, radar uyarıları bluetooth, gibi daha bir çok donanımsal özelliği ile her zaman yardımcı bir cihaz..

Ayrıca; sürekli gelişebilen bir yapıda olduğu için de, eğlenceli ve merak uyandıran bir oyuncak..

Tabiki evden işe giderken kullanmıyorum ama, mesela Kayseri'ye giderken açıyorum, bildiğim yollarda açıyorum video göstericiyi, sesi de fm verici ile teybe veriyorum, çocuklar çizgi film izleyip gidiyorlar.. Şehire girerken, navigasyonu açıyorum, yolumu tarif ediyor, hızımı kontrol ediyor hız sınırını aşarsam uyarıyor. Bu arada yeni çıkmış bir albüm varsa ve ben henüz cd'ye yazmadıysam, fm transmitterden onu dinliyorum..

Alper, ciddi anlamda almak için çok geç kalmışım dediğim cihazlardan belkide en başta geleni bu..

Bu kadar çok konuşulmasının sebebi de, sürekli gelişiyor ve sürekli kendini yeniliyor olması...

Bak ben o sol kenarda kullanma meselesini düşünmemiştim :nazar:

Benim kullandığım yeri dene... Kesinlikle daha güvenli..

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

ben almadan çok araştırdım. piranha ile bunun arasında kaldım, piranha nın teknik servisinden gelen şikayetler üzerine goldmaster a yöneldim ben memnunum. bence en büyük rakibi next, next in en büyük avantajı 3 sene ücretsiz güncellemeye imkan tanıması. fiyatları-özellikleri konusunda bilgim yok .

Yorum bağlantısı
Murat Onat
ben almadan çok araştırdım. piranha ile bunun arasında kaldım, piranha nın teknik servisinden gelen şikayetler üzerine goldmaster a yöneldim ben memnunum. bence en büyük rakibi next, next in en büyük avantajı 3 sene ücretsiz güncellemeye imkan tanıması. fiyatları-özellikleri konusunda bilgim yok .

Next in yeni çıkan 1050 versiyonu özellik olarak çok güzel fiyatı da en son bildiğim 385 TL civarındaydı.Cihaz olarak düşünmeden alırım.Teknik servisi ve güncelleme süreleri de iyi.Fiyatına gelince piyasaya göre bakarsınız.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Next in yeni çıkan 1050 versiyonu özellik olarak çok güzel fiyatı da en son bildiğim 385 TL civarındaydı.Cihaz olarak düşünmeden alırım.Teknik servisi ve güncelleme süreleri de iyi.Fiyatına gelince piyasaya göre bakarsınız.

next in ürünü de güzel, diğerlerinde farklı bir işlemci kullanıyor, performansı nasıldır bilemiyorum. güncelleme süresini sitelerinde yazmamışlar.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...