İçeriğe Yönlendir

Nb Ampul Fiyat Çelişkisi

Konuralp Aracı

Recommended Posts

Konuralp Aracı

Herkese selamlar,

Farların aydınlatma performansını arttırabilmek için uzun - kısa (h1 h7) Osram NB Unlimited almaya karar verdim. Büyük ihtimalle internetten alıp burda bi elektrikçiye taktıracağım.

Sıkıntım ise şudur ki; internetten (gittigidiyor, hepsiburada, n11, vs.) fiyatlara bakıyorum aynı ampul (h7) 72,90 TL ye de var, 166 TL ye de :unsure2:. Fark bu kadar büyük olunca tedirgin oldum, acaba ucuz olanların çakma olma filan gibi bir durumu var mıdır, yoksa bulduğum en ucuzu gönül rahatlığı ile alabilir miyim?

Bir de mondeo 4 lerde kullanılan standart ampullerin markasını bilen ve benzer bir değişim yapmış olan var ise yorumlarını paylaşırsa sevinirim.

Hayırlı günler... 

Yorum bağlantısı
Konuralp Aracı

Maalesef orjinal olmayanlarda piyasa da var..

Orijinal olmayanı anlama şansım var mıdır? Hepsinde made in Germany yazıyor.

İnternetten ve büyük sitelerden alacağım için bir sıkıntı olur ise iade edebilirim diye düşünüyorum ama, konu hakkında bilgi ve tecrübe düzeyim orjinalini ayırt etmeye yetmez kanımca

Yorum bağlantısı

Ayhan abiye katılıyorum. Piyasa da çakma o kadar çok var ki. 

Far konusunda yardımcı olabilirim sanırım eğer isterseniz. Forumdan bir kaç kişiye göndermiştim, lakin beni de yanlış anlamanızı hiç istemem. ;) 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Herkese selamlar,

Farların aydınlatma performansını arttırabilmek için uzun - kısa (h1 h7) Osram NB Unlimited almaya karar verdim. Büyük ihtimalle internetten alıp burda bi elektrikçiye taktıracağım.

Sıkıntım ise şudur ki; internetten (gittigidiyor, hepsiburada, n11, vs.) fiyatlara bakıyorum aynı ampul (h7) 72,90 TL ye de var, 166 TL ye de :unsure2:. Fark bu kadar büyük olunca tedirgin oldum, acaba ucuz olanların çakma olma filan gibi bir durumu var mıdır, yoksa bulduğum en ucuzu gönül rahatlığı ile alabilir miyim?

Bir de mondeo 4 lerde kullanılan standart ampullerin markasını bilen ve benzer bir değişim yapmış olan var ise yorumlarını paylaşırsa sevinirim.

Hayırlı günler... 

Abim merhaba. Ben Ankara dan Tolgahan kardeşimden almıştım. Kargo parası + fiyat bir sor istersen. Nasıl hesaplı geliyorsa öyle davran.. (bana toplamda daha hesaplı oldu)

Far konusunda yardımcı olabilirim sanırım eğer isterseniz. Forumdan bir kaç kişiye göndermiştim, lakin beni de yanlış anlamanızı hiç istemem. ;)

:D  :D Çok yanlış anlaşılacaksın Tolgahan.. Kim ki o bikaç kişi  :D

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Abim merhaba. Ben Ankara dan Tolgahan kardeşimden almıştım. Kargo parası + fiyat bir sor istersen. Nasıl hesaplı geliyorsa öyle davran.. (bana toplamda daha hesaplı oldu)

:D  :D Kim ki o bikaç kişi  :D

Saysam mı ki :p Halayın başında sen varsın sadece onu söyleyeyim :D

Ya kardeşim bana gelen bir miktar para falan yok, sonuçta herkes öyle düşünmeyebiliyor. Elimizden birşey geliyorsa yapmaya zaten hazırız. Ben forumu bu şekilde gördüm hep :flowers: 

tarihinde Tolgahan Saglam tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Konuralp Aracı

:D  :D Çok yanlış anlaşılacaksın Tolgahan.. Kim ki o bikaç kişi  :D

Kerem sağol, Tolgahan ile görüşücem konu hakkında.

Bu arada selective jantı bakıyosun değil mi :biggrin: :biggrin: 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Saysam mı ki :p Halayın başında sen varsın sadece onu söyleyeyim :D

Ya kardeşim bana gelen bir miktar para falan yok, sonuçta herkes öyle düşünmeyebiliyor. Elimizden birşey geliyorsa yapmaya zaten hazırız. Ben forumu bu şekilde gördüm hep :flowers:

Ya bırak takma kafaya bu işten kazandığın 1 milyon dolarcık ona mı göz dikmişler :):p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Ya bırak takma kafaya bu işten kazandığın 1 milyon dolarcık ona mı göz dikmişler :):p

İyi iyi sadece o kadarını biliyorsanız :p 

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Orijinal olmayanı anlama şansım var mıdır? Hepsinde made in Germany yazıyor.

İnternetten ve büyük sitelerden alacağım için bir sıkıntı olur ise iade edebilirim diye düşünüyorum ama, konu hakkında bilgi ve tecrübe düzeyim orjinalini ayırt etmeye yetmez kanımca

Tolgahan sizin için bir fiyat alsın. Uygun gelirse yardımcı olur kendisi. Orjinal mi değil mi anlamak çok zor. Değişik kutularda ambalajlarda kafa karışıklığı yaratılıyor. Satan bile bilmiyor bazen :)

Yorum bağlantısı

Kerem sağol, Tolgahan ile görüşücem konu hakkında.

Bu arada selective jantı bakıyosun değil mi :biggrin: :biggrin: 

Abim buradan başka takip ettiğim yer yok. Sahibinden e baktım ilk zaman.Bulamadım. Burada olursa ilan aklımdasın  ;)

Saysam mı ki : P Halayın başında sen varsın sadece onu söyleyeyim : D

Valla ben parayı sana yolladım. Elimde belgeleri var. Zamanı gelince yayınlarım  :D  (Eksik meksik idare et) Allah razı olsun kardeşim tekrardan.. :good1:  (Aldın mı son kalan bakiyeyi? Olmadı şenlikte hesaplaşırız :biggrin: ) 

Yorum bağlantısı

Abim buradan başka takip ettiğim yer yok. Sahibinden e baktım ilk zaman.Bulamadım. Burada olursa ilan aklımdasın  ;)

Valla ben parayı sana yolladım. Elimde belgeleri var. Zamanı gelince yayınlarım    (Eksik meksik idare et) Allah razı olsun kardeşim tekrardan..   (Aldın mı son kalan bakiyeyi? Olmadı şenlikte hesaplaşırız :biggrin: ) 

Almadım tabi ki. Faiz işletiyorum. Bir kuzu parası edince kapına dayanacağım :D 

Yorum bağlantısı

Almadım tabi ki. Faiz işletiyorum. Bir kuzu parası edince kapına dayanacağım :D

Yeterki gel. Kuzu köpeğin olsun  ;) Komple çevirttiririm senin için.. Hımm.. 14 kg olsa 1 kuzu, 60 Tl/ kilodannnn.. Toplamdaaa  :shok:  :D  :D

Yorum bağlantısı

Yeterki gel. Kuzu köpeğin olsun  ;) Komple çevirttiririm senin için.. Hımm.. 14 kg olsa 1 kuzu, 60 Tl/ kilodannnn.. Toplamdaaa  :shok:  :D  :D

Desene 2 kilosunu şimdiden haketmişim :D 

Yorum bağlantısı
Konuralp Aracı

Desene 2 kilosunu şimdiden haketmişim :D

Ampul işini Tolgahan ile hallettik :good1:

Kerem, Tolgahanın bu yardımından sonra kuzunun masrafına ortak olmak zorunda hissettim kendimi :D

Yorum bağlantısı

Hayırlısı olsun Abim.. Güle güle aydınlat yollarını. Güzel bir far ayarı ile çok memnun kalacaksın :good1:  Tolgahan on numaradır sağolsun..

Yorum bağlantısı
Emre Erdoğmuş
(düzenlendi)

2 hafta önce Corolla'ya Philips Diamond Vision kısa ampüller aldım. 60 tl.ye aldım. Çok başarılı, tavsiye ederim. Işık şiddeti gayet başarılı. Azalma hissetmedim sarı ampullere göre. Osram ile aynı kalitede olduğunu, üretimlerinin aynı fabrikada olduğunu, sadece markaların farklı olduğunu söyledi satan arkadaş :unsure2: İzlenimlerim Philips için gayet başarılı.

Ben bu mesajı yazarken ampulleri çoktan almışsınız bile :biggrin: Hayırlı olsun...

tarihinde Emre Erdoğmuş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ampul işini Tolgahan ile hallettik :good1:

Kerem, Tolgahanın bu yardımından sonra kuzunun masrafına ortak olmak zorunda hissettim kendimi :D

Sen ne sanmıştın ki. Herşey kuzu için :D 

Hayırlısı olsun Abim.. Güle güle aydınlat yollarını. Güzel bir far ayarı ile çok memnun kalacaksın :good1:  Tolgahan on numaradır sağolsun..

Est. Kardeşim, işinizi görüyorsak mutlu hissederiz :) 

Yorum bağlantısı
Konuralp Aracı

Emre sağol tavsiyen için.

Dediğin gibi ampulleri aldım, bakalım artık takınca düşüncelerimizi paylaşırız.

2 hafta önce Corolla'ya Philips Diamond Vision kısa ampüller aldım. 60 tl.ye aldım. Çok başarılı, tavsiye ederim. Işık şiddeti gayet başarılı. Azalma hissetmedim sarı ampullere göre. Osram ile aynı kalitede olduğunu, üretimlerinin aynı fabrikada olduğunu, sadece markaların farklı olduğunu söyledi satan arkadaş :unsure2: İzlenimlerim Philips için gayet başarılı.

Ben bu mesajı yazarken ampulleri çoktan almışsınız bile :biggrin: Hayırlı olsun...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Safak Acar

Bu konuda bir mesajım bulunsun :D

Tolgahan , bende senden isteyeceğim ancak şu model varmı 

OSRAM Night Breaker Unlimited H4

+ fiyatı nekadar ö.m veya burdan yazabilirsin.. 

hangisi iyi birde , 

1.

Osram Night Breaker Plus

2.

Fiyatları nedir, hangisi iyidir :D 

;)

Yorum bağlantısı

Bu konuda bir mesajım bulunsun :D

Tolgahan , bende senden isteyeceğim ancak şu model varmı 

+ fiyatı nekadar ö.m veya burdan yazabilirsin.. 

hangisi iyi birde , 

1.

Osram Night Breaker Plus

2.

Fiyatları nedir, hangisi iyidir :D 

;)

Şafak merhaba,

Bu hafta izindeyim haftaya bana Öm atarsan sana fiyatları ile yardımcı olurum

Aslında söyle, Osram eskiden plus üretiyordu simdi biraz daha güçlüsü olan unlimited çıkarttı. Yeni çıkan unlimited. Ama her ikisinden De alabilirsin. Unlimited ben kullanmadım henüz ama plus'dan oldukça memnunum, unlimited'in de iyi olduğunu düşünüyorum ;)

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Şafak merhaba,

Bu hafta izindeyim haftaya bana Öm atarsan sana fiyatları ile yardımcı olurum

Aslında söyle, Osram eskiden plus üretiyordu simdi biraz daha güçlüsü olan unlimited çıkarttı. Yeni çıkan unlimited. Ama her ikisinden De alabilirsin. Unlimited ben kullanmadım henüz ama plus'dan oldukça memnunum, unlimited'in de iyi olduğunu düşünüyorum ;)

Merhaba, Teşekkür ederim, Haftaya Derken önümüzdeki haftamı ? 

Yorum bağlantısı

Merhaba, Teşekkür ederim, Haftaya Derken önümüzdeki haftamı ?

Evet, pazartesiden itibaren istediğin zaman bana mesaj at halledelim ;)
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Evet, pazartesiden itibaren istediğin zaman bana mesaj at halledelim ;)

Tamamdır.. İlgin için teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Tolgahan Bey ben de kısa ve uzun farların ampullerini değiştirmeyi düşünüyorum. Kullanma kılavuzunda kisalar H1 uzunlar H7 diyor. Unlimited için bana da fiyat alabilir misiniz? Bir de parklar için osram t10 5w cool blue diye bir ampul varmış. Bunu da bulabilir miyiz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...