İçeriğe Yönlendir

Navigasyon Cihazında Skin Kullanan Var Mı ?

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

• 4 hafta sonra...
Hasan Aksüt
Hasan uygun güzel bir fotoğrafını çek aracın, 5-6 metre arkadan, Murat arkadaşımızdan rica ederiz bir sonraki çıkaracağı versiyona ekler onu

Biraz uğraştım ama zorlukları aşamadım. Ama anladığım kadarıyla 3 boyutlu olabiliyormuş ve en az 4 resim tanımlamak ve sonra derlemek gerekiyor gibi. Ben ilk fırsatta temiz resim çekip göndereyim.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
10-) Rota yokken bile Saatin yanında Rota hesaplama yöntemi bilgisi görünüyor,uzunca basınca Rota hesaplama yöntemi seçenekleri çıkıyor (Hızlı-ekonomik-kolay-bakış-kısa), böylece hangi yöntemle rotanızın hesaplanacağını biliyorsunuz ve hesaplatmadan önce de yöntemi değiştirtebilirsiniz.

Rota hesaplama yönteminde yer alan "Bakış" ne anlama geliyor?

Yorum bağlantısı
Murat Köse.
Rota hesaplama yönteminde yer alan "Bakış" ne anlama geliyor?

Bu aslında SCENIC modu, manzaralı falan diyede geçiyor, Genellikle otoyollardan değilde manzarası bol yerden götürüyor ;) Resim eklemeye çalışırım, harita verileri ile alakalı birde bir kaç sys.txt eklemesi ile değişik bir hal alabiliyor.

Yorum bağlantısı
Murat Köse.
Murat bilgi için çok sağol ;)

Birşey değil abi, bu Scenic View yani Bakış olarak çevirilen modda, otoyol tercihleri açık olsada otoyollar tercih etmiyor.Kısa mesafelerde belli değil ama O1-O2-O3 gibi yada diğer Otoyollar gibi rota üstü yollara sapmayıp diğer şehirlerarası yolları tercih ediyor.İgo8de çizilen bir yolları GE ye aktardım fark anlaşılsın diye ama rotalar uzun olduğu için pek iyi görünmedi GE de, daha kısa mesafede bir rota yaparsam eklerim nasipse

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hasan Aksüt

Konuyu tekrar canlandırayım. :)

Next cihazımda var olan en son skin GJXC6.18.extra.p_da.zip. Yeni bir versiyonu çıktı mı? Hangi siteden takip etmek yerinde olur?

Ek olarak yeni aracımda yer Navitech GRD-NX 61FM için harita güncellemesi yaptım çalışıyor. Aynı skin ile devam etmek istiyorum ama ekran çözünürlüğü 800*480'ni desteklemiyor elimdeki. Bilgisi olan ve linki paylaşabilen biri olabilir mi?

Bir link buldum. Turk-dreamworld.com'da benzer bir skin var gibi. Gurjon_GJ6.18_da 800-480 modificata per Weather Changer İnceledikten sonra kurmayı deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben hala 18 extrayı kullanıyorum...

Üst versiyonlar çıktığını görüyorum ama yüklemeyi başaramadığım için yine eskiye döndüm, hala çok memnunum.. üst versiyonlar ile ne geldi bilmiyorum..

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Hasan bütün skinleri bulabileceğin bir site :

http://www.igo8navigation.com

Teşekkürler. Klasik bayram turumuzu attığımızdan (Ankara&Eskişehir) İstanbul dönüşü güncellemeleri yapıyor olacağım.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Yeni skin denemelerim işe yaramadı. Özelikle yeni olan GJ6.18.5p_da_fullpack yeni bazı güzellikler içermekle birlikte 800*480'ni de destekliyordu. Ancak bizim IGO8 exe'lerin 8*3*2 versiyonunda kalması ve skinlerin 8*3*5 ve yukarı exe'leri desteklemesi nedeniyle parser error veriyor. Biraz daha araştırarak çözüm üretebilirim belki. Son çare exe upgrade ile next ile iletişim olabilir. Ya da skin editorler var. 8*3*2 ile uyumlusunu yapabilmeye çalışmak lazım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bazı ihtiyarlar bu başlıktan farklı anlamlar çıkarıyormuş :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Ben de okuyunca, şimdi benzer anlamlar çıkarabildim. :) iyi orta yapmışız ama derviş fikir zikir durumu da var sanırım...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Konuyu tekrar canlandırayım. :)

Next cihazımda var olan en son skin GJXC6.18.extra.p_da.zip. Yeni bir versiyonu çıktı mı? Hangi siteden takip etmek yerinde olur?

Ek olarak yeni aracımda yer Navitech GRD-NX 61FM için harita güncellemesi yaptım çalışıyor. Aynı skin ile devam etmek istiyorum ama ekran çözünürlüğü 800*480'ni desteklemiyor elimdeki. Bilgisi olan ve linki paylaşabilen biri olabilir mi?

Bir link buldum. Turk-dreamworld.com'da benzer bir skin var gibi. Gurjon_GJ6.18_da 800-480 modificata per Weather Changer İnceledikten sonra kurmayı deneyeceğim.

Hasan linktekini bir denermisin. senin çözünürlüğe uygun.

https://disk.yandex.net/disk/public/?hash=jYHph%2Bb7aWC7KWV2rtFdi20bnAXhRxsjisFvxeF6U8o%3D&final=true

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Hasan linktekini bir denermisin. senin çözünürlüğe uygun.

https://disk.yandex....o%3D&final=true

GJXC6.22.extra.p_da800_480 incelerken İGO 8.3.5 istediğini bulmuştum. Bende yer alan cihazın navi exe'si 8.3.2 ne yazık ki. :(

Şu an çok eski olmasa da GJ6.18p_da_480x800_800x480'yi buldum. Ancak henüz tanımlamada başarılı olamadım.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Başaramadım. Aslında 800*480 extension folder içeriğini de bulmuş eklemiş olmama rağmen ilgili menu seçenekler arasında oluşmadı. Şimdi aklıma dil desteğini incelemek geldi. "Dış görünüm" seçenek html'i görmemi engelliyor olabilir. artık yarın devam ederim. Arabaya inmek çıkmak zor oluyor. :)

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Sorunu adresledim sanırım. Cihaz kodunu aratarak yaptığım incelemelerimde 61fm yerine 161fm kodlu ürünün teknik bilgileri ile ilerlemişim. Çözünürlük 800*480 değilmiş. Direk standart şekilde kurulum yapmış olsam çözülecekmiş görünüyor. :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Başaramadım. Aslında 800*480 extension folder içeriğini de bulmuş eklemiş olmama rağmen ilgili menu seçenekler arasında oluşmadı. Şimdi aklıma dil desteğini incelemek geldi. "Dış görünüm" seçenek html'i görmemi engelliyor olabilir. artık yarın devam ederim. Arabaya inmek çıkmak zor oluyor. :)

Hasan yükleme yaptıktan sonra save dosyasının yedeğini al, sonra cihazdan save dosyasını sil, cihazı yeniden başlat, skini tekrar seç, yeniden başlat. bazen save dosyası yüzünden skin özellikleri gözükmeyebiliyor.

Yorum bağlantısı
Sabri Güngör

Bazı ihtiyarlar bu başlıktan farklı anlamlar çıkarıyormuş :D

Gözlerim, eskisi kadar iyi değil :p :p :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Gözlerim, eskisi kadar iyi değil :p :p :p

benim naviyi bir getireyim de sen incele anlarsın bu işlerden

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt

Hasan yükleme yaptıktan sonra save dosyasının yedeğini al, sonra cihazdan save dosyasını sil, cihazı yeniden başlat, skini tekrar seç, yeniden başlat. bazen save dosyası yüzünden skin özellikleri gözükmeyebiliyor.

Save dizini ve altında yer alan tüm dosyalar mı? Burada system.ini dosyası da var. Önemli olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hasan tamamını, yedek al dene olmaz ise tekrar aynı yere atarsın. birde skin klasörün de ki "ui_igo8_da" klasör ismini "ui_igo8" olarak değiştirip bir denermisin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...