İçeriğe Yönlendir

King Of The Wax And Protect! Nasiol Zr53 Nano

Mert Yeldan
Çözüme git Mert Yeldan tarafından,

Recommended Posts

Mert Yeldan
(düzenlendi)

Mert gerçekten güzel bir ürüne benziyor ve yorumlarda gayet olumlu, ama ben bunu uygulayamam niye mi ? Hem Mersin gibi sıcağın manyak olduğu ve benim gibi deli terleyen bir ikilinin arasında bu ürüne su damlatırız, işte bu yüzden zor ama görevini başarı ile yaptığı malum. Paylaşımın içinde ayrıca teşekkürler.....

Abi, su ile teması ürkütüyor bundan dolayı uyarıyoruz ama kullanımı uygulaması basit. Kurban da geldiğimde yaparım :p

6 ay içinde kim öle kim kala. Şu boyalı metal yığınlarına harcadığınız zamanın yarısını çocuğunuza ,o yoksa karınıza, oda yoksa ananıza yada babanıza onlarda yoksa sevdiğiniz birine harcasanız en azında 1 kişinin gönlünü almış olursunuz.

Tam aksine diğerleri gibi boşa uğraşmıyorsun her ay ya da iki ay da bir uygulama yaparak. Bir kere yap her yıkamasa yıkamacıdan rica et Quik wax ile kurulasın.

Ürüne alışamadım , belki işe yarıyordur ama bana göre gelmedi ;)

Ben uygularım aracına korkma :p ayna gibi gezersin :) tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Abi, su ile teması ürkütüyor bundan dolayı uyarıyoruz ama kullanımı uygulaması basit. Kurban da geldiğimde yaparım :p

Tam aksine diğerleri gibi boşa uğraşmıyorsun her ay ya da iki ay da bir uygulama yaparak. Bir kere yap her yıkamasa yıkamacıdan rica et Quik wax ile kurulasın.

Ben uygularım aracına korkma :p ayna gibi gezersin :)

Tamam o zman Ben silerim arkadan işte hızlı biter ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Tamam o zman Ben silerim arkadan işte hızlı biter ;)

Ramazan sonrası bir organizasyon yaparız. ;)

Yorum bağlantısı

Simdi kaportada hare ve cizik bol pasta yapicaz bundan önce o kesin. Sonra pasta temizliğini de biliyorum ipa ve yağ sokucu bulasik deterjani olayini ama bu kil hangi aşamada kullanilmali? Pasta öncesi sonrası?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Simdi kaportada hare ve cizik bol pasta yapicaz bundan önce o kesin. Sonra pasta temizliğini de biliyorum ipa ve yağ sokucu bulasik deterjani olayini ama bu kil hangi aşamada kullanilmali? Pasta öncesi sonrası?

Kil polisajdan önce yapılacak Ozan. Kil kaportaya yapışan pas reçine gibi şeyleri alıyor. Yapmazsan pasta yüzeye yapışan bu şeyleri Polisaj pedine yapıştırır ve her yeri çizer.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Boşver Ozan, al Farecla yı sür devam et. Bunla uğraşıcam derken kimya tezi vermiş kadar olursun.

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

Umut ne anlamamız gerekiyor?

ne bileyim abi, detailing konusu görünce yeşillendireyim dedim.  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Boşver Ozan, al Farecla yı sür devam et. Bunla uğraşıcam derken kimya tezi vermiş kadar olursun.

Öküz alırız o paraya kıvamında bir önerme olmuş, başarılarının devamını dilerim abi :D

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı

Abi şuan turtle wax renkli cilam var sürunce iyi güzel parlıyor ama bi yere kadar. Arabada hare ve cizik var tekrar ortaya çıkıyor. Zaten pasta attiracaktim. Ustune bunun için bir defa uğraşıp uzun süre korumak daha rahat geliyor.
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben yıl başından önce uyguladım, ilk yıkamalarda fk1000p attım ama hem yorumcuyu hem de boşa olduğunu anladım. Şimdi ay da bir yıkamacıda yıkamıyorum Mequiars Quik Wax ile sildiriyorum, cillop oluyor.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Millet hiiç boşuna diretmeyin, bu ürün piyasadaki en uzun ömürlü UV kuş pisliği vs. den koruyan ürünlerden birisi, son derecede başarılı, 6 ay falan bu ürün için hiçbirşey değil, harbiden çok sağlam bir madde, benzer ürün sonax tada var, ayrıca şunuda bilin, piyasadaki hiçbir ürün çiziğe karşı tam koruma sağlamaz, yinede en yüksek korumaya uygulama sonrası sert bir tabaka oluşturan bu tür nano silika tabanlı ürünler, yani bu zr53 tarzı şeyler, zaten bizim esas istediğimiz, parlak bir görünüm, UV den ve dış etmenlerden koruma, buraya kadar diğerleride aynı diyelim, fakat bu ürünün avantajı sert kaplama olması çizilmeye biraz daha dayanıklı olması ve esas önemlisi dayanma süresi, ayrıca plastik aksamıda rahatça kaplaması, bu sebeble çok iyi bence, ayrıca uygulaması basit, sadece öncesinde araç boyası temiz olmalıki bu ürün tam tutanabilsin, kısaca çok iyi gerçekten.

Not: bu ürünü far ve stoplarada sürün ve cam gibi olan farlarınızı hayranlıkla seyredin, süper oluyor :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Son durum, 3 gündür arabayı kullanıyorum, gelirken yağmur yedim, hani yağmurda arabanın yanları gri olur ve basınçlı suyla çıkmaz bezle mudahale gerekir ya, bunda sadece basınçlı suyla araba cillop oldu, su zaten durmuyor, kirde kalmadı, yıkama sonrası kurulama 5 dakka bile sürmedi, anında kurudu ve ayna oldu araba, bugünde dolaştım üstünde eskiye nazaran toz bile çok az duruyor, birde şu var normalde wax sonrası araba nasıl ıslak gibi ayna olur ya ve bu ıslak gorunum fazla dayanmaz, bunda öyle bir durum yok, araba hep ıslak gibi, sert cam gibi kaplamanın faydası, bana misin demiyor, tamponun alt kısmına bilerek sürüp silmedigim ve o şekilde donan zr53 ü bugün pastayla abanmama rağmen çıkarmayı bırak duzleyemedim bile...

Zr53 ten sonra olay bitmiştir arkadaslar, nano koruma dışında dahada wax falan almam ben, colli falan bunun yanında hiç kaldı resmen, toz tutma yok kuş poku tutunması yok, sürekli ıslak gorunum var, aşınma matlasma yok , UV koruma full, harbiden supermis, kesinlikle tavsiye ediyorum arkadaşlar :)

Ahanda uzaktan tozluykenki hali...

hy3a7e2e.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Teyzemlerin ev, Altinoluk :)

Hep böyle bir ev istemişimdir.. Allah ağız tadıyla oturmayı nasip etsin..

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sagolasin, müstakil olsa süper olucakti, Allah hepimize müstakil ve garajli bir ev nasip eder inşallah... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ben gelince Altinoluk a kacarsin yine araziye :)

Almanya'ya iltica talebi kabul edilmemiş, Altınoluk'ta bulamaz beni demiş :p

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Ben gelince Altinoluk a kacarsin yine araziye :)

Beklemedin hafta sonuna kadar, şimdi 2 hafta sonra tekrar geleceğim gardas, bugün senin raca yi da keşfettim, kaçışın yok artık :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

arka ve yam cam lara sürülüyormu abi ?

Aslında sürülür gibi, denemede yaptım, şantiyenin penceresinde tabii  :D  ayna oldu, sakın ön cama yani silecek olan cama sakın sürme, diğerlerinede ben cesaret edemedim, zamanla atma solma yaparmı bilinmez, sürmesen daha iyi, uzun vadede ne yapacağını bilemeyiz, camlara normal wax sür, onun zararı yok.

Bunun dışında zr gayet güzelmiş, araba leş toz oldu şuan, direk elimle sildim, toz çizmedi ve alttan boya ayna gibi çıktı, su tutunca direk göz kamaşıyor zati :p  arabayı yıkadığın zaman bütün gün ıslakmış gibi geziyorsun, sert camsı kaplama harika, wax yada başka şeyle bu ıslak görünümü uzun süre koruyamadım, bu madde ile sürekli ıslak gibi duruyor, taki tozlanana kadar, sonra suyu tut tertemiz :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mert Yeldan

Aslında sürülür gibi, denemede yaptım, şantiyenin penceresinde tabii  :D  ayna oldu, sakın ön cama yani silecek olan cama sakın sürme, diğerlerinede ben cesaret edemedim, zamanla atma solma yaparmı bilinmez, sürmesen daha iyi, uzun vadede ne yapacağını bilemeyiz, camlara normal wax sür, onun zararı yok.

Bunun dışında zr gayet güzelmiş, araba leş toz oldu şuan, direk elimle sildim, toz çizmedi ve alttan boya ayna gibi çıktı, su tutunca direk göz kamaşıyor zati :p  arabayı yıkadığın zaman bütün gün ıslakmış gibi geziyorsun, sert camsı kaplama harika, wax yada başka şeyle bu ıslak görünümü uzun süre koruyamadım, bu madde ile sürekli ıslak gibi duruyor, taki tozlanana kadar, sonra suyu tut tertemiz :)

Kaç gün oldu durum ne?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Durum net: hala ayna :D camsı olduğundan araba toz olsada hala temiz duruyor, şimdi başka şantiyedeyim, kendime yer yaptım, full gölge, çamların altında, tabii üste bıranda çektim, sabah baktığımda kesin kozalak ve reçine olur derken bir baktım 5-10 tane reçine damlamış bile, çıkmıyor meret, sildim yok, yıkadım yok, sonra aklıma İPA geldi, daha tek sürüşte reçine falan kalmıyor, reçine sökmede İPA nambır van :D

Ahanda son durum, yıkadım pakladım gölgede yatıyor araba :)

3e3u2yda.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)

Ahanda son durum, yıkadım pakladım gölgede yatıyor araba :)

3e3u2yda.jpg

Hahaha, uyduruk Fiesta vur araziye dursun gunesin altinda, uzgunum (senin deyiminle) bosuna yormussun kendini :p Olmadi denize at suyun dibinde dursun serin serin...

Ben de 1 aydir arabamdan ayriyim, tatil uzun surecek Istanbul a gec donucem diye clk yi kapadim kayinpederin dukkaninda piril duruyor senin korumana beş basar :)

vyqyre6e.jpg

tarihinde Ali El&#246ver tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...