İçeriğe Yönlendir

Auris Mi,clio Mu,focus 2,5 Mu?

Onur Yeşil

Recommended Posts

Onur Yeşil

Geçen hafta bayileri şöyle bir dolaştım.

Toyota(Auris),Hyundai(i30),Ford(Focus),Renault(Clio),Dacia(Duster)...

Sunroof(cam tavan da olabilir) ve dizel olması ilk baz aldığım kriterler.

Duster'ı en baştan kaliteden ötürü eledim.

Focus Titanium X Paket ise oldukça tuzluydu.70.000 TL gibi fiyatlara çıkıyor.

Keza i30'un da fulü panaromik cam tavan olanı 65.000 TL civarı.

Clio'nun fiyatı,en ful olanı 45-46.000 TL'ye geliyor ama sunroof yok ve çok küçük geldi bana.

Yeni Auris'in 1.4 dizel,90 beygirlik,Active Skypack (Açılmayan cam tavanlı) modelini son fiyat 56.100 liraya bulduk.Üstelik kırmızı.

Yukarda saydığım araçlar hep 0 km,bunların yanında,2. el Titanium X paket dizel Focus'u da değerlendirirsek;bana bir akıl verebilir misiniz?

Saydığım araçlar çoktan seçmeli(farklı segmentlerin araçları) olabilir,ama hep aklıma takılan araçlardır.

Tabi bunlar benim için şu an birer hayalden ibaret,ev alma durumu da var.Ama oldu ki araba aldım,sizce hangisi?

Saygılar,sevgiler...

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Çok farklı sınıfları karşılaştırmışsınız... Ne istediğinize daha karar verememişsiniz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Özcan
(düzenlendi)

Ben focus derim.Bu bendeki focus aşkı hiç dinmiyor... :D  :D  :D

tarihinde Mustafa Özcan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Burada kimse toyota demez :D

Çünkü kayda değer arabası yok, avensiste dahil  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğitcan Coşar

Çünkü kayda değer arabası yok, avensiste dahil  :D

Hangi bakımdan kayda değmiyor acaba :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kaporta zayıf, tasarım vasat, malzeme kalitesi tırt, motor güçsüz, bunların dışında sağlam ama demode bir marka.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Adam Mercedes E250 den Bmw 5.30 dan başlar gerisi yalan diyor, sen tutmuş uyduruk 90 bg lik Auris diyorsun :D

Kaporta zayıf, tasarım vasat, malzeme kalitesi tırt, motor güçsüz, bunların dışında sağlam ama demode bir marka.

Bravo mirim, 10 numara 5 yıldız tespitler, allah belasini da versin mi Toyoto nun ;) Bi o hakaret eksik olmuş yukarda ilave ediyim dedim.

• Beğen 6
Yorum bağlantısı

Auris iyidir. Motor şanzıman sorunsuzluguyla meşhurdur genelde. Motor güçsüz kalıyor biraz test sürüsü yapmıştım ama keyifliydi. En boş active donanimda bile 9 hava yastığı, vsc (esp) vs var

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Toyotanın krikosunu unutuyorlar herhalde. Temel Toyotanın krikosuyla vurursa görürler :p

Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

1. Focus 2.5

2. Tercihimde auris olurdu . Yeni kasası çok güzel olmuş.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ali abi toyotayada bunu dedin ya tamam artık : :D:d

Kaporta kağıt, honda da aynı, taş geldimi yamulan, stablize yolda ön teker taş atınca plastik davlumbazı delip nerdeyse çamurluk sacını içten dışa doğru delecek kadar zayıf olan (bizzat şahit oldum) avensisi neyleyim, tamam Toyota kaporta harici sağlam ama kendini yenileyemedi, avensis dışında içi uyuduruk plastik, anca yeni yeni düzeliyorlar, zaten yolda gidişte Fordla kıyaslamam bile, motor sağlam ama güçsüz, benim için Toyota, Hilux ve LandCruiser dır o kadar, gerisi tırt, almam :)

ben ev alın diyorum.

Ben aldım  : :D zaten almasaydım şuan Ali Tırtlarıöveri tokatlamakla meşgul olurdum  :biggrin:

Not: Leon-C-max-Focus-i30-Skoda oktavya,süperb-Vw-Kia gibi markalar varken, Allah aşkına toyotanın hangi modelini tercih edersiniz söyleyin bakalım, yazdıklarım ve daha niceleri dururken Toyota listenin en sonunda kalır ancak, birde bu açıdan bakın bakalım, yerim fiyatını, ucuz arıyorsam gider dacia falan alırdım yahu...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

İ30 u Çok beğeniyorum ama Çok yaktığını duyuyorum sürekli. Focus Kullanıcısı olarak Keyifli konforlu şekil olarakda Yakışıklı  arabadır. Piyasasıda iyidir.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Bu araçlardan Auris'i tercih ederdim, listede yok ama Leon'u tavsiye edebilirim.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

İçlerinde en kalitesi Auristir.

Diğerleri fanatikliğe girer.

Toyota bence kalitenin yanından geçmeyen bir marka. Sağlamlık deseniz tamam. Her yer sert plastik. Tasarımın T'si yok. Bütün japon araçları böyle benim gözümde. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...