İçeriğe Yönlendir

Lpg'den Benzine Geçme Problemi

Faik Sidar

Recommended Posts

Faik Sidar
Estağfurullah, geçmiş olsun..

Teşekkür ederim değerli yorumlarını,tecrübelerini paylaşan herkese...

Yorum bağlantısı
Yusuf Karada
Bu dediklerinize bende baktırmak istiyorum ama ankarada bunlara bakacak ve yolda ayar yapacak usta bulamadım siz bulursanız foruma yazarsanız sevinirim

zafer bey mocan var ivedik organize de tavsiye ederim...

Yorum bağlantısı
Vural Sarı
(düzenlendi)

LPG'den benzine geçmeme sorunu yaşamıştım.Özetle,

1-Egzantrik mili sensörü.(Bilisayarda arıza kodu çıktığı için )değişti

2-Usta,lpg beyninin (LPG ECU) soketini söktü,ince zımpara ile kontakları hafiften zımparaladı,yerine taktı.

:fiuw: değmesin,o günden beri tekrarlamadı.

:) ÖNEMLİ NOT: Ne zaman forumda aracımda sorun yok yazsam sorun çıkıyor.Umarım bu kez olmaz. :)

tarihinde Vural Sar? tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Faik Sidar
(düzenlendi)
zafer bey mocan var ivedik organize de tavsiye ederim...

Yusuf Bey kesinlikle iyi bir yer,problem mutlaka çözülüyor ama boş yakalamak çok zor...

Bende Ostim'deki diğer bir yetkili serviste sorunumu çözdüm..

LPG'den benzine geçmeme sorunu yaşamıştım.Özetle,

1-Egzantrik mili sensörü.(Bilisayarda arıza kodu çıktığı için )değişti

2-Usta,lpg beyninin (LPG ECU) soketini söktü,ince zımpara ile kontakları hafiften zımparaladı,yerine taktı.

:blush: değmesin,o günden beri tekrarlamadı.

:flowers: ÖNEMLİ NOT: Ne zaman forumda aracımda sorun yok yazsam sorun çıkıyor.Umarım bu kez olmaz. :fiuw:

Vural Bey inşallah problem çıkmaz ben arabamdan soğumuştum..

Benim sıkıntım özetle benzin haritam bozulduğu için araç saçma sapan çalışıyordu.Sabahları stop ediyordu.Aracı yürütmeye çalıştığımda ise yine stop ediyordu.Lpg ye geç geçip, yolda gazdan benzine geçiyordu.

Konuya cevap veren arkadaşların tecrübe ve tavsiyesiyle kutup başlarını sökerek beynin resetlenmesini sağladım.Aracı benzinde kullanarak yeniden haritanın oluşmasını sağladım.Fakat arızalı olan benzin pompası ara sıra kesiklik yapıp (Mehmet Abi büyüksün :) ) aracı stop ettiriyormuş, o nuda değiştirdim.Benzinde normale dönen araca lpg kalibrasyonu yapıldı yeniden.Fakat basınç yetersizliği yüzünden araç halen lpgden benzine geçiyordu.Yol testine çıkıp lpgde ufak bir Ankara turundan sonra lpg'nin buharlaştırıcısınında (regülatör) arızalı olduğu çıktı.O da değiştikten sonra tekrar kalibrasyon yapıldı ve çok şükür mondim geri geldi. :)

Fakat bu ayki faturası ağır oldu bana modinin...

tarihinde Faik Sidar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Faik Sidar
Geçmiş olsun...Sorunların çözülmüş olması sevindirici.

Teşekkür ederim Ayhan bey.Ciddi ciddi arabamdan soğumuştum artık..

Yorum bağlantısı
  • 5 yıl sonra...
Metin Çelik

Konuyu hortlatacağım,

Aracım 2000 focus,

Lpg de iken arabam benzine geçiyor,

Farkına varmadım Muğla'ya girerken benzin lambası yanınca uyandım işe,

Bereket sakar dan çıkmadan benzin bitmedi,

Bakalım bizde Nasıl bir çözüm oluşacak?

Yorum bağlantısı
Metin Çelik

Evet çözüm lpg kesici namı diğer gaz kesicideki elektrik fişleri ve uçları paslanmış, zımparalayınca düzeldi..

Bu arada, forum oldukça durgun mu ne?

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
halil altan

Brc tüplü aracimda benzinin tukendigini gordum..şaşmaz da sordum Abi 3-5 saniye benzinde çalışır sonra benzine geçer dedi usta...ayarlanmaz dedi...biraz sure kiasilabilir mi acaba...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...