İçeriğe Yönlendir

Slikon Sprey Önerisi?

Mert Yeldan

Recommended Posts

M.Fatih Yüce

Aslında bir yıkamada sorun olduysa ya yıkamacın yada aracın tırt. Önce yıkamacıyı düzelmezse sonrada arabayı değiştir...:D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Şimdi çıkıp bakacam o spreye.

Aslında bir yıkamada sorun olduysa ya yıkamacın yada aracın tırt. Önce yıkamacıyı düzelmezse sonrada arabayı değiştir... :D

Ya birşey sürmüşler çok belli. Tortu gibi iz yapmış. Bir de tek kapı değil tüm kapılar olunca yıkamacının malzemesi iyi değilmiş anlaşılan :)

Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Güzel bir sabunlu bez ile sil önce. Sonrada gittiğin her yıkamacıya benim şu tenbihimi yap. "sadece arabayı yıka tekerleklerde dahil hiçbir yerine hiçbir şey sürme"

Silikon için senin araç çok yeni daha temizleyince geçer bence...

Yorum bağlantısı
Ahmet Taşkın

Evde badem yağı kullanan biri varsa çaktırmadan aşırılır. Bir kaç damla iş görür. Badem yağını kullandığımı gören annem napıyorsun onla deyince arabanın fitillerine sürüyorum cevabından sonra gülme krizine tutulmuştu. Arabaya sürceğine başına sürsene belki saçlarının dökülmesi azalır diyerek katılmasına devam etmişti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Badem falan işe yaramaz, sentetik malzemeye bitkisel şey olmaz, ayrıca beni dinleyen yok sanırım, diyorum ki, arabayı aldığım ilk yıllar gıcırdamadan dolayı hep silikon sprey kullandım, her seferinde kısa süre sonra yada yıkamadan sonra gıcırtı yine başladı, silikon olarak wurth bile kullandım, ama ne zaman F21 kullandım işte bu dedim, 1 sene boyunca kullanmasam bile ses yok artık, ayrıca bunu her tür plastik vinil aksamda kullanabilirsiniz, silikona 1000 basması yanında UV koruması ile 1500 bile basabilir, 19 tl. civarı da fiyatı var, kullanıcağınız malzemleri yazayım da benden günah gitsin.

Tüm plastik vs. aksamda hiper koruma, TurtleWax F21, her 6 ayda bir Sonax Gummi spray lastik yenileme spreyi (kapı fitilleri ve cam silecek lastiklerinde kullanın, cam silecek lastiğimi 4 sene kullandım, hatta süresininden emin bile değilim artık :) ayrıca bu spreyi arabayı lift e alınca araç altında tüm lastik aksama her sene bolca sıkın, aks körüklerine vs. ömrünü 3 kat arttırın :)

Yıkamada Tw zip wax şampuan ve platinum serisi wax kullanın, hızlı cila olarak sonax kullanın, her iki wax uygulamasından sonra 1 gün bekleyip arabayı yıkayın ve üstüne bunu kullanın

86162388ot8.jpg

Enjektör ve yakıt sisteminde Wurth kullanın, kapı kilt vs de HIS yağı kullanın, tercihen wurth olsun, ayrıc bulabilirseniz wurth pas durdurucu ve galvaniz spreylerden edinin, araç altına wurth pütür atın rahat edin, araba 15-20 yıl, ilk günki gibi kalacaktır.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır
Benim aracımdaki lastiklerin parlaklığını görenler nasıl parlıyor diye özellikle soruyorlar...hatta en son ilteber'e 1 kutu hediye ettim :biggrin: Lastiklere de uygulanıyor köpük parlatıcılar gibi,ama bu silikon köpüğe 10 basar hatta 100 basar :biggrin:

sen bana hiç böyle şeyler hediye etmiyosun abi :p

Yorum bağlantısı

sen bana hiç böyle şeyler hediye etmiyosun abi :p

Farketmeni bekledim ama nerde :p düşmüşsün RS peşine :biggrin:

Yorum bağlantısı

Dün koçtaş'ta birşey bulamadım. Netten bakacam artık.

Nette nerdeyse yarı yarıya pahalı.fiyatı yaz bir kenara 13 tl.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Siz hala silikon arayın :)

Bir daha yazmayıp, göstereyim.

resim134762-1.jpg

otson340200.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Vazelin deyince aklına fıkra gelen tek ben mi varım? Alper, sen bilirsin belki.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Aydın

bu sonax gummi'yi ön göğüse falanda kullanabiliyor muyuz ki???

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Vazelin deyince aklına fıkra gelen tek ben mi varım? Alper, sen bilirsin belki.

Hakan da biliyormuş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

resim134762-1.jpg

otson340200.jpg

Ali abi sonax vardı koçtaş'ta alsam sesi keser mi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Keser, süngere sık, mesela bulaşık süngeri al, sarı kısmına sıkıcaksın tabiki, sonra fitillere yedir.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

İkisi de yoktu :( Dün gördüğüme o kadar eminim ki, yarın netten sipariş verecem artık.

Yorum bağlantısı

resim134762-1.jpg

otson340200.jpg

Ali Bey'in tavsiyesi uzerine ben iki urunu de aldim. Gerci ikinci urunun sprey basligi cikmadi hepsi buradadan geringonderdim aynen geldi. Hr seferinde uygun bir sprey basligi bulamadigim icin bir kismini ziyan ediyorum:)

Urunlerden son derece memnunum. İlk urunden bir tane bitirdim. Kendim ve iki arabaya daha kullandik. İlk urun tum plastik ve lastik aksami ilk gunku gibi parlatiyor.

İkinci urun ile ilgili bir anim var. Benim kaportaci arkadasimin cipinde arka bagajin kenar lastiklerinden ses geliyor dedidiginde, kimseye araci elletmedim. Bagajdan sonaxi cikarip, guzelce lastigi boydan boya sildim. Bir hafta sonra, senin kullandigin o sprey guzelmis dedi. Ses kalmamis.

Sayilarimla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

bu sonax gummi'yi ön göğüse falanda kullanabiliyor muyuz ki???

Hayır, sadece lastik aksama kullanılır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Orkun Özbay

henkelin WD40 karşılığı olan multisprayini kullanabilirsiniz.

bir de yine henkelin sıvı gres sprayleri var, bence o da işinizi görür.

halil terzioğlu vardı üyelerden o bu konuda bayağı bir bilgilidir,

pek gözükmüyor bu aralar galiba

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...