İçeriğe Yönlendir

Porsche Cayenne S - Lpg Montajı Hakkında

Gökhan Çoşkun

Recommended Posts

Gökhan Çoşkun
(düzenlendi)

İyi akşamlar herkese.

Ticaret yaptığımız türk bi abimiz fransa plakalı cayenne s aracını getirtti istanbula.malum benzin fiyatlarıda yüksek.

LPG olayını soktum aklına kabul etti burdan araç almaktan vazgeçti,onu getirtti.

V8  4.5 L 340 hp motoru var aracın.17-18 litreyi görüyor araç.ancak biraz soruşturdum bu motora LPG de sorunlar yaşanıyormuş ,her yaparım diyene güvenmeyin diyolar.

Bende mercedes mengerler bosch servisini aradım prins takıyor , şuanda burda aynı araçtan var takılıyor dedi.  4.500tl fiyat çekiyolar.

Amcam atiker-lovato bayii.  atiker takmış aynı motora daha önce hala sorun olmadı dedi ama akrabayı sokmak istemedim işin içine başımıza bela olmasın diye.

Sizce nasıldır fiyat - marka olayı ? Benim bildiğim en iyisi teleflex ve prins .

Değmez taktırmayın diyenler varda zaten araç 20bin euro luk araçmış,avrupa fiyatları ucuz olduğundan.yani burda üzer sahibini.

Ayrıca bu araç yabancı plaka lpg takınca ne işlemler yapılmalı ?  sadece kontrollerini yaptırsak ruhsata kaydettirmeye gerek yok sanırım ? 1 sene sonra dönüş yapılınca fransadamı yapılacak ruhsat işşlemleri ?

tarihinde Gökhan Çoşkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Ergül

Grand Cherokee V8 arabamızda prins var, lpg enjektörleri şıkır şıkır çok sesli çalışıyor rahatsız edici derecede, teleflex in çok kaliteli ve pahalı olduğunu duydum ama durum nasıl bilmiyorum. Bi önceki aynı model arabamızda tartarini marka takılıydı, ondan çok memnundum hiç sesi duyulmuyor ve 3 sene boyunca hiç sorun yaşamadım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun

yok yahu . bize yakın semtlerde floryada ataköyde çok rastladım jipine,bmw mercedesine lpg alanlara.

sabahları alıyolar erken saatte. kimse görmesin diye  :D  :D

yani bi nevi israfa gerek yok.bi zararı yok çevreye.

Grand Cherokee V8 arabamızda prins var, lpg enjektörleri şıkır şıkır çok sesli çalışıyor rahatsız edici derecede, teleflex in çok kaliteli ve pahalı olduğunu duydum ama durum nasıl bilmiyorum. Bi önceki aynı model arabamızda tartarini marka takılıydı, ondan çok memnundum hiç sesi duyulmuyor ve 3 sene boyunca hiç sorun yaşamadım.

V8 olması yeterli dimi özellikle  silindire göre bakıyolar lpg türünü sanırım ?   tek turbo sanırım bu araçlar. fiyat olarak ne ödemiştiniz ?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Öyle bir araca atiker takmayın.

Prins kehin enjektörlü olan modelden taktırın.

Atikeri v6 araca takmışlardı. Araç sahibi isyandaydı.

Gerçi ustada çok önemli.

Ancak siz bilindik yerde prins

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

17-18lt benzinde yakan bu araç lpg de ne yakıyormuş belli mi acaba ufak bir hesap yapalım ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun

trafikte 21litrede geziniyor çok rahat.düz yolda normal hızlanmalarda filan 18litrelerde geziniyordu.

dipgaz yapmak keyifli ama bi o kadarda acı verici bişi :) 

muhtemelen 20-21 litre ortalama LPG yakar  diye düşündüm.  2.30 otogaz fiyatı desek  48-50 kuruş diyelim.

Yorum bağlantısı
Can Ergül
(düzenlendi)

yok yahu . bize yakın semtlerde floryada ataköyde çok rastladım jipine,bmw mercedesine lpg alanlara.

sabahları alıyolar erken saatte. kimse görmesin diye  :D  :D

yani bi nevi israfa gerek yok.bi zararı yok çevreye.

V8 olması yeterli dimi özellikle  silindire göre bakıyolar lpg türünü sanırım ?   tek turbo sanırım bu araçlar. fiyat olarak ne ödemiştiniz ?

Bizimki atmosferik, 3 sene önce 3600 lira diye hatırlıyorum. Ama turbo motorda iş değişiyo olabilir turbo motorun lpg kitinde enjektörler sensörler falan değişiyor galiba.

Yol bilgisayarı bizim de 17-18 litreden aşağı göstermiyo. Geçen sene İstanbula gidip gelindi iyi hatırlıyorum 2.35 di litre fiyatı o zamanlar, kilometreye bölünce 37-38 kuruş civarı çıkmıştı. Tabi cayenne motoruyla kıyaslamak çok mantıklı değil :)

tarihinde Can Ergül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Geçen yıl ankara ya giderken benzin istasyonunda biriyle ayak üstü sohbet ettik araç 2012 infinity jeep di ama böyle uzun sase bi araç V10 motor olduğunu söyledi 5.2 7500tl. Ye lpg taktirmis km de uzun yolda 50-60 krs yakıyor demişti sahibi benzinde ne yakıyor dediğimde can yakıyor dedi :D bi turbo var demişti araçta kamyonet tarzı kapalı kasa bi jeep di

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

trafikte 21litrede geziniyor çok rahat.düz yolda normal hızlanmalarda filan 18litrelerde geziniyordu.

dipgaz yapmak keyifli ama bi o kadarda acı verici bişi :)

muhtemelen 20-21 litre ortalama LPG yakar diye düşündüm. 2.30 otogaz fiyatı desek 48-50 kuruş diyelim.

Trafikte 21lt benzin ise lpg de tahminim 25-26lt olur ;)

Yani buda demek oluyor ki km de şuanda 0.30tl kar edersiniz. 15 bin km de 4500tl verseniz bile kendini kurtarır ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun
(düzenlendi)

Trafikte 21lt benzin ise lpg de tahminim 25-26lt olur ;)

Yani buda demek oluyor ki km de şuanda 0.30tl kar edersiniz. 15 bin km de 4500tl verseniz bile kendini kurtarır ;)

keşke ben kâr etsem , ben 15bin km de amorti etsem  :)

gerçektende mutlu olucak gibi. 1 haftadır arıyor ne oldu lpg diye belli burdaki fiyatlar can yakmış :)

aslında aynı orda 2 euro . burda 4 tl. türk için aynı fiyata geliyor.ama paranın alım gücü düşük işte naparsın.

çok km yapılmaz. aylık 1000 km  olur tahminim .  bahçeşehir - yenibosna gidip gelir ayda 12-13 gün öyle geçer.bizde gençlik hevesi 2-3 tur attık desek anca olur işte.

Çok Sağolun yardımlar için. P.tesi Prins i tekrardan arayıp gidip konuşucam .Tartarini içinde konuşucam  ikisini forumlarda çok gördüm lüks araçlar için hep bunlar tercih edilmiş. 

Sonuçları burda yazarım fiyat olarak. Çok teşekkür ederim herkese.

tarihinde Gökhan Çoşkun tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

keşke ben kâr etsem , ben 15bin km de amorti etsem :)

gerçektende mutlu olucak gibi. 1 haftadır arıyor ne oldu lpg diye belli burdaki fiyatlar can yakmış :)

aslında aynı orda 2 euro . burda 4 tl. türk için aynı fiyata geliyor.ama paranın alım gücü düşük işte naparsın.

çok km yapılmaz. aylık 1000 km olur tahminim . bahçeşehir - yenibosna gidip gelir ayda 12-13 gün öyle geçer.bizde gençlik hevesi 2-3 tur attık desek anca olur işte.

Çok Sağolun yardımlar için. P.tesi Prins i tekrardan arayıp gidip konuşucam .Tartarini içinde konuşucam ikisini forumlarda çok gördüm lüks araçlar için hep bunlar tercih edilmiş.

Sonuçları burda yazarım fiyat olarak. Çok teşekkür ederim herkese.

Bizde bu hatta oturuyoruz atakent mah arena park ;) görüşelim bu arada brc düşünürseniz çağlayanda olan 3a de iyidir ;)

Yorum bağlantısı
Gökhan Çoşkun

Bizde bu hatta oturuyoruz atakent mah arena park ;) görüşelim bu arada brc düşünürseniz çağlayanda olan 3a de iyidir ;)

p.tesi hele bi götüreyim görüşsün kendide.aklına neresi yatarsa.sahibi düşünsün gerisini.ben elimden geldiğince yardımcı olayımda.

güzergah üstüde temden içeri girmek lazım biraz sizin için :) 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bizim patronda vardı cayenne alır almaz LPG takıldı, hangi marka takıldığı şimdi aklımda değil ama sıkıntı yoktu.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Teleflex iyi bir marka ama muhattabi yok. 

Prins daha iyidir bu konuda tahminimce. 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Mehmet Göktürk

Konuyu hortlatayım. 

Bir arkadaş 2007 cayenne aldı kendisi bedeneğitimi öğretmeni. Foruma da üye olmasını istedim. 

esnaf işi cayenne servisi arıyor. :)

kimler bakar?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...