İçeriğe Yönlendir

Ford Fusion Emniyet Kemeri Koku Problemi

Melih Kıran

Recommended Posts

Melih Kıran

Merhaba,

Yaklaşık 1 ay önce 2006 model Ford Fusion 1.6 aldım. 2 yıl öncede 2005 modelini kullanmıştık. Hem önceki araçta hem bu araçta, emniyet kemerinde kötü bir koku var. Aracı alır almaz detaylı iç temizlik yaptırdım. Kemerleri silip koku giderici sprey sıkmama rağmen koku gitmedi. Dün W...h marka bir araç dezenfekte ürününü uyguladım. Birazdan kokuyu tekrar kontrol edeceğim. Hâla kokunun devam ettiğini düşünüyorum. Bu tür bir problemle karşılaşan ve çözüm bulan birisi bana yardımcı olabilir mi?

Yorum bağlantısı

Ozon temizliği uygulayabilirsiniz. Amacı araç içerisindeki tüm bakterileri yok ederek koku oluşumunu önlemesidir.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Merhaba,

Yaklaşık 1 ay önce 2006 model Ford Fusion 1.6 aldım. 2 yıl öncede 2005 modelini kullanmıştık. Hem önceki araçta hem bu araçta, emniyet kemerinde kötü bir koku var. Aracı alır almaz detaylı iç temizlik yaptırdım. Kemerleri silip koku giderici sprey sıkmama rağmen koku gitmedi. Dün W...h marka bir araç dezenfekte ürününü uyguladım. Birazdan kokuyu tekrar kontrol edeceğim. Hâla kokunun devam ettiğini düşünüyorum. Bu tür bir problemle karşılaşan ve çözüm bulan birisi bana yardımcı olabilir mi?

büyük ihtilamme tikirti icin falan wd40 gibi bisey sikilmistir ya da bisey yapistirilmistir. nasil bir koku? 

Yorum bağlantısı
Serkan Aktay

Emniyet kemerinin mekanizmasının içine yani kemeri toplayan makaranın olduğu bölgeye daha önceden su gibi birsey girmiş içine kemer sarılıncada burada kalan kötü kokuyu kemere işlemektedir diye tahmin ediyorum. Mekanizma kısmını çıkarıp temizleyip iyice kurutup kullanırsanız bu koku gidecektir sanırım.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Melih Kıran

Cevaplarınız için teşekkürler,

Ter kokusu gibi bir koku. koku halen devam ediyor. kemeri söküp temizlemeye çalışayım.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Merhaba,

Marka vermek doğrumu değilmi bilmediğim den pm attım ordab bakarsınız [emoji16]
Yorum bağlantısı
Melih Kıran

Marka vermek doğrumu değilmi bilmediğim den pm attım ordab bakarsınız [emoji16]

ok baktım. deneyeceğim.

parfümde sıktım ama etkisi geçinde yine kokuyor. söküp bir yıkayıp. Buğra Bey' in önerdiği spreyi deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Onlar parfüm tarzı ürünler kapatıyor kokuyu sonra yine çıkıyor bu kesin çözüm

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

En temiz çözüm kemeri değiştirin metre ile satılıyor ter gibi kokuyorsa sizden önceki sahibi feci terli biriymis :D geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

O ter kokusu değildir sanırım elleri kirliyken falan dokunmuştur bolca ondan kalmadır çıplak sürüyorsa Üstsüz falan bi ihtimal ter

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu
(düzenlendi)

ilginç.......

tarihinde Şahin Topaloğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

O ter kokusu değildir sanırım elleri kirliyken falan dokunmuştur bolca ondan kalmadır çıplak sürüyorsa Üstsüz falan bi ihtimal ter

Orası fantaziye girer..  :D  :D  :D

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Orası fantaziye girer.. :D:D:D

Bilemem abi o kadarını ama elbiseden sinmesi zor ben akdenizde yaşıorum öyle bişey olsa ter kokusundan durulmaz
Yorum bağlantısı
Misafir

ilginç.......

Bence de ilginç abi..  ;) Anladın sen onu..  ;)  :D  :D

Tam "nereden biliyorsun" diye cevap yazacaktım..  :D

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Daha önce bende hiç duymadım böyle bir şikayet. Merak ettiğim koku tüm kemerlerde mi var yoksa sadece şoför tarafında mı..

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

proteinli kir ise zor çıkr kan süt vb. kemere de fazla sprey vb. sıkılmaz. aşırı rahatsız edici ise yenilemek gerekir.

Yorum bağlantısı
Melih Kıran

öndeki 2 kemerde var. arka kemerler kokmuyor. söküp değiştirmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

öndeki 2 kemerde var. arka kemerler kokmuyor. söküp değiştirmekte fayda var.

Dediğim spreyi kullandınız mı?
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Kemerleri sonuna kadar çekip havalandırın bir süre, makaranın sarmasına engel olun mandal vs. ile. Belki işe yarar.

Yorum bağlantısı
Buğra Höngül

Kemerleri sonuna kadar çekip havalandırın bir süre, makaranın sarmasına engel olun mandal vs. ile. Belki işe yarar.

Koku sinmiş havalanmayla geçeceğini sanmıyorum
Yorum bağlantısı
Melih Kıran

Hava muhalefeti sebebi ile henüz deneyemedim. ama ilk fırsatta deneyeceğim. sonuçları yazarım.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Sinan Uzundumlu

Cok enteresan bir durum ama benim aracimin da ayni bolumunden koku geliyor. Ben pek ter kokusuna benzetemedim, daha cok islandiktan sonra koku sinmis bi bez gibi kokuyor. Koku surekli yok, aracin o kismina hava girdigi zaman koku geliyor gibi. Ozellikle cok ruzgarli havalarda seyahat ederken. Bence kemer makarasinin bulundugu kisim zamanla su almis olmali, makara da kemer harici kumas parca varsa ona koku sinmis olabilir.

En kisa surede kemerleri söküp bakacagim. Temizlenmesi ve izole edilmesi gereken yerler var muhtemelen.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...