İçeriğe Yönlendir

Ford Focus 2006 Kaput Anahtarı Dönüyor Kaput Açılmıyor.

Fatih Susuz

Recommended Posts

Fatih Susuz

arkadaşlar motor kaputu kilitlen di açamıyorum. kaputu kapattıktan 10 sn sonra tekrar açmam gerekiyodu açamadım anahtar sağa sola boş dönmeye başladı açamıyorum lütfen yardım edin

Yorum bağlantısı
Fatih Susuz

kemal abi nasıl ederiz bilmiyorum ilk defa böyle bişi geliyo başıma ne yapacam bilmiyorum biz bi hal edip yapamazmıyız

Yorum bağlantısı
Fatih Susuz

başka fikirleri olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim akşam akşam başıma gelene bakın yaa :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Sizden habersiz önden bir araç tampona vs yaslanmış ise kilit sorun çıkartır. Kiltiçiye gidilmesi gerekir.

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
Kilitçiye gitmiyorsun. Servise gidiyorsun arabanın altından erişmeye çalışıyorlar. Oldu oldu.. Olmadı ön panjuru kırıp kaputu açıyorlar. Sonrası kilit değişimi zaten.

bazı modellerde kanala çekip yada lifte alıp levye ile açıyorlar bunda da olur mu diye düşünüyorum ama zor gibi gözüküyor...

Yorum bağlantısı
Fatih Susuz
(düzenlendi)
Bunu anlamadım yahu . Neden ?

Benimde Ford'da en sinir olduğum şeydi kaputun anahtarla açılma işi . Bu kadar ciddimi şimdi bu durum .

abi şimdi elimde üstüpi vardı koymayı unutmuşum sonra tekrar açım dedim açılmadı :)

şimdi illaki servis ya da anhtarcımı arkadaşlar bunun yapılacak bi yeri olabilir demi

tarihinde Serkan Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bunun yapacak başka yeri kalmamış anlatımına göre.Anahtarcı çare olmaz.Ancak servis açabilir.Acil bir durum anında olsa bu problem daha kötü sonuçlar ortaya çıkabilirdi.Arabanın motor kısmına da üstübü gibi malzemelerde koymanı tavsiye etmem.

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

ya bu focustaki durum çok can sıkıcı. ne olurdu sanki mandalı olsaydı. salak herifler kaput yapmışlar güya.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bence de...

İllaki arabanın önünü bişeylere çarpıyorsun.. sonra tortlaşıyor anahtar...

Ben değişmiştim kapuk kilidini...

Yorum bağlantısı
Fatih Susuz

yani başka çözümlerin peşindeyim olmaz illaki servis diye bişey olmaz herhalde

Yorum bağlantısı
Fatih Susuz

servise gitmek için 200 km kat edeceğiz maraş merkezde olduğu için biz elbistana ikamet etmekteyiz ablam ondan dolayı servis en son çare

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Diyelim ki açtın ve üstübüyü yerine koydun... Bir daha kapanmayacak mı..

Servise gitmelisin...

Servis kilit bozuk derse, yandığının resmidir.. Tüm kilit sisteminin değişmesi gerektiğini söyler servis ki. Sesi en az 1500 liradan gelir..

Servis böyle birşey söylerse...

Parçacılardan tek dizilmemiş kilit bulup bu kilidi anahtar koduna göre dizip kaputa takabilirsiniz... Böyle yapabilirsen maliyeti 150 liralara kadar çekebilirsin...

Yorum bağlantısı
Fatih Susuz
(düzenlendi)

Lanet olsun ford un motor kaputunada kaput kilitinede :seytan:

tarihinde Fatih Susuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Susuz

yaşar ustadan ve sizlerden ALLAH razı olsun yaptık arkadaşımla çok şükür ALLAH a arkadaşlar hepinize sevgi ve saygımı sunuyorum

Yorum bağlantısı
Serdar Yeniçeri
yaşar ustadan ve sizlerden ALLAH razı olsun yaptık arkadaşımla çok şükür ALLAH a arkadaşlar hepinize sevgi ve saygımı sunuyorum

nasıl hallettin söyleseydin bari :seytan:

Yorum bağlantısı
Fatih Susuz

Sağolsun yaşar usta ya telefon ettim söyledim halletik . nasıl mı yaptık.! ızgaranın ortasında FORD yazısı var onun arkasından kilite bir plastik çubuk gibi dönen bi aksam yapmışlar ve iki ucu da geçmeli hem yazının arkasında ki yerde hem de kilitin önünde hemen o plastik kahrolası yerinden çıkmış bi arkadaşım var onla beraber çıkan plastik parçayı tekrar yerine taktık

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Adem Üzüm

Selam arkadaşlar,aracımın kaputunun kilidi zaman zaman boşa dönüyor ve açamıyorum.

2006 focus ghia.

Daha önce başına gelen varmı?Anahtarı değiştirmeden kaput kilidini kurtarabilirmiyim...

Yorum bağlantısı
Alaattin Zeki

Merhaba...

Büyük ihtimalle kilit şifresi diye tabir edilen iç mekanizma yalama olmuş. Sökülüp bakılması gerek. eğer bozulmuş ise komple değişmesi gerekebilir. Oto anahtarcıları mümkünse tamirini de yapabiliyorlar. değişmesi gerekirse de oto anahtarcılar bu işi yapıyor. Ayrıca anahtarınızın değişmesi söz konusu değil yeni kilidin şifresini orjinal anahtarınıza göre dizip takıyorlar ve aynı anahtarı kullanmaya devam ediyorsunuz.

parçayı burda görebilirsiniz.

http://www.akgurticaret.com/default.asp?git=9&urun=848#.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...