İçeriğe Yönlendir

Clio 4 Hella Bi-Xenon Farlarım

Sami Demirpaz

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

Sühanın ellerine sağlık, sende güle güle kullan, yakında benimkinin fotoğraflarınıda paylaşırız inşallah. :)

Maşallah :nazar:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Sami kazasiz belasiz kardesim masallah makina bi dehset

Abi cok tesekkur ederim :)

Sami Demirpaz

Maşallah harika görünüyor :)

Cok tesekkurler..

Sühanın ellerine sağlık, sende güle güle kullan, yakında benimkinin fotoğraflarınıda paylaşırız inşallah. :)

Maşallah :nazar:

Abi senden guzel bir adim bekliyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Süha abi ellerine sağlık, bi tabir vardır işi çok iyi yapınca belasını vermişsin denir, hakkaten belasını vermişsin :) bir sonraki bi-xenon işinde yanında olmak, izlemek isterim ;)

Sami abi, tekrar güle güle kullan. Çok uyumlu ve çok yararli bir iş olmuş.

Erdem cok saol :) aynen iyi oldu memnunum...

Sami Demirpaz

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Soner Demirel

Gercekten cok guzel olmus. Gule gule kullanin. Tam hayallerimdeki gibi. :)

Acaba bizde istedek ucret karsiligi bu calismayi kendi aracimada yaptirabilirmiyim? Bilgi verirseniz sevinirim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Gercekten cok guzel olmus. Gule gule kullanin. Tam hayallerimdeki gibi. :)

Acaba bizde istedek ucret karsiligi bu calismayi kendi aracimada yaptirabilirmiyim? Bilgi verirseniz sevinirim.

Kuga ya bakmak lazım içine sığabilecek şekilde ise neden olmasın.

Süha Demirtaş ;)

Far bizim işimiz sloganıyla, bu işlerin üstesinden gelir.

Aynen far bizim işimiz ;)

Yorum bağlantısı

Aynı parçalar S-max tede kullanılıyor.

Siğorta tablasından roleler arası bağlantı yapılırsa gündüzleride çaktırılabiliyor.

Murat Ersel'in S-max aracına aceleden gecenin bir yarısı 40 ar amperlik diod bağlayarak yapmıştım. :biggrin:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Aynı parçalar S-max tede kullanılıyor.

Siğorta tablasından roleler arası bağlantı yapılırsa gündüzleride çaktırılabiliyor.

Murat Ersel'in S-max aracına aceleden gecenin bir yarısı 40 ar amperlik diod bağlayarak yapmıştım. :biggrin:

40A diyotun kodu nedir abi ?

Yorum bağlantısı

Pc power supply ların 12 ve 5 volt çıkışındadki diyotlar.Kaliteli modellerde 40 amper büyük kalıp transistör tipinde oluyor.Ucuz versiyonlarda 20 amper küçük kalıp tipte olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Pc power supply ların 12 ve 5 volt çıkışındadki diyotlar.Kaliteli modellerde 40 amper büyük kalıp transistör tipinde oluyor.Ucuz versiyonlarda 20 amper küçük kalıp tipte olur.

Abi ben toyotaya yaptım biliyorsun . Diyota soğutucuda bağladım . Zaten bağlamam gerekiyor du değil mi ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Uzun hüzmeleri dakikalarca kullanmaya gerek duyuluyorsa bağlanabilir.Yinede takman iyi olmuş tabiki zararı olmaz.

Eyvallah abi . Bu arada hilux ta bitti . Arkadaş kullanıyo 1-2 haftadan beri .

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Soner Demirel

Yok kugaya degil Süha hocam ondaki xenon yetiyo suan bana. Ben clio icin istiyorum konu basindaki uygulamanin aynisini. Kirmizi clio 4 aldikta bitane fara asik oldum cok guzel duruyo. :) yapabilirmiyiz benim icinde ayni uygulamayi? Eger evet ise Zaman ve maliyeti bana neye patlar bilgi verirsen cok memnun olurum :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Diod ile yapılan tadilat sağlıklı değil, yapmayın. Uzun hüzme haybeden yere hat başına 40 watt harcıyor,( far kapalı iken selektöryapılınca bu güç 300 wattı geçiyor )  ve far kapalı iken boşuboşuna xenon ampüller çalışıp sönüyor. Eğer işe yarar bişey olsa fabrika yapardı bunu.

İllaki yapacak iseniz uzun hüzme ile kısa hüzmenin röle bobinleri arasından işlem yapın, tesisatı boşuna zorlamayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Diod ile yapılan tadilat sağlıklı değil, yapmayın. Uzun hüzme haybeden yere hat başına 40 watt harcıyor,( far kapalı iken selektöryapılınca bu güç 300 wattı geçiyor )  ve far kapalı iken boşuboşuna xenon ampüller çalışıp sönüyor. Eğer işe yarar bişey olsa fabrika yapardı bunu.

İllaki yapacak iseniz uzun hüzme ile kısa hüzmenin röle bobinleri arasından işlem yapın, tesisatı boşuna zorlamayın.

Abi bende senin gibi işlem yapmayalım diyorum ama müşteri A6 da fabrikasyon var ya diyor :D Bu arada gündüz mercekten selektör atmak isteyenlerde ben uzun halojen ampülü iptal ediyorum.

Abi bu şekilde piyasadan bulmak zor beya :)

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

A6'daki alt yapıda kullanılan ampül ve balast çıkma halde 600 tl idi bir zamanlar. Müşterine onu söyle, farkını ödesin yap sende :keyifli:

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

A6'daki alt yapıda kullanılan ampül ve balast çıkma halde 600 tl idi bir zamanlar. Müşterine onu söyle, farkını ödesin yap sende :keyifli:

abi d1s ve d2s diye tutturmuş millet :D kimse sevmiyorum d3s i d6s i :D

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Ahaha :)

A6 daki sistemin balastin ve ampulun farkli oldugundan habersiz bunu istiyordum..

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ahaha :)

A6 daki sistemin balastin ve ampulun farkli oldugundan habersiz bunu istiyordum..

Sen iste A8 Long sistemi koyalım Sami'cim ;)

Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Diod ile yapılan tadilat sağlıklı değil, yapmayın. Uzun hüzme haybeden yere hat başına 40 watt harcıyor,( far kapalı iken selektöryapılınca bu güç 300 wattı geçiyor ) ve far kapalı iken boşuboşuna xenon ampüller çalışıp sönüyor. Eğer işe yarar bişey olsa fabrika yapardı bunu.

Abi doğrusu senin dediğin ama sigorta ve role tablasına iyi hakim olmak gerekiyor . Eeeee oda bende yok :(

HTC Desire X cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

İllaki far röleleri sigorta kutusunda sembol olarak bellidir. Gerisini iki dakikda halledersin tarifle ;)

abi d1s ve d2s diye tutturmuş millet :D kimse sevmiyorum d3s i d6s i :D

Teknolojiyi iyi takip etmek gerek azizim :B)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Onlarda ucuzlasın,satılıklarda boy göstersin elbet bilinir ve istenir.500tl yi bile zor verebilenler bunlara o parayı asla veremeyecek.Bunu atlamamak lazım.Bizler takip etsekte anlattıımızda begenilir ama şu fiyata oluyor :shok:  denince vazgeçilir. ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Yusuf Aycibin

farlar söküldükten sonra tekrar montajında yani içi açıldığında buğar yapma su alma gibi sorunlar yaşadınız mı bende yeni clio aldım ve sizin gibi far ın içinde ki kırmızı yerler bende kırmızıya boyamak istiyorum en basit ve düşük maliyette nasıl yapabilirim ayrıca araç üzerindede de çok şık duruyor çizgiler ve mercekler yada komple bu şekilde yapmam ne kadar a mal olur bana ? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...