İçeriğe Yönlendir

Golf Yağ Buharı Çıkarıyor

Kemal Öremiş

Recommended Posts

Kemal Öremiş

Merhaba arkadaşlar 1.6 TDİ 2012 model bir golf motor çalışırken yağ kapağını hafif aralama esnasında oradan çıkan yağ buharı normal mi acaba saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

Merhaba arkadaşlar 1.6 TDİ 2012 model bir golf motor çalışırken yağ kapağını hafif aralama esnasında oradan çıkan yağ buharı normal mi acaba saygilarimla.

benim 2010 model caddy aracım daha 2 yaşındayken, 17 bindeyken de atıyodu. normal dediydiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

benim 160km de ki corsa dti da kapağını açınca duman attırıyordu. konuyla alakası olmayabilir fakat bir anda aklıma geldi nedense :crazy:

Yorum bağlantısı
Efe Özer

18 000 dekı 1.6 tdı a3 de yag kapagını acınca hafıf sıgara dumanı gıbı bısey cıkarıyor aynı durum 66 000 dekı fiesta 1.4 tdcı dada var bence çok boyle seylere takılmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turkay Enez

Vw nin 1.6 tdi motoru ve aynı motoru kullanan tüm modellerde aynı durum söz konusu. NORMAL. Hiç km yapmamış sıfır km araçlarda da aynı beyaz buhar var.

Aracımda aynı motor var. Önce yağ çubuğunda sonra da yağ kapağında beyaz dumanı görünce soluğu serviste almıştım. Hatta yağ kapağını açınca beyaz dumanla birlikte anormal bir vuruntu sesi de duyuluyordu. Kapağı kapayınca ses kayboluyordu.

Serviste şikayetimi ilettiğim ilk eleman normal olduğunu söyleyince servis müdürünü çağırttım. Oda aynı şeyi söyledi ve ayrıca bu motorda çalışma sırasında kapağın açılmaması gerektiğini söyledi. Tabiiki ikna olmadım.

Satışa hazırlanmış sıfır km Yeti yi çalıştırdık. Yağ kapağı açınca aynı şeyleri görüp duyunca rahatlamıştım...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ dolum kapağı ismi. motor çalışırken yağsız olmayacağına göre kapak açılmaz. Otobanda giderken benzin depo kapağı açılır gibi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...