İçeriğe Yönlendir

Tdci Teknik Özellikler

İsmail Pakkan

Recommended Posts

İsmail Pakkan

Arkadaşlar merhaba,6 aydır 2006 Focus TDCI Trend kullanıyorum,fakat aracımın kitapçığı olmadığından ,tam olarak teknik özellikleri,donanım,kapasite v.s gibi bilgilere sahip değilim,bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Hüseyin Maviş
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba,6 aydır 2006 Focus TDCI Trend kullanıyorum,fakat aracımın kitapçığı olmadığından ,tam olarak teknik özellikleri,donanım,kapasite v.s gibi bilgilere sahip değilim,bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.Teşekkürler

Öncelikle hoş geldiniz.

http://www.ford.com....ci-el-kitaplari

adresinden indirebilirsiniz

tarihinde Hüseyin Maviş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yıldırım Özsevgeç

Focus tdci candır hocam:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Eğerki 109ps. ise Yüksek basınçlı değişken turbo beslemeli ve ortak yakıt yollu Common Rail Direkt Enjeksiyonlu Motor, 240 Nm'lik tork üretir. (Tam gaz yapıldığında Overboost ile 260nm'lık Tork güç üretir)

Devir bandı 1500-4500 d/dak. daha canlıdır..Devir saatinin ibresi 4500 d/d'ye kadar yükselmeye devam etse de daha sonra hızlandırmayı kesiyor.

Aracınızdaki donanımlar ise şöyle ;

Sürücü, yolcu ve yan havayastıkları

ABS+EBD

Manuel klima

Derinlik ve yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon

Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu

Elektrik kumandalı camlar

Elektrikli ve ısıtmalı aynalar

Far yükseklik ayarı

Yol bilgisayarı

Bardaklıklar

Direksiyondan kumandalı radyo/CD çalar

Asimetrik katlanan arka koltuk sırtlığı

ISOFIX çocuk koltuğu montaj noktaları

Uzaktan kumandalı merkezi kilit ve immobilizer

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Ergüden

Eğerki 109ps. ise Yüksek basınçlı değişken turbo beslemeli ve ortak yakıt yollu Common Rail Direkt Enjeksiyonlu Motor, 240 Nm'lik tork üretir. (Tam gaz yapıldığında Overboost ile 260nm'lık Tork güç üretir)

Devir bandı 1500-4500 d/dak. daha canlıdır..Devir saatinin ibresi 4500 d/d'ye kadar yükselmeye devam etse de daha sonra hızlandırmayı kesiyor.

Aracınızdaki donanımlar ise şöyle ;

Sürücü, yolcu ve yan havayastıkları

ABS+EBD

Manuel klima

Derinlik ve yükseklik ayarlı hidrolik direksiyon

Yükseklik ayarlı sürücü koltuğu

Elektrik kumandalı camlar

Elektrikli ve ısıtmalı aynalar

Far yükseklik ayarı

Yol bilgisayarı

Bardaklıklar

Direksiyondan kumandalı radyo/CD çalar

Asimetrik katlanan arka koltuk sırtlığı

ISOFIX çocuk koltuğu montaj noktaları

Uzaktan kumandalı merkezi kilit ve immobilizer

yol bilgisayarından kastınız?

sadece km sayacı var. yoksa ben mi bilmiyorum?

Yorum bağlantısı
Tamer Taban

arayın ford direk hattını istediğiniz kitapçığı yollasınlar.

sinyal kolunun üzerinde yada gösterge panelinde trip tuşu vardır oradan km sayacı değiştirilip yakıt L / km yada ortalama hız yada kalan mesafe gibi bilgileri görebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

sinyal kolunun ucuna basıp bırakın ekran değişecektir.yol bilgisayarı verileri gelecektir

Yorum bağlantısı
Mustafa Ergüden

arayın ford direk hattını istediğiniz kitapçığı yollasınlar.

sinyal kolunun üzerinde yada gösterge panelinde trip tuşu vardır oradan km sayacı değiştirilip yakıt L / km yada ortalama hız yada kalan mesafe gibi bilgileri görebilirsiniz.

sinyal kolunun ucuna basıp bırakın ekran değişecektir.yol bilgisayarı verileri gelecektir

abilerim, arkadaş "trend" modeli demiş. bende de trend var ve benim araçta sinyal kolunun ucunda bir şey yok. kendimden şüphe ettim gittim baktım geldim. herhangi bir yerden değişiklik yapılmıyor. "ghia" modellerde olabilir dediğiniz.

Yorum bağlantısı
Yıldırım Özsevgeç

ghia ve collection modellerde var yol bilgisayarı.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

abilerim, arkadaş "trend" modeli demiş. bende de trend var ve benim araçta sinyal kolunun ucunda bir şey yok. kendimden şüphe ettim gittim baktım geldim. herhangi bir yerden değişiklik yapılmıyor. "ghia" modellerde olabilir dediğiniz.

yanlış bilgilendirdiğim için özür dilerim.trendde olmadığını bilmiyordum

Yorum bağlantısı
Mustafa Ergüden

yanlış bilgilendirdiğim için özür dilerim.trendde olmadığını bilmiyordum

önemli değil Önder abi. 4 yıldır kullanıyorum aracı,siz kesin konuşunca şaşırdım, acaba gerçekten var da ben mi hiç fark etmedim diye.

Yorum bağlantısı
Ergin Keçeci

Trendlerde yanılmıyorsam 2006 yılının ikinci yarısında üretilen modellerde yol bilgisayarı mevcut.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

ghia ve collection modellerde var yol bilgisayarı.

Trend'lerde var ama ilk çıkan modellerde yok maalesef, ama 2006'nın 2.çeyreğinde çıktı..

Yorum bağlantısı
Yıldırım Özsevgeç

anladım hocam.

Yorum bağlantısı
İsmail Pakkan

Arkadaşlar çok sağolun ,teşekkür ederim herkese.

Yorum bağlantısı
Emre GÜNGÖR

beyler 07 trend modelinde park sensörü var sonradan takılma olabilitesi yüksek değil mi ? orjinalinde olacagını sanmıyorum.

otomatikler yokuşlarda geriye kaçmıyor bu yokuş kalkış desteği mı var yoksa otomatik vitesli bir arabanın genel özelliği mi

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
beyler 07 trend modelinde park sensörü var sonradan takılma olabilitesi yüksek değil mi ? orjinalinde olacagını sanmıyorum. otomatikler yokuşlarda geriye kaçmıyor bu yokuş kalkış desteği mı var yoksa otomatik vitesli bir arabanın genel özelliği mi

2007 trendde park sensörü sanırım sonradan takılmadır.bende 2008 titanyum vardı onda bile yoktu (opsiyondu)

2007 lerde tiptronik özellikli otomatik miydi? öyle ise sadece manuel 2 ye taktığında kaymaz.genel anlamda yokuş kalkış desteği değil de,2. vitesteki kilit sistemi(neyse artık)

Yorum bağlantısı
Emre GÜNGÖR

2007 trendde park sensörü sanırım sonradan takılmadır.bende 2008 titanyum vardı onda bile yoktu (opsiyondu)

2007 lerde tiptronik özellikli otomatik miydi? öyle ise sadece manuel 2 ye taktığında kaymaz.genel anlamda yokuş kalkış desteği değil de,2. vitesteki kilit sistemi(neyse artık)

önder abi aynen tiptronic vites.

sonradan takılma olduğunu bende düşünmüştüm çünkü dikiz aynasının üstünde sonradan ekleme olduğu bariz belli yinede sorayım demiştim teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Serkan Tarı

Hocam ayni arac bendede var 2006 ocak ayi cikisli bu aracta kac tane hava yastigi var ve nerelerde cvp verirsen sevinirim

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Hocam ayni arac bendede var 2006 ocak ayi cikisli bu aracta kac tane hava yastigi var ve nerelerde cvp verirsen sevinirim

Ford etis sitesinden şasi numarası ile tüm özelliklerini görebilirsiniz..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...