İçeriğe Yönlendir

Autoking ve Mini Onarım Hakkında

Okay Çetinkaya

Recommended Posts

Onur Çiftçi

Otoking in işi belli olmuyor bir gün bir gün kötü iş çıkartabiliyrolar evimizin 2 arabası ben aracıma yaptıkalrından çok memnun kalmışken babamın aracına olmuyacak hatalar yapmışlardı boya gerekmeyen yeri boyayarak sonra bin bir özür dilemişlerdi bu kadar bariz bir hata düşünün boyanması gerekmeyen bir yeri boyamışlardı aracı almaya gitti boyanması gereken yer hala duruyor on çamurlugu boyamıslar arka çamurluk diye kavga gürültü teslim fotğraflarına açtık baktık tabi haklı olduğumuz görülünce pervane olmuşlardı çevremizde özür dileyerek....Boya koruma işine gelince o fiyatlara her yerde yaptırabilirsiniz sade bu işi yapan köklü bir firmaya yaptırmanız daha mantıklı olur...

Yorum bağlantısı
Mert Can Üzger

Mini onarım firmasında markadan çok şubenin işçiliğine bakın. Otto Zenith kötü bir firma değildir. İşlem yaptıracaksınız sadece tamponu yaptırın. Orjinal kapınızı gereksiz bir şekilde boyatmayın...

Yorum bağlantısı
Semih Saner
Semih bey Auto King de de arkadasım var ancak 3M ürünlerinin kullanıldıgı bir yer de var.Hangisi iyi derseniz ben 3M Olan Car Care i tavsiye ederim.Reklam olmaması adına size özelden ulaşırsanız her ikisinin de referansımla gideceğiniz arkadaslarımı söylerim.Ancak boya/kaporta plastik aksam tamiri gibi konular dışında 3M diyorum...

İlker Bey size özelden mesaj attım..

Yorum bağlantısı
Cihan Toparlak

bugün aracımı autoking e verdim cumartesi öğleden sonra alacağım birkaç çizik 5 adet göçük ve 2 adet taş değmiş ancak boyası kelkmamış göçük nokta vardı çiziklerim yaklaşık 15 cm genişlikte ve 35- 40 cm uzunlukta hiç para vermiyeces bakalım güzel olucakmı daha önce yaptıran oldumu? autokingler hakkında yorumlarınızı düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Kullandıkları ekipmanlar farklıdır, kalite kontrolden geçer, zaten görsel hata var ise yeniden yaparlar.

Yorum bağlantısı
Gökhan Taşkın

para vermicez derken kasko mu ? bendede 1 taşdan dolayı küçük göçük 3 adet taş izi varda :)

Yorum bağlantısı
bugün aracımı autoking e verdim cumartesi öğleden sonra alacağım birkaç çizik 5 adet göçük ve 2 adet taş değmiş ancak boyası kelkmamış göçük nokta vardı çiziklerim yaklaşık 15 cm genişlikte ve 35- 40 cm uzunlukta hiç para vermiyeces bakalım güzel olucakmı daha önce yaptıran oldumu? autokingler hakkında yorumlarınızı düşüncelerinizi yazarsanız sevinirim. :D

Öncelikle geçmiş olsun cihan bey.bende böyle işler başıma geldiğinde direk gittiğim yerdir autoking,hatta kaskomu yaptırırken özellikle autoking sözleşmesinin olup olmadığını mutlaka sorarım,fark istenirsede muhakkak o farkı veririm.ben daha çok istanbul ikitelli deki yerlerine gidiyorum bu zamana kadar hiç bir problem ile karşılaşmadım arabamı gönül rahatlığıyla teslim eder ve alırım.sizde gönlünüzü ferah tutun,sizi memnun etmek için ellerinden gelenide yaparlar.bu arada bende geçen arka sag marşpiyeli 5cm kadar sürttüm geçenlerde hemen gittim autoking ikitelli ye tolga bey var saolsun baya ilgilendi ve o kadar yogunlarki en yakın randevu verme tarihi 1 ay sonrasına gün alabildim.sonuç itibari ile kaskonuz bozulmuyor ve cebinizden parada çıkmıyor tamam kasko yapılırken o farkı alıyolar sizden ama oda zaten yaptıranlar bilir çok komik bir rakam.bu arada cihan bey yaptırdıktan sonraki düşüncelerinizide yazarsanız seviniriz forumdaki bilgilendirme açısından.

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

ben iki tane araç yaptırdım ikisindede yaptıkları hatayı gösterdim. getir yapalım dediler, yaptırmadım birdahada onlara araç yaptırmam beleşte olsa

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir defa gittim...

Epey bir uğraş sonucunda yaptıkları işlemin hatalı olduğunu söyledim ve ikna ettim.. Getir tekrar yapalım dediler.. Gitmedim.. Ama giderim.. Biraz inadımdır. :D

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Autoking ler paraya doydu , günlerce sonrasına randevu veriyorlar; o yüzdende biraz baştan savma yapıyorlar artık..

otto zenith i çok övüyorlar. Bulunduğunuz bölgede varsa kaskonuzunda anlaşması varsa orayı denemenizi tavsiye ederim.. Gidipte memnun olmadım diyen duymadım..

Yorum bağlantısı
Emin Önal

zaten artık vermişsiniz olumsuz yorum gelsede yapacak birşey yok :p

Ama bence iş yine kalifiyeli elemanda bitiyor.bakalım,umarım memnun kalırsınız .

Yorum bağlantısı
zaten artık vermişsiniz olumsuz yorum gelsede yapacak birşey yok :p

Ama bence iş yine kalifiyeli elemanda bitiyor.bakalım,umarım memnun kalırsınız .

+ 1

Yorum bağlantısı
Selim Yılmaz

birm daha hayatta vermem oraya aracımı kaputun bir kısmını duzeltılıp boya atılacaktı tam 3kere yaptırdım hepsındede aynı hata hep tekrarlandı derin ciziklerim vardı yaptılar boya pul gibi dökudu işcilikleri hiç ama hiç guzel degil

Yorum bağlantısı
Arda Akbay

2 kere gittim ilk gittiğimde memnun kaldım, 2. gittiğimde aracımda daha önce olmayan bir çizik gördüm onu söyledim, cila yaptılar az bir rötuş gerektiyor çok belli olan bir hata değil, bana da bir ara gel yapalım dediler ben de gitmedim :) he bir de ilk gittiğimde memnuniyet anketi doldurtmuşlardı 2.sinde doldurtmadılar nedense :) verdikleri tarihler de bazen çok uzun olabiliyor o da çok kıl bir durum insan size mi kaldık deyip başka yere götürebiliyor :)

Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Mehmet abim sağolsun, kaskosu sayesinde Autoking ile tanıştım. Sanırım şehirden şehire değişiyor. Bizim memlekettekilere tavşana çarpma sonucu kırılan tamponumu yaptırttım, mini hasar teminatı ile. Perşembe verdim Cumartesi almaya anlaştık. Cuma sabahtan aradılar aracınız hazır gelin alın diye. Tampon gayet güzel yapılmış ve düzgünce boyanmıştı. Ben söylemediğim halde 3-5 yerdeki gamzeleri de düzeltmişler. Ben gayet memnun kaldım. Ama dediğim gibi şehirden şehire değişir bu işler..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet abim sağolsun, kaskosu sayesinde Autoking ile tanıştım. Sanırım şehirden şehire değişiyor. Bizim memlekettekilere tavşana çarpma sonucu kırılan tamponumu yaptırttım, mini hasar teminatı ile.

Valla ben takdir ettim onları... Çarpan sanki tavşan değil de ayıymış gibi hasar vardı arabada ve mini hasar teminatıyla yapıldı..

Yorum bağlantısı
Mehmet abim sağolsun, kaskosu sayesinde Autoking ile tanıştım. Sanırım şehirden şehire değişiyor. Bizim memlekettekilere tavşana çarpma sonucu kırılan tamponumu yaptırttım, mini hasar teminatı ile. Perşembe verdim Cumartesi almaya anlaştık. Cuma sabahtan aradılar aracınız hazır gelin alın diye. Tampon gayet güzel yapılmış ve düzgünce boyanmıştı. Ben söylemediğim halde 3-5 yerdeki gamzeleri de düzeltmişler. Ben gayet memnun kaldım. Ama dediğim gibi şehirden şehire değişir bu işler..

Size katılıyorum.

Yorum bağlantısı
Cihan Toparlak
(düzenlendi)

bakalım cumartesi 14:00 da belli olacak

tarihinde Cihan Toparlak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Toparlak
(düzenlendi)

sanırım otto zenith eskişehirde var ama araştırayım bir iki parçamdaha var sağ tarafta ama altta kapınında altında park sürtüğü onları elletmedim. nasıl çalışıyorlar bakarım olmadı oraya yaptırırım ama kasko şirketimle anlaşmaları yok ondan biraz sıkıntı olacak

tarihinde Cihan Toparlak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cihan Toparlak

arkadaşlar aracımı bugün itibariyle aldım ve sonuçlar

1 - göçük düzeltme dedikleri boyasız işlemlerde sınıfta kaldılar sadece iç taraftan dışa bastırmışlar ve üzerinden bezli pres geçmişler düz görünüyor ancak taşın çarptığı yerler belli

2 - plastik tampon tamiri dedikleri şey gerçekten çok güzel aynen orjinali gibi görünmekte

3- anlaşmadığımız halde karlığımdaki sürtünmeleride yapmışlar

4- sol ön çamurluğumdaki çok ince bir kalın taş çarpması vardı kaputla çamurlkuk kesişim yerinde zor bir yer baya bir hem çökük hemde boya kalkıktı onuda yapmışlar boya ölçme cihazı ile ölçtü adam başka bir kısımla benim belirlediğim onun işlem yaptığı yer arasında 0,002 mikron oynuyor dediğine göre başka yerede baktık hemen hemen sıfıra yakın boya kaçırma ihtimalleri var

5- yıkanmış halde teslim etmeye çalıştılar ancak sınıfta kaldılar her tarafta su sıyrıkları vardı ben daha temiz ve yıkanmış teslim etmiştim ezikleri büzükleri iyi görüp yapsınlar diye

6- anlaştığımız yerlerden 2 tanesini ellememişler bile unutmuşuz sonra getirin yada bırakın dediler ki ben araçı randevudan bir gün önce öğlen bıraktım 2 gün sonra teslim aldım zamanlarının iki katını verdim yapmaları için teslim alırken anketi hep gözlerinin önünde orta işaretledim.

7- gittiğimde hiç çay söylemediler en az 3 kere gittim bir sebil bile yok sadece ufak cam şeker vardı.

Yorum bağlantısı
Cihan Toparlak

evet haklısınız isteselerdi yaparlardı esnaflık tarafları biraz zayof bence eskişehirin. bu arada yandaki aracıda teslim ediyorlardı adam olmamış dedi ne biçim iş bu dedi beyefendi yapalım edelim dediler tekrar uğraşalım adam bastı kalayı bastı kalayı çekti bidahada gelirsem dedi ne biçim yer dedi birde sanırım parayla yaptırmış. verdiğimiz parayamı yanalım arabanın orası burası yarım yamalak oldu onamı yanalım dediğini duydum.

Yorum bağlantısı
Emin Önal

demekki oranın esnaflığında iş yok;

-ilgi alaka 0

-izzet-i ikram 0

-istenilenin alınması tam olarak değil

ben olsam birdaha uğramazdım oraya.Neyse öyle veya böyle geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
İlker Selimoğlu

şaşmazdaki autokingde gerçekten ne yapacakları belli olmuyor,tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Yavuz Serhat Karanaz

ben araçlarıma mini onarım yaptırmıştım auto king de son 3 aracımı götürmüştüm çeşitli çizik göçüklerle alakalı memnun kaldım bi problem yaşamadım fiyatları makul ama 300 tl düşünürseniz ziebart kalitedir bu ara bi kampanya vardı sanırım iyi araştırıp öyle karar verin.

Yorum bağlantısı
Ali Küçükşahin

Herkese merhaba,

Benimde şaşmaz autoking'e düştü işim ikikere;

-ön büro hizmetleri müşteriye ilgilenişleri vs. gayet iyi.

-ilkinde çamurluk ve tampon tamiri için götürmüştüm aracımı, tamponda gövde rengini tutturamadılar. Önce aynı olduğunda ısrar ettiler sonra boya yeni olduğundan farklı duruyor, cila atılırsa fark kalmaz dediler. Tabiki cila birşey değiştirmedi.

-ikinci götürüşümde camda bulunan iki taş izi için gittim. Aradım bu iş için randevu vermiyoruz, dilediğiniz zaman getirin yarım saatte yaparlar dediler. Taa şaşmaza gittim, elimizde iş var yarın erkenden getir dediler. Söylenerek ayrılıp ertesi gün geldim. İzler yeni olmadığı için ancak %70 oranında kapatabiliriz dediler. 1 saat bekledim, güya yaptılar ama izlerde en ufak bir değişiklik yoktu.

-birde aracı teslim alırken doldurulan anket meselesi var. İnsanın başında dikilip "neden onu işaretlediniz, neden öyle yazdınız, bizim değerlendirilmemiz için çok önemli" tarzında baskı yaptılar. Yani sizin imzalıycağınız anketi kendi istedikleri gibi doldurmanızı istiyorlar. Hatta ikisinde de anketle ilgili telefonla arayıp tatlı dille açıklamalar yapıp şuraları değiştirebilir miyiz diye sordular.

-kaportodan felan anlamam ama işlerin gerektiği gibi yapılmadığı, baştansavma yapıldığı yönünde duyumlar aldım.

Velhasılı ben memnun kalmadım ama bu mini onarım belasına, kaskoya zaten para ödüyoruz diye mecburiyetten gidiliyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...