İçeriğe Yönlendir

Jetta 1.2 Tsi Yakıt Denemesi 4.6 Lt / 100km

Deniz Tayanç

Recommended Posts

Uğraş Özyurt
:D :D :D İlahi Ulaş güldürdün beni gece gece. Unuttun mu GP ile Fiestanın gidiş yol tutuş farkını Tuzla dönüşü ?

7-8 kere durup seni bekledim makaslar sonrası. Hee diyeceksin ki yola yabancıydım ilk kez geçtiğim için risk alamadım.

%100 haklısın, işte bana da Kağıthane de olan aynı oydu. Senin her gün geçtiğin yoldan ben hayatımda ilk kez geçtim. Bu yüzden hep aynı girip aynı çıktık virajlara.Ama farklı olarak ben hiç geçilmedim fark yemedim, hep yanında veya arkandaydım. Yolu bilmiyorsan kılavuzu geçmiycen , kaza olur ;)

Fiesta viraj canavarı :p Bu arada Ulaş kullandığı için o Fiesta o kadar hızlı viraja giriyor. Arada sıra fena da kayıyor zor toplanıyormuş değil mi Ulaş kardeş ?

Normal kullanıcı o kadar zorlayıp maksimum almaz Fiestadan. Ama Fiesta gerçekten başarılı yol tutuşta, bir de ESP'si olsa çok çok iyi olabilir ama ne yazık ki yok :)

Yav gidişiyle esp nin ne ilgisi var :unknw: Arda da gördü ayrıca gidişini arabaların senin araba 120 iken 147 yap sonrada şöyle tokatladım böyle tokatladım 120 iken yazamamıştın ama Aliciğim :) Yan yana giderken bi yandan 7000 devir çevirip bi yandanda 95 bg (ford 95 bg i tabi) den tokadı yiyomuyuz ne diye boncuk boncuk terliyodun :rofl: Ayrıca Tuzla dönüşü viraj mı vardı? hayır,trafik vardı.Kamyonlar, minübüsler, sürücüler bi de Gp :i-ih: ford la olsam basarım, gp ile zorlıcam seni kaza maza yapıcan araban kağıt gibi yırtılıcak uğraş babam uğraş sonra :rofl:

Araba kaymıyo ayrıca düşük hızlarda abs de sorun var gibiydi oda şu an yok yada ben hissetmiyorum, düşük hızlara alışık olmadığı için olabilir :good1: Bu arada istenirse esp de oluyor, bir rivayete göre ford Fiesta ya esp standart koysak mı diye düşünmüş ,önce bir test edelim demişler şans bu ya gp ile test etmişler, test sonucuna göre oylama yapmışlar, oylamadan el freni yeterlidir sonucu çıkmış :rofl: neyse sonra patron müdahele etmiş abs falan koymuşlar.

Ulaş bey çok espirilisiniz inanın.

:D:unsure::)

Espirili mi? teveccühünüz :rolleyes: ben gerçekleri yazıyorum.

Neyse hafta sonu biraz gülelim diye yazdım :rolleyes: Ama benzinli turbo bir araç alsam alsam verilen parayı hakkeden arabada Gp dir ..... Ucuz ya onun için :rofl: (biraz daha gülelim) Ali ye itiraf etmedim ama buradan edeyim çok doğru bir tercih yapmış güzel araba,Düşük hacim benzin turboda bende GP diyorum; fiyat verim oranı çok yüksek .

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Hazır konu dağılmış bir şey sorayım.

Benim TırtDI 2200d/d 195nm Tork 4000d/d 80hp Güç veriyor.

Kalkışta iyi bir şekilde kalkmak için 2200d/d ile mi kalkmak lazım 4000d/d ile?

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Genel bilgiler, dağarcıklar genişlesin

1. Bmw, yerden gider, uçamaz ama esas işi uçak motoru imalatı olan bir firmadır, yani 2011 yılını yarıladığımz bu günlerde, firma isimlerinin fazla önemi yok

2. 1.4tsi ların 170 Ps olanlarını kullanmak, bakımını yaptırmak , bilgi ister, atmosferik benzinli motor kullanmaya alışmışta, çift aşırı beslemeli, segmentinde ilk olarak dizayn edilen motor durmayabilir

3. 8 sene toplam 250.000km Hondalar kullandım, o yıllarda yer gök Pejoydu, sonra birileri Ç,n den aksesuar getirmeye başlayınca, Honda modifiyesi moda oldu, zamanında uygun aksesuar jantı bile yoktu Honda ya, otomotiv moda yoğun bir sektördür.

4. Tiguan, sadece az yakmasının avantajı ile satılır segmentinde.

5. Aşırı besleme sistemleri sofistike oldu, ülkemiz yol şartı ve yakıt kalitesi, bakım kalitesizliğine çok hassas motorlardır, kullanması için bile kısa bir eğitim şarttır.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Ayrıca Honda ilk geldiği yıl ithal edilmiş Civic'im vardı ,güzel bir arabaydı yola yakın olmayı sevdiğim yaşlardı ;ama hiç de az yakmadı ve Japonya'da Honda bir motor lideri değildir daha dikkatli araştırın.

Şu 4. vitesi ile 5. vitesi sünen evet sünebilen Honda Civic lerden miydi abi ? Japonyanın motor devi Subaru' dur..Şirkette biraralar Toyota bünyesindeydi...Ben öyle biliyorum..Ayrıca Ford ortak motor kullanıyorsa motoru üreten üretici pazardan yüksek pay almayı biliyor demektir...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Alakalar:

1. Honda Motor Co ye gönderme yapan Bmw amblemindeki pervanedir

2. Dünya otomotiv otoritelerini yabancı kaynaklardan iyi takip etmeli ki bu kaynak arasında face/yutüp yoktur

3. Ciğerli tabiri, tüm dünyada Bmw için kullanılır, 80 lerde Türk diline Almanyadan gelen şipidak gibi yanlış yerleşmiştir, Amerika/Caponya dan izlenen yutüp videoların olmayan, bu modlifiyeli motorların 5.000km yi görememesidir ki zaten görmesi de beklenmez.

4.5. Otomovi sektöründe kullanılan malzeme teknolojisi ve üretim teknolojisi, müşteri algısından daha hızlı ilerlemektedir.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Konu özünden devam etmek üzere, gereksiz mesajlar silinmek suretiyle yeniden açılmıştır.

Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar
Hazır konu dağılmış bir şey sorayım.

Benim TırtDI 2200d/d 195nm Tork 4000d/d 80hp Güç veriyor.

Kalkışta iyi bir şekilde kalkmak için 2200d/d ile mi kalkmak lazım 4000d/d ile?

4000 de kalkarsan patinaja düşersin , aracı zıplatan torktur. Hatta 2200 de bile patinaja düşersin. Kalkışta önemli nokta debriyajdır.

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Korku filmlerinde olurya hani önce derin bir sessizlik sonra aniden bir çığlık ve görüntü :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Korku filmlerinde olurya hani önce derin bir sessizlik sonra aniden bir çığlık ve görüntü :)

Akan sen nerdeydin yaa şimdiye kadar :s

Yorum bağlantısı
Akan Belen
İyi burda ol hep.. :unsure2:

Kovsanızda gitmem hazır Zafer yokken yazayım.toprak dedik bağrımıza bastık sünetçi mi desem bahçıvan mı desem bilemedim :blush:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)
Civic, 0-100 de jettayı tokatlar gibi geliyor. :)

Kesinlikle Civic geçer, fabrika verileri de öyle diyor zaten.

Hem 0-100 de hemde son hızda Civic alıyor.

Yazacam ama sanki kıyıdan köşeden çıkacakmış gibi geliyor :fiuw:

:unsure2::blush::D Kim çıkacak gibi geliyor İlker Komutanım ?

Abi her an çıkabilir, demedi deme. :D

Kim bu yaaa ? Gulyabani mi ?

tarihinde Ali El tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
ara hızlanmalarda 1.2 tsi her türlü alır

Hiç belli olmaz, Honda'yı yabana atmayın. Vtec motor üst deviri zorladımı 1200 cc şiştiğinde hala devir kalır Civicte çevirecek.

1.4 Tsi 122 bg tamam her türlü geçer 125'lik Civic'i ama 1200 cc zor bence. Son hızda zaten Civic net alıyor 200 ile.

Keşke olsada denesek, bizde var 125'lik düz Civic. Sadece 1200 cc Jetta bulsak yeter.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver
Ali valla kim ben bilemiyorum ama senin hafiften nuryüzlenmiş badem bıyıkla tatlandırılmış havanda biriydi gibi geldi bana.

Yani senden fotoşopla o adam çıkar biraz uğraşsak.ama ben o işte iyi değilim iyi olanlar da ellemesin birdaha göresim yok :rolleyes:

Komutanım şahıs bu mudur ? Tam tarife uyuyor, badem bıyıklı saldırgan Hondacı ?

Benle alaksı yok, tanımıyorum zat-ı ama tip çok sofistike, hemen fark edilir Kadıköy meydanında, elimle koymuş gibi bulurum istersen.

He de alalım aşağı, zaten lokasyon da bana yakın...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...