İçeriğe Yönlendir

2011 Mondeo 125Hp Lpg Montaj Resimleri

Özer Yılmaz

Recommended Posts

Özer Yılmaz

Hayirli olsun. Gule gule kullanin. Fordda subaplar manuel ayarlanmaz, hondalarda ayarlanir. Benzinle karışık kullanılacak olmasi araci korumasi bakimindan nasil bir etki yaratir bilmiyorum ancak sizin depoda surekli benzin bulundurmanizi gerektirerek ekonominizi dusurecektir. Zaten ceyrek depodan fazlasi pompa sagligi icin yararli ama normal kullanimda kisa surelerle de olsa benzin ihtiyaci normalden daha cok kullanim demek.

Saygilarimla.

bindik bir alamete bakalım. mümkün olduğunca kibar kullanıp dua edeceğiz. :) Şu ana kadar yakıttan çok memnunum. Benzini çok yakmadım. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Şakir Sakızlı

Hayirli olsun ,bende Edremit te ikamet ediyorum ,bayram sonrasi Balikesir de bende taktiracagim lpg ,efe oto gaz ya da sadik oto gaz a gidecegiz bakalim hangisi olacak ,fiyat alacagim.

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Sadık otogaz derim Hamdi Sancaklı muhakkak tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özer Yılmaz

Hayirli olsun ,bende Edremit te ikamet ediyorum ,bayram sonrasi Balikesir de bende taktiracagim lpg ,efe oto gaz ya da sadik oto gaz a gidecegiz bakalim hangisi olacak ,fiyat alacagim.

İkisi de iyi usta şakir bey. ben taktırmadan baya araştırdım. İkisine de taktırabilirsiniz. Efe bu motorlar için BRC öneriyor ve 1900TL fiyat veriyordu peşin. Sadık Romanoya 1800-1900TL AKL içinse 1400-1500TL fiyat veriyor (peşin-taksitli). Sadık'ın ustaları çok iyi, EFE'de 2 dükkan ve çok usta var, hepsi aynı kalitede değil. Ben Sadık otogazı 2 nedenden seçtim. 1.si Fordu avuçlarının içi gibi biliyorlar. Atadan ford parçacası ve tamircisiler. Sonuçta  işçilik kitin özellikleri kadar önemli .2.si AKL kit BRC'den 500TL daha ucuz. Bizim motorlarda lpg nin sorun çıkarma ihtimali var ve sorun çıkarırsa 1500TL gibi bir maliyet çıkıyor. Sorun çıkarsa hepsinde çıkar dedim ve en azından montajda 500 TL kara geçeyim dedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

İkisi de iyi usta şakir bey. ben taktırmadan baya araştırdım. İkisine de taktırabilirsiniz. Efe bu motorlar için BRC öneriyor ve 1900TL fiyat veriyordu peşin. Sadık Romanoya 1800-1900TL AKL içinse 1400-1500TL fiyat veriyor (peşin-taksitli). Sadık'ın ustaları çok iyi, EFE'de 2 dükkan ve çok usta var, hepsi aynı kalitede değil. Ben Sadık otogazı 2 nedenden seçtim. 1.si Fordu avuçlarının içi gibi biliyorlar. Atadan ford parçacası ve tamircisiler. Sonuçta işçilik kitin özellikleri kadar önemli .2.si AKL kit BRC'den 500TL daha ucuz. Bizim motorlarda lpg nin sorun çıkarma ihtimali var ve sorun çıkarırsa 1500TL gibi bir maliyet çıkıyor. Sorun çıkarsa hepsinde çıkar dedim ve en azından montajda 500 TL kara geçeyim dedim.

Hayırlı olsun sadık otogaz tartışmasız çok iyidir Hamdi kardeşim çok severim kendisini ve Ömür usta da muthıştır hayırlısı olsun doğru tercih [emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji106][emoji106][emoji106]

Yorum bağlantısı
Şakir Sakızlı

Hayırlı olsun sadık otogaz tartışmasız çok iyidir Hamdi kardeşim çok severim kendisini ve Ömür usta da muthıştır hayırlısı olsun doğru tercih [emoji122][emoji122][emoji122][emoji122][emoji106][emoji106][emoji106]

Hangi markalar var ve garanti veriyorlar mi sadik otogazda bilginiz var mi ?
Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Şakir bey kendisi yakın arkadaşımdır özelden bana ulaşırsanız size kendisi ile ilgili bilgi verebilirim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özer Yılmaz

Hangi markalar var ve garanti veriyorlar mi sadik otogazda bilginiz var mi ?

romano akl kme markaları var. Birkaç marka daha olabilir. Aracınız 60000km altında ise sigorta yaptırabiliyorsunuz (160tl 2 yıl yanlış hatırlamıyorsam). 60000 den yukarda ise hiçbir firma motor sigortası yapmıyor.
Yorum bağlantısı
Şakir Sakızlı

romano akl kme markaları var. Birkaç marka daha olabilir. Aracınız 60000km altında ise sigorta yaptırabiliyorsunuz (160tl 2 yıl yanlış hatırlamıyorsam). 60000 den yukarda ise hiçbir firma motor sigortası yapmıyor.

Romano ile alakali cok yorum yok malesef birde servis agini dikkate alinca brc daha mantikli geliyor nedense. Tesekkurler bilgi icin
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şakir Sakızlı

Şakir bey kendisi yakın arkadaşımdır özelden bana ulaşırsanız size kendisi ile ilgili bilgi verebilirim

Özelden size ulaşamıyorum ama ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Şakir Sakızlı

Şakir bey bana 05355595572 den ulaşabilirsiniz efendim

Gun icerisinde arayacagim ,saygilarimla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
İsa Acar
(düzenlendi)

Özer Bey merhaba,

LPG ile ilgili olarak güncel tecrübelerinizden bahsedebilir misiniz? Geçtiğimiz hafta 2011 model 1.6 trend mondeo (120 hp) aldım ben de, sanırım lpg taktırmam gerekecek. Önerileriniz olursa sevinirim, ben de fotoğrafları göremiyorum bu arada :) Teşekkürler... 

tarihinde İsa ACAR tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Nalbantoğlu
(düzenlendi)

Bu motorlar yaklaşoık 50.000 km de sorun çıkarıyormuş lpg de. Maliyeti 1500 2000 arasıymış. Ben 50000 km de nerden baksanız 7-8bin tl kar ederim lpg den. O yüzden hu riski göze aldım. LPG montajı yaptırdığım yer 40bin km sonra gel motora (sanırım siboplara) bir ayar ywptıralım 40bin km daha gidersin sorunsuz dediler. Maliyeti 500Tl. Bütün fordlara bunu yapıyorlarmış. Kendi c max lerinde bile tüp var adamların. Çok Sorun çıkarsa kendileri almaz ford sanırom. [emoji3]

Karışım ayarı doğru tutturulursa 100.000km boyunca bile sorun çıkarmaz. Bu model Mondeo'ya 0km iken BRC Pipolu MY-11 takıp 100-110bin KM boyunca LPG'li kullanıp hiçbir subap sıkıntısı yaşamayan insanlar var. Önemli olan karışım ayarı. Araç fakir karışımda çalışırsa 40-50bin arası stop etmeler, teklemeler, devirde dalgalanmalar başlar. Araç doğru karışım ile çalışırsa ne yağ eksiltir, ne de bu sorunları yaşarsınız. Subaplarınız da aklınızda soru işareti olarak kalmaz.

Ha birde bu araçlar Ti-VCT değişken subap zamanlamalı motorlardır. 10-15kmde bir manuel subap ayarı Honda'larda oluyor. Ford'larda bu durum yok. Subaplarınızı elletmeyin. Sente ayarını bir kaçırırlarsa çok uğraşırlar sonra...

Bir de aracınızda performans düşüklüğü ve düşük devirlerde canlılık için lpg bujisi takmanızı tavsiye edeceğim. Şahsen 21bin KM'dir kullanıyorum, oldukça farkını görüyorum.

Saygılar.

tarihinde Ahmet Nalbantoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bizim 0 aldığımız  Mondeo'ya daha 1 hafta geçmeden Teleflex takmıştık, 97 bin km 'de şenlik dönüşü subap arızası verdi.. 

Umarım sizinde uzun süre gider. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bizim 0 aldığımız Mondeo'ya daha 1 hafta geçmeden Teleflex takmıştık, 97 bin km 'de şenlik dönüşü subap arızası verdi..

97 bin çok iyi değer. Sizi tebrik etmek lazım. Aracı da çok güzel kıllanmışsınız.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

97 bin çok iyi değer. Sizi tebrik etmek lazım. Aracı da çok güzel kıllanmışsınız.

70 binde ön balata ilk defa değişti  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

70 binde ön balata ilk defa değişti :D

Maşallah Maşallah
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Bizim 0 aldığımız  Mondeo'ya daha 1 hafta geçmeden Teleflex takmıştık, 97 bin km 'de şenlik dönüşü subap arızası verdi.. 

Genelde subap arızası veriyor heralde masrafı ne kadar bunun. Birde performansı yakıtı nasıldı.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Genelde subap arızası veriyor heralde masrafı ne kadar bunun. Birde performansı yakıtı nasıldı.

Subap kesmişti aynen, 1.500 lira civarında harcadık diye hatırlıyorum triger devirdaim bakımıda yapılarak.

Performans aynı işte 1.6 benzinli ama yakıt çok güzeldi, dizelden az yakıyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Subap kesmişti aynen, 1.500 lira civarında harcadık diye hatırlıyorum triger devirdaim bakımıda yapılarak.

Performans aynı işte 1.6 benzinli ama yakıt çok güzeldi, dizelden az yakıyordu. 

Abi tek sıkıntısı bu olacaksa lpg de bide 90bin kmlerde dizelden daha mantıklı .

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Abi tek sıkıntısı bu olacaksa lpg de bide 90bin kmlerde dizelden daha mantıklı .

Biz bu şekilde kullandık, memnunduk. Tavsiye ederim yani.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can Şahin

Biz bu şekilde kullandık, memnunduk. Tavsiye ederim yani.

Abi acayip aklıma yattı :) Hayırlısı bakalım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...