İçeriğe Yönlendir

Gaz Pedalı Titremesi

Mehmet Gürcüoglu

Recommended Posts

Mehmet Gürcüoglu

özellikle 100+ hızlarda gaz pedalı titreme yapıyor ayağımda hissediyorum nedendir acaba ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

gaz ve frende yapsa disk dicem ama direksiyonda hic titreme yok mu?

direksiyonda vardı balans yaptırdım geçti. ama gaz pedalı titriyor sanki motor çok zorlanıyor gibi

Yorum bağlantısı
Tuğrul Kılınç

Aynı sorun bende de var. Sadece gaza basında oluyor. 90-100 km hız arasında... Aksların değişmesi gerekiyor denildi. 2 aks fiyatı 1500 TL

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu
(düzenlendi)

Aynı sorun bende de var. Sadece gaza basında oluyor. 90-100 km hız arasında... Aksların değişmesi gerekiyor denildi. 2 aks fiyatı 1500 TL

şaka yaptığını söyle :s

tarihinde Mehmet Gürcüoglu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tuğrul Kılınç

Malesef... İthal akslar var.. İnternette buldum... 450 lira civarı..

Yorum bağlantısı
Mehmet Gürcüoglu

Motor veya şanzıman kulaklarından birisi bozuk olabilir...

akslarla veya rot başlarıyla ilgisi var mıdır? servise mi gideyim rotçuyamı

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

akslarla veya rot başlarıyla ilgisi var mıdır? servise mi gideyim rotçuyamı

Aks hatasında da hissedebilirsin bunu ama aks da daha çok arabanın bütünü titrer..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ufuk Çatıkkaş

Aynı sorun bende klima yüksekte açıkken ve hızım 120-130 dan fazlayken yapıyor. Gaz pedalı titriyor. Ben bunu çekişinin zorlanmasına yordum.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Güçlü Aydoğdu

bende tam bu sorunu araştırıyordum, 1.4tdci titanyum fiesta aracım 90km hızdan sonra sadece4 ve 5.viteste gaza bastığımda titriyor onun haricinden 130-140 la bile gitsem ayağım gazda sabitken hiçbi titreme yok, gaza biraz dokunduğumda hemen titreme başlıyor, sanki aracım çekmiyor gücü yetmiyor gibi fakat gidişinde bi sorun yok ivmelenme falan gayet iyi, bu başına gelen arkadaşlar çözümü paylaşabilirmi lütfen ??

Yorum bağlantısı
Cihan Aydoğan

gaz pedalı motor aksamında biyere bağlı değil. aracın gövdesine 2 adet vidayla bağlı. bu titireme gaz pedaına özgü birşey değildir yani. aracın heryerinde bu titirme vardır. geçen balansa gittiğimde 100 e kadar olan titiremelerde ön lastiklerin 120 den sonrada arka lastiklerin balansından skıntı çıkardığı söylemişlerdi ama gaza basınca gelmesi biyerde boşluk var gibi 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mehmet Gürcüoglu

dün servise gitim ve komple kontrol ettiler.. gaz pedalının titremesi şanzıman kulaklarının gevşemesinden kaynaklanıyormuş düzeltildi.

ayrıca rot başları gevşemişti sıkıldı. gitmişkken 30000km periyodik bakımını da yaptırdım bujiler dahil 360 lira ödedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ufuk Çatıkkaş

Titreme sorunum bitti. Ön tekerlekleri 31, arkaları 26 bastım (yük yok, 1-2 kişi için). Enteresan ama artık hiçbir hızda titremiyor. Eski basıncım ise, önler 31, arkalar 29-30 idi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...