İçeriğe Yönlendir

Focus III - Isıtmalı Yan Aynalar Kendiliğinden mi Devreye Giriyor?

Onur Olca

Recommended Posts

Onur Olca
(düzenlendi)

Merhabalar, 2013 model F3 style kullanıyorum. Özelliklerde "Elektrikli, ısıtmalı, sinyalli, katlanabilir yan aynalar" var. Peki bu ısıtmalı özelliği kendisinden mi devreye giriyor yoksa manuel mi açılıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Günal

Isıtmalı dış dikiz aynaları

Elektrikli dış dikiz aynalarında ayna camının

buzlanmasını ve buğulanmasını önleyen

bir ısıtıcı eleman vardır. Arka cam ısıtma

düğmesine bastığınızda otomatik olarak

açılır.

alıntı focus kullanım klavuzu sf 109

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Günal

pazar akşamı Eskişehir den dönerken +2 derecede camı açıp dokundum devreye girmemişti.

arka rezistans düğmesine bastığımda ısınmaya başladı ayna

Yorum bağlantısı
Onur Olca

pazar akşamı Eskişehir den dönerken +2 derecede camı açıp dokundum devreye girmemişti.

arka rezistans düğmesine bastığımda ısınmaya başladı ayna

Evet kesinlikle arka rezitans ile çalışıyor. Bende denedim. Ama keşke ayrı olsaymış.

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Manuel olarak, mudahale edildiğinde, arka rezisdans devreye alınmadıkça, Isıtmalı ayna devreye girmez bu doğru ama!!

Ünite kapalı konumdayken ve hava 4 derecede iken üniteyi açtığımzda otomatik devreye girer arka cam rezisdansı ile aynalar..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Evet kesinlikle arka rezitans ile çalışıyor. Bende denedim. Ama keşke ayrı olsaymış.

f3'de durum aynen yazdığım gibidir..

Yorum bağlantısı
İbrahim Günal

Manuel olarak, mudahale edildiğinde, arka rezisdans devreye alınmadıkça, Isıtmalı ayna devreye girmez bu doğru ama!!

Ünite kapalı konumdayken ve hava 4 derecede iken üniteyi açtığımzda otomatik devreye girer arka cam rezisdansı ile aynalar..

dün sabah hava 2 dereceydi aynalara dokundum ılıktı sanırım otomatik aktif oluyor çünkü rezistans açmamıştım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Olca

Bizim burada hava +4 derecenin altına kolay kolay düşmeyeceğinden otomatik geçtiğini göremeyeceğim gibi.

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Gökhan Turunç

Herkese merhaba,

Son iletiden sonra yillar gecmis ama bu konuyla alakali bir sorunum var :)

Sag ayna rezidansim calismiyor. Sorunun nedenleri hakkinda bir fikriniz var mi?

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Herkese merhaba,

Son iletiden sonra yillar gecmis ama bu konuyla alakali bir sorunum var :)

Sag ayna rezidansim calismiyor. Sorunun nedenleri hakkinda bir fikriniz var mi?

Bozulmuştur.

Yeni ayna camı ile değiştirmek gerekir.

Yorum bağlantısı
Gökhan Turunç

Ozel servise gosterdim 800 TL parca fiyati dediler hemen kactim oradan. Yetkili servise henuz gosteremedim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Haluk Şentürk

Peki ısıtmalı yan aynaların ,yazın sıcağında aracı çalıştırır çalıştırmaz ya da bazen gaza birden yüklenince devreye girmesi neye delalettir...böyle bir sorun var. Ve durum böyleyken durduğumuzda ve start stop devreye girdiğinde 10 saniye sonra araç çalışmaya başlıyor. Aküye baktirdim. Sorun yok dediler.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Isıtmalı yan aynalar, arka rezistans düğmesi açıkken çalışıyor çoğu araçta...Ya da ayna R-L-Orta Konum ve Isıtma düğmeleri ile seçim yapılıyor. Sizinkinde nasıl devreye giriyor Haluk Bey? Ya da şöyle sorayım devreye girdiğini nereden anlıyorsunuz? Göstergede mi görünüyor?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
Ayna ısıtma devreye girdiğini nasıl anlıyorsunuz
Araç modeli yılı nedir

araç 2012 aveo , focus konusuna yazdım kalabalık olmasın diye .kusura bakmayın. Multimedya da bir ekran açılıyor rezistans simgesi çıkıyor. Auto on yazıyor. Sonra ben manuel kapatıyorum. Resistans düğmesine basarak
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Bir şekilde otomatik açılma özelliği var anlaşılan. Menüde kapama da olmalı o zaman

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
17 saat önce, Haluk Şentürk yazdı:

araç 2012 aveo , focus konusuna yazdım kalabalık olmasın diye .kusura bakmayın. Multimedya da bir ekran açılıyor rezistans simgesi çıkıyor. Auto on yazıyor. Sonra ben manuel kapatıyorum. Resistans düğmesine basarak

DPF var mi?

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Sizin aracta varmidir bilmiyorum ama ya ford ya pejodaydi.... Dpf rejenerasyona girince ayna isitmasi aciliyor. Ama onda lamba falan yanmiyor birisi tesadufen kesfetmis. Videosu da vardi yanlis hatirlamiyorsam. Ben de forumda bir dpf konusunda yazmistim. Bi otobana cikin isterseniz....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk
2 saat önce, Eren Gökmen yazdı:
Sizin aracta varmidir bilmiyorum ama ya ford ya pejodaydi.... Dpf rejenerasyona girince ayna isitmasi aciliyor. Ama onda lamba falan yanmiyor birisi tesadufen kesfetmis. Videosu da vardi yanlis hatirlamiyorsam. Ben de forumda bir dpf konusunda yazmistim. Bi otobana cikin isterseniz....

valla son zamanda uzun yola çok gidiyorum yüksek devirde uzun süre kullanıyorum. Bugün wurth katkı da attım . Bakalım çok rahatsız eden birşey yok
İste uyarı ekranı ve ayar bölümü. tüm ekranlar ingilizce, araç ayarları ise çince[emoji16] google translate yaptık şimdilik pek çözemedik. Ben var gitmek gibi bir çeviri oluyor [emoji1]

29586e92614594aaf1ef525e0992528f.jpg

b7d689a412bee60a5cf592592b7b3a3b.jpg

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çinli bi arkadaş lazım sana :)

yada

Servise uğra bi ara.. Bence otomatik modda olduğu için çalışıp kapanıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...