İçeriğe Yönlendir

Lastik Fiyatları (Gerçekleşen Alımlar)/ Sektörde Tek Bilgi Kaynağı

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Mert Yeldan

Bu konuda hassasım.
Terör örgütü değil bu. Futbol takımı.

:D yönetime söyle de silsinler o mesajı

Araban kadar konuş diycem, tek cümle kuramayacaksin o olacak... Çekilebilirsin.

Kürek nerde toprak atam bari adamın üstüne
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
On 04.04.2017 at 21:51, Evren Erakçora yazdı:

Yazlıkta da Petlas çok tercih edilmeye başlandı galiba. 

Bizim yollar için uygun üretmeye başladıklarını ve çoğu markadan iyi olacağını düşünmeye başladım. Şüpelerim yokmu var ama goodyear ve bridgestone  kulllandım. Bu lastikler plastik gibi serteşti. Yine goodyearın ve bridgestonun benim kullandığım modellerin aynısının TR üretimleri yumuşaktı ve kullananlar memnundu. Buradan yola çıkarak petlası denemek lazım..

Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Conti  premium contact ile 1 hafta yol yaptıktan sonra kanaatim şöyle.

Çok iyi lastik ama muhtemelen bu fikrim 60 küsür bin yapmış eski lastik sonrası ne alsam olusacaktı.

Markayı ne secerseniz secin, eski lastiğe fazla abanmamak lazım.

Sıkıntı başlayınca idare eder dememeli, bütceye uygun olanla hemen yenilenmeli düşüncesindeyim.

Hangi yeni lastik markası olsa eskiden etkilidir.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mahmut Yurt

Aracın üzerinde yeni alınmış (3 aylık) Riken Marka lastikler ne yazikki fabrikasyon hatalıydı. Balans tutmuyor sürekli sağa çekme yapıyordu. Bugün kış lastiklerinden de oldukça memnun olduğum, 4 tane petlas pt515 imperium 215/55 r16 91h lastiği, sökme takma ve 1 yıl yol yardım dahil 900 TL'ye aldım, yani tanesi 225 TL'ye geldi. Lassa, Bridgestone, Michelin, Continental, Goodyear gibi markalar bu ebatlarda 400-500 TL bandında fiyatlara takılıyor. Sonuç olarak araca bindiğimde yumuşaklığı ve konforu hemen hissettim. Sanki araç yükselmiş gibiydi. İnşallah petlas kışlıkları gibi yazlık lastiklerinde de yüzümüzü kara çıkarmaz. Büyük markaların kıytırık yan sanayi lastiklerinden kat kat üstündür petlas.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Koray Demir
57 dakika önce, Mahmut Yurt yazdı:

Aracın üzerinde yeni alınmış (3 aylık) Riken Marka lastikler ne yazikki fabrikasyon hatalıydı. Balans tutmuyor sürekli sağa çekme yapıyordu. Bugün kış lastiklerinden de oldukça memnun olduğum, 4 tane petlas pt515 imperium 215/55 r16 91h lastiği, sökme takma ve 1 yıl yol yardım dahil 900 TL'ye aldım, yani tanesi 225 TL'ye geldi. Lassa, Bridgestone, Michelin, Continental, Goodyear gibi markalar bu ebatlarda 400-500 TL bandında fiyatlara takılıyor. Sonuç olarak araca bindiğimde yumuşaklığı ve konforu hemen hissettim. Sanki araç yükselmiş gibiydi. İnşallah petlas kışlıkları gibi yazlık lastiklerinde de yüzümüzü kara çıkarmaz. Büyük markaların kıytırık yan sanayi lastiklerinden kat kat üstündür petlas.

Hayırlı olsun kuru zeminde çok fark etmiyor da ıslakta kullanırken çok çok dikkatli olun aynı lastiği kullandım defalarca deneme de yaptım ıslakta fren mesafesi çok kötü idi.

Örnek testi sonuçları

İlk 5 sıradaki lastikler ıslak zeminde 48-50 metrede durma mesafesine sahipken petlas 29. sırada 58.6 metrede duruyor. Arada yaklaşık 10 metre mesafe fark mevcut.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2015-Market-Overview-Braking-Test.htm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

ben de C5 e 4 tane orjinal ebatları olan 245-45-18 millestone siparişi verdim. inşallah pazartesi günü takacağız deneyimleri paylaşırım...

bu arada fiyat ekonomik, marka yerli:good1:

235 X 4 = 940 TL sökme takma balans ve rot ayarı dahil, 5 taksit...

Yorum bağlantısı
Hasan Semerci

geçen ay  225 60 18 petlas aldım. şu ana kadar memnunum.375x4=1500 tl

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yurt
Hayırlı olsun kuru zeminde çok fark etmiyor da ıslakta kullanırken çok çok dikkatli olun aynı lastiği kullandım defalarca deneme de yaptım ıslakta fren mesafesi çok kötü idi.

Örnek testi sonuçları

İlk 5 sıradaki lastikler ıslak zeminde 48-50 metrede durma mesafesine sahipken petlas 29. sırada 58.6 metrede duruyor. Arada yaklaşık 10 metre mesafe fark mevcut.

http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2015-Market-Overview-Braking-Test.htm

Öncelikle teşekkür ederim. Diğer mondeo aracımda continental contac 5 vardı, ıslak zemin performansı kötüydü, Peugeot 308 aracımda Goodyear EF grip vardı, ıslak zeminde kartpostal üzerinde gidermiş gibi gidiyordu. Dün hava yağmurluydu sorun yaşamadım, gerçi şehir içi kullandım. Test verilerine itibar etmiyorum, yanılmıyorsam hankook test için karışımı özel lastik gönderip, hile yapmıştı. Bunun tespitinden sonra test firmaları piyasadaki rastgele lastik satıcılarından lastik temin etmeye başladılar. Islak zeminde hiçbir markanın lastiğine güven olmaz, bu tecrübe ile sabit.
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Servet Aydın
12 dakika önce, Hakan Gürsu yazdı:

Falken 215 55 16 93V  ZE 914 modeli. Takma dahil 960 tl. 

Aynı lastikleri kullanıyouz, çok sessiz ve tutuş iyi. Mekanik ömür ne olacak bakalım

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Gürsu
(düzenlendi)
9 dakika önce, Servet Aydın yazdı:

Aynı lastikleri kullanıyouz, çok sessiz ve tutuş iyi. Mekanik ömür ne olacak bakalım

İyi bi yorum duyduğuma çok sevindim. Dunlup bulamaduğım için lastikçinin tavsiyesi üzerine takdırdım valla. Bide tabi fiyatı.

tarihinde Hakan Gürsu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Emrah Musalli

Petlas 175/65/14 kışlık. 560 TL. Kormoran ile aynı fiyat idi. Tavsiye üzerine ve yerli diye Petlas aldım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Emrah Uludağ
(düzenlendi)

2 adet Continental Ts 860

(0 ürün, 375 tl/adet)

2 adet Continental Ts 850

(2. el 2015 üretim, 125 tl/adet)

Toplam: 1000 tl

Lastikçiye 2. el olan Continentalleri almak için gittim, 4'e tamamlasak nasıl olur dedim, düz 1000 tl deyince alıverdim.

Ekleme: Lokasyonu unuttum, Bursa Osmangazi.

tarihinde Emrah Uludağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Falken lastiklerin taktirildiginda cok iyi ama ilk sezonda fazla sertlestigi seklinde yorumlar okudum benimde arastirdigim bir lastikti.

Nokian yazlik 225 45 17 n11 den 1060 lira kargo dahil almistim ekim ayinda.

Dayioglum kislik Petlas 215 50 17 1000 liraya aldi iyi almissin dedim cunku 3 sene once se ayni fiyatti.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Harun Özden

Yaz lastiği: 205 55 R16 91V

Hankook Ventus Prime 3 K125

Takma dahil 920TL ye 5 taksitle alındı.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Yaz lastiği: 205 55 R16 91V
Hankook Ventus Prime 3 K125
Takma dahil 920TL ye 5 taksitle alındı.

Memnun musunuz? Ses 71 olması kafamı karıştırdı yoksa çok yakınım bu lastiği almaya aynı ölçülerde.
Yorum bağlantısı
Efe Serhan Oğuz
(düzenlendi)

185 65 R15 Petlas yaz lastiği aldım.

Tanesi 149 TL (2018 üretimi.)  596 TL ye kapıma geldi lastiklerim :) 

Şüphelerim vardı ama gerçekten çok memnun kaldım. Ankara içi ve Eskişehir'e gidiş dönüş yaptım ses konusunda ve yol tutuş konusunda tatmin oldum.  

Daha da lastikciden lastik almam. En uygun fiyatlar internette var. Hepsiburadadan aldım 1buçuk gün sonra kapıma geldi. Lastik başı 70 tl karım oldu.

tarihinde Efe Serhan Oğuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Baş

internetten falken nokian derken ben primacy 4 aldım memnunum prime 3 hakkında forumlarda neredeyse hiç kötü yorum okumadım nokian hakkında yorumlarda hep iyi düşünürseniz ama piyasadaki lastikler bir yıl önceki üretim 2018 yılı üretimler bir iki hafta içinde piyasada olur fiyatı farklı olur tabi 

Yorum bağlantısı
Harun Özden
(düzenlendi)
16 saat önce, Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Memnun musunuz? Ses 71 olması kafamı karıştırdı yoksa çok yakınım bu lastiği almaya aynı ölçülerde.

Ses çok fazla rahatsız etmedi. Eski lastiklerim iyice sertleştiği ve yıprandığı için daha çok ses yapıyorlardı, aracım sessizleşti diyebilirim. Konfor olarak da güzel, benim beklentilerimi karşıladı.

Lastikler yeni olduğu için durum böyle, bir iki seneye ne olur bilmem

tarihinde Harun Özden tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet İhsan Akşen

Ümraniye as otomotiv den herşey dahil 900 e aldım bende, Hankook ventus prime 3 205/55R16
C A 71 etiket değerleri.

Ses nokian wr d4 den sonra pek azalmadi ama uğultu gitti. Yaz geçsin bakalım şimdilik memnunum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...