İçeriğe Yönlendir

Lpg Enjektör Kit Temizleme

Selim Kılınç

Recommended Posts

Selim Kılınç

başımıza geldikçe birşeyler karalamaya çalışıyoruz.

Sıralı lpg enjektörlerinden 1 tanesinin lastiği niyadını doldurmuş. söktüm şimdi o ring ciden parçaları araştırıyorum bakalım yapabilecekmiyiz. resimi imgurdan halletmeye çalışıyorum.

saygılar.

Yorum bağlantısı

başımıza geldikçe birşeyler karalamaya çalışıyoruz.

Sıralı lpg enjektörlerinden 1 tanesinin lastiği niyadını doldurmuş. söktüm şimdi o ring ciden parçaları araştırıyorum bakalım yapabilecekmiyiz. resimi imgurdan halletmeye çalışıyorum.

saygılar.

Selim Bey;

Konunuz uygun bölüme alınmıştır.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

ya şaşıyorum resimde göstermeye çalıştım küçücük bir contanın yaptığına bakın hele...

yani elimizde olsa tamam bulmaya çalışıyorum yoksa kesip kendim yapacAĞIM...

Yorum bağlantısı
Yusuf Koparan

Brawo tebrikler abi inşallah yaparsınız hayırlısı olsun

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

HERKESE HAYIRLI GÜNLER SONUNDA ENJEKTÖR TEMİZLİĞİ TAMAM GERÇİ KİRLİ DEĞİLDİ FAKAT 1 PİSTON TAPASI DEFORME OLMUŞTU KOMPLE O-RING LERİ DEĞİŞTİRDİM TAPAYIDA O-RINGCİDE  AYARLADIM ÇOK ŞÜKÜR SIKINTI YOK...

PÜF NOKTA; Enjektör temizliği yapmaya başlamadan önce kesinlikle alyanlı kısmın ayarıyla oynamayın alyanlı yer aynen kalsın sağa sola çevirmeyin...

66wyeh.jpg

15notxl.jpg

qnkc4x.jpg

160x8ps.jpg

2hpir60.jpg

2vi5gsp.jpg
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç
(düzenlendi)

HERKESE HAYIRLI GÜNLER SONUNDA ENJEKTÖR TEMİZLİĞİ TAMAM GERÇİ KİRLİ DEĞİLDİ FAKAT 1 PİSTON TAPASI DEFORME OLMUŞTU KOMPLE O-RING LERİ DEĞİŞTİRDİM TAPAYIDA O-RINGCİDE  AYARLADIM ÇOK ŞÜKÜR SIKINTI YOK...

PÜF NOKTA; Enjektör temizliği yapmaya başlamadan önce kesinlikle alyanlı kısmın ayarıyla oynamayın alyanlı yer aynen kalsın sağa sola çevirmeyin...

ARAC MARKA MODEL; 97 Mondeo Otomatik 2.0 Ghia

SIRALI SİSTEM VE PARÇA ADI; Atiker - Enjektör 

O-RING; sıcağa dayanıklı conta diyebiliriz başka conta monta denemeyin bu tip oringler 120 dereceye kadar dayanır. Parçalar sanayide, örneğini alarak ORING'ciden temin edilir.

TEMİZLEME KİTİ; Halis hulis Limon Kolonyası ve tabanca temizleme harbisi, 

FİYAT; Biraz ucuç olacak belki dalga geçeceksiniz ama 4TL hallettim.

UYARI; işlemler bittikten sonra muhakkak LPG ve SIZDIRMAZLIK ayarlarını bir zahmet kontrol ettirisiniz artık...

HAYIRLI YOLCULUKLAR YOLUNUZ AÇIK LPGNİZ AZ YAKSIN...

tarihinde Hakan Erken tarafından düzenlendi
Lütfen BÜYÜK harf kullanmayınız.
Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Kalibrasyon ayarı için Ali exspress ten sipariş girdim bekliyorum bilahare alyan ayarlarını halledeceğim buradan gelişmeleri bildiririm...

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selim Kılınç

Azimle s.çan betonu delermiş.

Çok şükür halen kullanıyorum bir sıkıntım yok küheylan şahlandı bee

Yorum bağlantısı
Abdurrahim Çelebi

Hocam benim bildiğim kadarıyla o enjektörler o şekilde sökülüp temizlenmemesi gerekiyor

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Selim Kılınç

Hocam benim bildiğim kadarıyla o enjektörler o şekilde sökülüp temizlenmemesi gerekiyor

Vallaha tamircilerden bizi keklemelerinden yada bilinçsizliklerinden bu işin uzmanı oldum dostum birşey olmaz yeterki alyan ayarlarıyla oynamayın. Oynarsanız daha sıkıntılı elinizde mikrometre kiti yoksa. 

kalibrasyon cihazı kounusu ne oldu acaba

Çağlar hocam mikrometrem geldi sanayide bir iki modifiye işlem tamam bugün günlerden 04.12.2016 lpg enjektörlerimde ssıfır hata kesinlikle tekleme yok arıza yok yolda bırakma yok maşallah eğitime hizmete devam 

Elinize sağlık..

Fatih bey sağolun.

Aynı Amerikalılara döndüm evin önü tamirhane gibi gelen soruyor giden soruyor derken mahallenin mondeo mk2 tamircisi oldum vallaha mahallede şu an 4 tane benim ki dahil 5 tane mondeo görüyorum ara sıra sigaraya çımtığımda bana sormaya başladılar ama önemi yok herşey para değil yap millet binsin yeter...

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Elinize saglık

Teşekkürler Süleyman Bey

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...