İçeriğe Yönlendir

Laguna 1 Adam Etme Operasyonu Başladı. Yardım Lazım.

Ümit Kocabaş

Recommended Posts

Sani Gerşon

Motrio, yetkili servisten meblağ yüzünden müşteriye sunulan, muadil üründür, orjinal dediğimiz ürün ile aynı değildir, eşyanın tabiatına aykırı

O halde nasıl orjinal ürünle garantiyi aynı sunuyor?

Benim kolumdaki saat Pulsar marka, Seiko'nun alt markası. Seiko bayiinden aldım. Aldığımda 250tl'idi. Hemen yanında aynı saatin üzerinde Seiko yazan ürün 1000tl idi?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Saatin içine bakmalı misali, apaynı parçaya 50 TL ve 150 TL gibi iki rakam istenirse, adamı içeri atarlar. Garanti başka bir olay, ayrıca ğüf nokrasını kaçırıyorsun, bakım malzemesinde ne garantisi var :D ; cıkksss beğenemdim, yağı geri mi al diyeceksin?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yağı geri al demiyorsun ama mesela taktığı filtre yağ kaçırırsa, hemen ücretsiz değişim yapıyorlar?

Yorum bağlantısı
Ümit Kocabaş

Lagunadan haber var arkadaşlar,

Her zamanki gibi siz haklı çktınız, :good1: tebrik ve teşekkür ediyorum, iyiki varsınız. :nazar::bravo: Yalnız daha bir çok konuda yardım ve fikirlerinize ihtiyacım olacak. Fikirlerinizi esirgemezseniz sevinirim :flowers: . Bobinler, buji ve buji kablosu değişince araba toparladı kendini. Öncekine göre çalışma düzeldi ama daha istenilenden uzak. Sübaplara bakıldı 1 ve 4 çok sıkıyor denildi egzantirik mili sökülerek sübaplar galiba taşlanacakmış, silindir kapağı sökülmedi yanlış anlamışta olabilirim. Bu sübap konusunda sizin öneriniz nedir. Tiriger seti, v kayışı seti bilyaları, baskı balata seti, polen, hava ve yağ fitreleri sipariş verildi yarın takılacak. Bütün malzemeler orjinal kullanılıyor. Galiba yarın akşama ayağa kaldıracağız. Sonrasında ufak tefek kaporta işleri ve boya var, gösterge ampul değişimleri elektirik kontrolü sonrasında ise döşeme bakımı ve sonucunda detaylı temizlik ve son olarakta satılması.

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

1 ve 4 çok sıkıyor dedi dediniz 1 ve 4 silindirler galiba?

trigierde senteyi düzgün yapın. sübab ayarı yapılsın motor olarak kabul edilir bir motoru olur gibi. araca bence birde caerbon clean yapın. bir süre benzinle kullanın sonra lpg ile ilgili sıkıntılarını çözün

kaportada ve döşemede yapacağınız işlerin fiyatalrını iyi hesaplayın :) satarken boyalı diye fiyat kırılacaksa o işe girişmeden fiyat kırarak satarsınız.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence carbon clean yapılmasın...

Üst kapak sökülüp subaplar görülsün, duruma göre temizlensin veya değiştirilsin.. Ayar yapılabiliyorsa yapılsın... Triger değişsin, sentesi düzgünce ayarlansın..

Hatta subaplar sökülmeden silindir kompresyonları yağlı ve yağsız olarak da yapılsın ki.. Açmışken sekmanlara da bakılsın...

Yorum bağlantısı
Ümit Kocabaş

1 ve 4 çok sıkıyor dedi dediniz 1 ve 4 silindirler galiba?

trigierde senteyi düzgün yapın. sübab ayarı yapılsın motor olarak kabul edilir bir motoru olur gibi. araca bence birde caerbon clean yapın. bir süre benzinle kullanın sonra lpg ile ilgili sıkıntılarını çözün

kaportada ve döşemede yapacağınız işlerin fiyatalrını iyi hesaplayın :) satarken boyalı diye fiyat kırılacaksa o işe girişmeden fiyat kırarak satarsınız.

Evet 1. ve 4. silindirler. Sente ayarının önemini onun için ayrı bir titiz davranıyoruz. Döşeme konusunda sağolsun elinden orjinal işler çıkan bir ustam var ve fiyat konusunda üzmeyecek sağolsun. Boya işine gelince keşke yakın olsa da Çağlar Bey'e kadar yol alabilsek ama aramızda sıra dağlar var. Yine de boya konusunda sonuna kadar güvenebileceğim ustamız mevcut. Boyadığı parçada boya yok diye eksper arkadaş anlamayıp rapor vermişti. Benim boya konusunda takıntım yok hoş araba iki tampon boyası ve parta cila ile sorunsuz olur ama benim niyetim komple boyayıda aradan çıkaralım diyorum. Arabanın geçmişi temiz kaza bela değişen yok zaten. Ha boyalı diye almayacak olanla benim işim olmaz zaten.

Bence carbon clean yapılmasın... Üst kapak sökülüp subaplar görülsün, duruma göre temizlensin veya değiştirilsin.. Ayar yapılabiliyorsa yapılsın... Triger değişsin, sentesi düzgünce ayarlansın.. Hatta subaplar sökülmeden silindir kompresyonları yağlı ve yağsız olarak da yapılsın ki.. Açmışken sekmanlara da bakılsın...

Sübap ayarı yokmuş bu motorda galiba taşlanacak dedi usta. Sökülmüşken hepsine bakılacak yarın. Carbon clean değilde enjektörleri söktürüp temizletelim diyoruz. Çünkü araba halen gaza basmadan çalışmıyor. Ustamın her huyu iyi de adam akıllı kompresyon ölçe konusunda sıkıntı var galiba layığıyla değerlerin hele yağlı yağsız olayının yapılabileceğinden şüpheliyim.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

clio ile yaşadığım sarsıntılı çalışmada bujiler değil bobinlerde problem olduğunu tesbit edip değiştirdiğimde problem kalmamıştı.. bobinleri kontrol ettirin..

Yorum bağlantısı
Ümit Kocabaş

clio ile yaşadığım sarsıntılı çalışmada bujiler değil bobinlerde problem olduğunu tesbit edip değiştirdiğimde problem kalmamıştı.. bobinleri kontrol ettirin..

Teşekkür ederim Fatih Bey, sıkıntılı uykusuz meraklı geçen bir gecenin ardından bugün bobin, buji kablosu ve bujiler değişerek sarsıntılı çalışma sorununu çözmüş olduk.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
(düzenlendi)
O halde nasıl orjinal ürünle garantiyi aynı sunuyor? Benim kolumdaki saat Pulsar marka, Seiko'nun alt markası. Seiko bayiinden aldım. Aldığımda 250tl'idi. Hemen yanında aynı saatin üzerinde Seiko yazan ürün 1000tl idi?

İçinde fark vardır. :)

tarihinde Evren Erakçora tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

pulsar kaliteli miymiş. saatçi pilini değişirken demişti bana pahalı pil kitliyor diye öyle dedi sandıydım :D iyi, kalite saatim varmış :D

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Pulsar'ımı 2005'ten beridir kullanırım. 1 kere pili değişti.

Bir de Seiko var, 2009'da aldım, geçen pilini değiştim :)

Teşekkür ederim Fatih Bey, sıkıntılı uykusuz meraklı geçen bir gecenin ardından bugün bobin, buji kablosu ve bujiler değişerek sarsıntılı çalışma sorununu çözmüş olduk.

Hadi geçmiş olsun.

Şimdi bence bir daha kompresyon değerlerine bakın, sonrasında yine de CC yaptırın bence.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ateşleme sağlıklı olmayınca, silindir içinde subaplarda vs. kurum birikir, motoru kesip biçmeden önce bir carbon clean yapılsa, 200 km benzinde kullanılsa sonuca bakılsa bir ihtimali olabilir kurtulmasının.

Yorum bağlantısı
Ümit Kocabaş

Ateşleme sağlıklı olmayınca, silindir içinde subaplarda vs. kurum birikir, motoru kesip biçmeden önce bir carbon clean yapılsa, 200 km benzinde kullanılsa sonuca bakılsa bir ihtimali olabilir kurtulmasının.

Öncelikle doğru teşhisiniz için teşekkür ediyorum. O zaman şöyle bir soru sorayım enjektörleri söktürüp temizletmemimi yoksa carbon clean mı önerirsiniz. Bu arada carbon clean yaptırmadan önce arabanın 360binde olduğunu göz önüne almaya gerek var mı?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

araca zaten bir kere motor yapıldı demediniz mi. bence carbon clean önce denenmeli. kaybedeceğiniz en fazla 80 lira olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Kocabaş

Aracı dün akşam teslim aldım ama memnun değilim sorunlar devam. Çok geç çalışıyor 15-20 saniye marş basıp gaz vererek ancak çalışıyor. Benzinde iken ayağını gazdan çekince sönüyor. Benzinde ilk bir dakika tekleyerek çalışıyor sonra sadece gaz verirken 3000 devire kadar tekliyor sonra kesiyor aynısı yolda giderkende yapıyor. Usta çözemedi bir türlü. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Aracı dün akşam teslim aldım ama memnun değilim sorunlar devam. Çok geç çalışıyor 15-20 saniye marş basıp gaz vererek ancak çalışıyor. Benzinde iken ayağını gazdan çekince sönüyor. Benzinde ilk bir dakika tekleyerek çalışıyor sonra sadece gaz verirken 3000 devire kadar tekliyor sonra kesiyor aynısı yolda giderkende yapıyor. Usta çözemedi bir türlü. Acil yardımlarınızı bekliyorum.

Ateşleme sistemi yenilenmemiş miydi? Pompa ne alemde?

17 aralık renault'ta indirim bitiyor. Bence bitmeden acil bi gösterin.

Yorum bağlantısı
Ümit Kocabaş

Teslim aldım derken ne yapılmıştı?

Bobinler, buji kabloları ve bujiler değişti. 1. ve 4. silindir sübapları sıkıyor denildi taşlandı. Konuyla alakasız olarak triger seti, v kayış seti bilyaları değişti. Çok geç çalışıyor 15-20 saniye marş basıp gaz vererek ancak çalışıyor. Benzinde iken ayağını gazdan çekince sönüyor. Benzinde ilk bir dakika tekleyerek çalışıyor sonra sadece gaz verirken 3000 devire kadar tekliyor sonra kesiyor aynısı yolda giderkende yapıyor. (Alakalı olduğunu düşündüğüm gazdan ayağını çekince rölanti yavaş yavaş yükselip 900 devirde sabitleniyor. toplam 5 saniye civarı sürüyor.). 3000 devir civarından sonra benzinde ses kalmıyor ve çok yüksek süratlere zorlanmadan çıkıyor.

Ateşleme sistemi yenilenmemiş miydi? Pompa ne alemde?

17 aralık renault'ta indirim bitiyor. Bence bitmeden acil bi gösterin.

Servisten ustada gelmiş bakmış. Pompada sorun yok denildi. Pompada sorun olsa sürekli yapmazmı yani bütün hızlarda.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

1ve4 silindir subapları taşlandı mı?????????? üst kapak söküldü, subaplar dışarı alındı ve taşlanıp, kapak geri mi takıldı, rektifiye görmeden???? ne kadar sürdü? subapın neresi sıkıyormuş da taşlandı, sap kısmı mı, manifolda değen kısmı mı? hayatımda ilk defa duyuyorum böyle birşey, nesi sıkılmış canı mı? umarım yanlış anlamışımdır

Yorum bağlantısı
Ümit Kocabaş

1ve4 silindir subapları taşlandı mı?????????? üst kapak söküldü, subaplar dışarı alındı ve taşlanıp, kapak geri mi takıldı, rektifiye görmeden???? ne kadar sürdü? subapın neresi sıkıyormuş da taşlandı, sap kısmı mı, manifolda değen kısmı mı? hayatımda ilk defa duyuyorum böyle birşey, nesi sıkılmış canı mı? umarım yanlış anlamışımdır

Galiba ustanın söylediklerini ben yanlış anlamışım motor rektefiye oldu. Bütün bunlara rağmen araba iki dakikalık marşla çalışıyordu. Önce enjektörler deniliyordu. Enjektörlerin hali perişanmış onların temizliği yapıldı. Çalışma sorunu yine çözülemedi. Benzin pompası denildi. Sökülüp bakıldı yine çözülemedi çalışma problemi. Bir hafta süren uyku kaçırı derecedeki çalışma problemi bugün nihayet çözüldü. Sebep çalışmayan hararet müşürü imiş onu değiştirdik ve gaz vermeden iki dakikada çalışmayan araba gaza basmadan tek marşta çalışmaya başladı ve bütün sorunum halloldu.

Arabanın motor ve yürüyen aksamı komple elden geçti. Şimdi sıra geldi kaporta ve rütüş kısımlarına.

Arka tamponda ufak bir ezik var o tamir olacak ve ön arka tampon ve spoiler boyanacak, marşpiyelde birkaç ezik var onlar yapılacak ve boyanacak bu işlem için kaportacımız 600tl istedi şuan için düşünmekteyiz. Sizce fiyatı nasıl iyimi.

Döşeme konusunda arka koltuk süngerleri zayıflamış değişecek, kapı yüzlerinin cam kenarlarında deforme var o kalkık kısımlar bir şekilde yapılacak, orjinal koltuk kılıflar temizlendikten sonra zarar görmesin diye koltuk kılıfı takılacak. Tavan döşemesi sigara dumanından ve kirden dolayı simsiyah olmuş mecburen tavan kaplanacak. Bu işlem içinde 400 tl istedi döşemecim.

Bütün bu işlemlerden sonra eksiği kalmıyor aracın güzelce oto kuaför yapılıp satlığa çıkacak. Aslında yeniden binilecek kıvama geldi ama arkadaşımı bunalttığı için araçtan soğudu ve değiştirmek istiyor. Yakında detaylı resimlerini çekip koyarım yapılan işlemlerin ve aracın.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hararet müşürü arızalı ise hararetin oynamaması gerekiyordu, hiç farketmemiş miydiniz?

Yorum bağlantısı
Ümit Kocabaş

Hararet müşürü arızalı ise hararetin oynamaması gerekiyordu, hiç farketmemiş miydiniz?

Hararet ibresi zaman zaman duruyordu ilk önceleri arasıra iken zamanla dahada sıklaşmıştı yani sürekli çalışmama sorunu yoktu, bizde arızalı olabileceğini düşünüyorduk ama çalışmama sorununun ondan olabileceği kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Arabayı bugün defalarca denedim çalşması sanki ilk günkü gibi şeytan kulağına kurşun.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sanırım motoru sıcak sanınca, enjektörlere yüklenmiyordu, hego da iyi çalışmaz ise soğukken ızdırap...

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Moralinizi bozmak gibi olmasın. Elinizdeki model Lagunalar aşırı arıza çıkartıyor. Bir dönem ben de kullanmıştım.

Sanayide tanıyıp, biraz samimi olduğum bir ustam vardı. Bana "aboneé diye ad takmıştı. Ne zaman gitsem, "ooo, hoşgeldin abone" diye takılıyordu :)

Valla arkadaşınızın imkanı varsa satın kurtulun o arabadan

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...