İçeriğe Yönlendir

Scarabeo 200 Ie

Okyay Pay

Recommended Posts

Okyay Pay

89_2_019_Scarabeo_200_ie.jpg700.jpg

Çok kısa olarak; 

ilk 5000 km izlenimlerim 

-Motosiklet klasik italyan rahatlığında , toto çok rahat ;)

-Viraj kabiliyeti bir scooter için 10 numara , yat diyosun yatıyor, kalk diyosun kalkıyor, baktığın yere gidiyor alet.

-Frener bu fiyat aralığında bir scooter için tek kelimeyle "MÜTHİŞ"   zaten amcaların kullandığı lastik scooter lastikleri arasında en iyisi ( michelin citygrip) hem ön hem arka disk asfaltı kanırtıp açmak ister gibi tutuyor.

Peki nesi kötü ;

hacı asıl film burda başlıyor , hani dedik ya yol tutuş hakkında viraj süper diye , hemen inanıp da basmayın bu aletle , 120 den sonra ( hafif yokuş aşağı) her an kontrolü kaybedebilir, tankslapping e düşebilirsin gibi bir hisse kapılıyorsun, ciddi kafa sallıyor sanırım ön camın da etkisi büyük.

makine 200 cc ama :)   evdeki hesap çarşıda olmuyor malesef , kırmızı ışık yeşile döndüğü anda bi bakıyosun civardaki 125 cc ler uçup gitmiş, sen hala nerde len benim totom diye aranıyorsun, kıçını toparlaman epey zaman alıyor. Alet gitmiyor hacııııı :)

kendi sikletinde ekonomik değil , ş.içi ortalaması 4 lt bozukmudur nedir 

bozukmudur nedir dedik ya, aletle aynı gün içinde biraz fazla km yaptığında gücü daha da düşüyor , hatta durmaya yakın İSTOP etmelere başlıyor , dili dışarda malın. 1 gece falan dinlenince eski güçsüz gücünü geri kazanıyor "!" ama...

alet 3-4 aylık ama varyatör kapağının boyaları dökülmeye başladı ... :) 

neyse kısacası bu 10.000 de tekrar yazarım belki   haaa bu arada servise gitmedimi motor , çok gitti hatta saymadım :)    bilgisayar problem tespit edemiyormuş yani bu makineler böyleymiş hacııı ;)     

Hadi kalın sağlıcakla ...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Taner Gündüz

yeni model scarabeoya hiç binmek nasip olmadı ama bende  scarabeo 200 2003 model vardı 19 hp sıvı soğutmalı siz tabi beverly 500 den inip 200 lük bir scarabeo bindiğiniz için bir çok şeyi sizi tatmin etmez. ben scarabeo 14 binde aldım 45 binde sattım 15 ay boyunca bindim. bana bir kez bile of dedirtmedi. keşke satmsaydım dediğim eski makinam bundandı. yan çanlar falan mükemmeldi.

Front%20Rt%20b%20Sm.JPG

Yorum bağlantısı
Okyay Pay
(düzenlendi)

yeni model scarabeoya hiç binmek nasip olmadı ama bende  scarabeo 200 2003 model vardı 19 hp sıvı soğutmalı siz tabi beverly 500 den inip 200 lük bir scarabeo bindiğiniz için bir çok şeyi sizi tatmin etmez. ben scarabeo 14 binde aldım 45 binde sattım 15 ay boyunca bindim. bana bir kez bile of dedirtmedi. keşke satmsaydım dediğim eski makinam bundandı. yan çanlar falan mükemmeldi.

Front%20Rt%20b%20Sm.JPG

Bu scarabeolar güzelmiş ki zaten , beverly den inmedim , scarabeo  görev aracı...

tarihinde Okyay Pay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emre Gülşen

Scarebeo şehir içinde oldukça kıvrak, yol tutuş ve frenler gerçekten iyi.Bence bu segmentte beklentileri karşılıyor. 

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

X-city kullandınız mı Okyay Bey, eğer öyleyse karşılaştırma isteriz :)

Yorum bağlantısı
Okyay Pay

X-city kullandınız mı Okyay Bey, eğer öyleyse karşılaştırma isteriz :)

x-city kullandım , 

nedense ben x-city ile rahat edemedim ,sele hep öne öne ittiriyor gibi geldi, devamlı kendimi geri itmek zorunda kaldım ve sert , bu da ufak bir gezide bile ciddi yorgunluk verdi, 

motor o silindir hacmi için aşırı titreşimli çalışıyor .ama canlı alt devirlerde yüksek tork veriyor.

makinesi biraz fazla yakıyor saleflerine göre , elektronik enjeksiyon olmamasından kaynaklı olabilir ...

made in neresi?

designed in italy 

made in china ;)

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Okyay Pay
(düzenlendi)

Scarabeo hakkında taze öneriler.

SAKIN  ALMAYIN !...

Arkadaşın 17.12.2015 tarihinde pistonu patladı, (mecaz değil gerçekten) gerekli parçalar italya stoklarında yok :) ... 

kesinlikle piaggio ile aynı kalitede değil .

tarihinde Okyay Pay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Geçmiş olsun, trafikte olduysa sıkıntı yaratmıştır?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...