İçeriğe Yönlendir

Slikon Sprey Önerisi?

Mert Yeldan

Recommended Posts

Mert Yeldan

Oto yıkamacı aracı yıkadıktan sonra inanılmaz bir gıcırdama sesi başladı. Ilık su ile silip temizledim yarı yarıya azaldı ama halen devam ediyor.

Nette baktım silikon sprey kullanmak çözüm oluyormuş. Çok memnun kalan 10 üzerinden 10 puan verebileceğiniz bir sprey önerisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan

yeni aldığınız araç mı gıcırdıyor? sıfır aracın neresi gıcırdar yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Ben würth kullanıyorum. Aslında basınçlı su ile yıkattırmamak gerekiyor. Ama eski usul sünger ve adam gibi oto şampuanı ile işi bilen yıkamacı kaldımı derseniz bence kalmadı.

Würth ün etkisi eğer basınçlı su ile yıkanmaz ise 1-2 ay gidiyor. En güzeli kendinin temizlemeside İstanbulda yıkama imkanı bile kalmadı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Birde basınçlı su ile yıkatırken kapıları açıp kilitleri dahil yıkıyor cahil yıkamacılar, onuda kesinlikle engelleyin...Camı 4 parmak aralayın ses kesiliyorsa cam fitilinden kesilmiyorsa kilit yada kapı fitilindendir. Ses kapı fitillerinden değil daha çok cam fitillerinden geliyor aslında...

Benim kullandığım ürün bu http://shop.wurth.com.tr/lastik-bakim-tazeleme-spreyi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Ben hep kendim elle yıkarım ama ayda bir basınçlı suyla yıkatıyorum. Ancak şöyle bir sıkıntı var ancak yüzeysel temizleniyor elle. Çamurluk içleri kapı araları bagaj kapağı gibi yerleri temizleyemiyorsunuz.

Kapı fitili gıcırtısına badem yağı iyi geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Her yıkamada kapı içlerine ve kapı alt su deliklerine kadar silerim, böylece hiç kirlenmez, çamurluk içlerinide fazla kirlenmeden su tutarsanız basınçlı yılamaya gerek kalmaz.

Gıcırdamalar için özellikle kapı fitillerine TurtleWax F21 tavsiye ederim, silikon sprey gibi değildir, 1-2 uygulamadan sonra 6 ayda bir sürmeniz yeter, sonrasında istediğin kadar ıslat, ses olmaz, kapı kilit ve menteşelerinede HIS yağı sıkın, basınçlı suyla falan çıkmaz, 3-5 ayda bir yenilersiniz iş tamamdır :)

Not: yeni araç ve gıcırdıyor, neresi? Bende soruyorum :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Her yıkamada kapı içlerine ve kapı alt su deliklerine kadar silerim, böylece hiç kirlenmez, çamurluk içlerinide fazla kirlenmeden su tutarsanız basınçlı yılamaya gerek kalmaz.

Gıcırdamalar için özellikle kapı fitillerine TurtleWax F21 tavsiye ederim, silikon sprey gibi değildir, 1-2 uygulamadan sonra 6 ayda bir sürmeniz yeter, sonrasında istediğin kadar ıslat, ses olmaz, kapı kilit ve menteşelerinede HIS yağı sıkın, basınçlı suyla falan çıkmaz, 3-5 ayda bir yenilersiniz iş tamamdır :)

Ah Ali Abi mahallede senelerdir tek araba yıkayan kişi benim. Başka kimse ömrümde görmedim. Bir kova suyla araba yıkıyorum hep. Bizim burda herkes 40 yaşın üstünde yaşlı kesim. Eskiden ailem ve mahalleli beni yadırgarken şimdi herkes alıştı bu duruma.

Bu arada yanına araç bakım eğitimi almaya gelmek istiyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ah Ali Abi mahallede senelerdir tek araba yıkayan kişi benim. Başka kimse ömrümde görmedim. Bir kova suyla araba yıkıyorum hep. Bizim burda herkes 40 yaşın üstünde yaşlı kesim. Eskiden ailem ve mahalleli beni yadırgarken şimdi herkes alıştı bu duruma.

Bu arada yanına araç bakım eğitimi almaya gelmek istiyorum. :)

Hehehe gel gel, itinalı kurs verilir, hatta beraber araba yıkanır, 10 yaşına dek boya aynen korunur, maliyette 1- 1.5 sn için 40-50 tl. olur, boya korumaya gülünüp geçilir :D :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Sana bunu tavsiye ediyorum yıllardır kullanıyorum,yalnız ben lastiklere uyguluyorum etkisi harika.

AREXONS-400ml-SILIKON-SPREY__47535392_0.jpg

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sana bunu tavsiye ediyorum yıllardır kullanıyorum,yalnız ben lastiklere uyguluyorum etkisi harika.

AREXONS-400ml-SILIKON-SPREY__47535392_0.jpg

Ben de bundan kullandım sadece; başka marka kullanmadım o yüzden 10 veriyorum :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Allahını seven silikon sprey nedir bir söylesin :) , yağlayıcı falanmı.

Evet bir çeşit yağlayıcı ; lastik aksamlar için kullanılıyor.. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Evet bir çeşit yağlayıcı ; lastik aksamlar için kullanılıyor.. ;)

Öğrenmiş oldum, sağolasın

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ben de bundan kullandım sadece; başka marka kullanmadım o yüzden 10 veriyorum :tongue:

Benim aracımdaki lastiklerin parlaklığını görenler nasıl parlıyor diye özellikle soruyorlar...hatta en son ilteber'e 1 kutu hediye ettim :biggrin:

Allahını seven silikon sprey nedir bir söylesin :) , yağlayıcı falanmı.

Lastiklere de uygulanıyor köpük parlatıcılar gibi,ama bu silikon köpüğe 10 basar hatta 100 basar :biggrin:

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Benim aracımdaki lastiklerin parlaklığını görenler nasıl parlıyor diye özellikle soruyorlar...hatta en son ilteber'e 1 kutu hediye ettim :biggrin:

Lastiklere de uygulanıyor köpük parlatıcılar gibi,ama bu silikon köpüğe 10 basar hatta 100 basar :biggrin:

Lastik derken; aracın tekerlerinimi kasdediyorsunuz yoksa torpido vs mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Lastik derken; aracın tekerlerinimi kasdediyorsunuz yoksa torpido vs mi?

Tekerden bahsediyorum,kaucuk koruma özelliği ve su itici özelliği çok başarılı.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Teker teker alıntı yapmadım.

Gıcırdayan yer kapı fitilleri. Şöyle ki yıkattığımdan beri gıcırdıyor. Yıkamacı nasıl bir malzeme kullanmışsa fitil üstünde tortu kalmış sanki. C.tesi günü iyice sildim ses yarı yarıya azaldı tortular geçti ama ses hala var. En ufak esnemelerde bile kapılardan ses geliyor sinir oldum. Nette araştırdım silikon spreylerden bahsediliyor ama hep farklı marka. Vazelin diyen bile oldu :)

Yıkamacının kullandığı malzeme fitillerin kavçuk özelliğini yok eden sertleştiren bir madde anlaşılan.

Şimdi koçtaşa gidip bakacam bu slikon spreyden.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Spreyin herhangi bir zararı yoksa alayım deneyim diyorum.

Benim resmini verdiğim silikon sprey bauhaus'ta 13 tl gibi bir rakamı var 400ml.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...