İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Direksiyondan Gelen Ses

Yiğit Taylan

Recommended Posts

Yiğit Taylan

Herkese iyi günler 2012 fiestamızda kronik sorun olan direksiyonun olduğu yerde çevirilmesiyle gelen takırtı sesi hala çözülmüş değil galiba. Bunun için mafsalı yağlayıp kesenler olmuş ama tekrar ses yapıyormuş. Bunun özel bir spreyi varmış öyle bir sprey var mıdır ? Bu sesi nasıl kesebiliriz?

Yorum bağlantısı
Yiğit Taylan
(düzenlendi)

Bir kaç sefer yağladık ama ses gene başladı bunun özel bir spreyi var mıdır mafsal değişiminin de kesin çözüm olmadığını duymuştum

tarihinde Yiğit Taylan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğit Taylan

Biraz daha araştıralım abi olmazsa değiştiricez sağolasın

Yorum bağlantısı
Gazi Kuşcu

bu sesten herkes gibi bende çekiyorum. hep yağlama veya değişim deniyor. tamam yağlama yapalım ben araçla uğraşmayı seven biriyim. bu yağ nasıl bir yağdır ne yağıdır. mafsala özel yağmıdır?

birde tam olarak neresi yağlanmalı. pedalların ortasından gözüken yermi yoksa aracın altından ulaşılabilen bir yermi ,birisi aydınlatırsa 3 ayda bir kendimiz de yağlasak olur.

değerli bilgi ve yorumlarınızı bekliyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yiğit Taylan

Ben yağlattım 3 sene oldu ses falan yok.

bu sesten herkes gibi bende çekiyorum. hep yağlama veya değişim deniyor. tamam yağlama yapalım ben araçla uğraşmayı seven biriyim. bu yağ nasıl bir yağdır ne yağıdır. mafsala özel yağmıdır?

birde tam olarak neresi yağlanmalı. pedalların ortasından gözüken yermi yoksa aracın altından ulaşılabilen bir yermi ,birisi aydınlatırsa 3 ayda bir kendimiz de yağlasak olur.

değerli bilgi ve yorumlarınızı bekliyorum.

Aynen abi bu yağ nasıl bir yağdır normal sıvı gresler özelliğini kaybediyor orada

Yorum bağlantısı
Mehmet Aksoy

Merhaba,

Aracı sıfır aldığım ilk 2 yıl içinde 2 kere garantiye gitti sırf bu yüzden OTOKOÇ'ta parça değişimi yapıldı ve yine de tekrarladı.

Garanti bitince :) Ankara'da Şaşmazda kendi ustama götürdüm değişim yapmadan yağlama ve parça sıkma işlemi yaptı. (cüzi bir ücretle) bir daha sorun tekrarlanmadı...

(Dip not : Çok ilginçtir 2009 trend fiestamda bir kere bile bu sorun yaşanmazken 2010 titanium x model fiestamda 3 kere tekrar etmiştir.) 

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Hasan Baş

çözüm bulan yok mu? yada yağlama işleminin nasıl yapılacağını anlatan bi resim yada video 

Yorum bağlantısı
Yaşar Yüce

Yağ budur

https://shop.wurth.com.tr/hhs-2000-yagi-500-ml

Pedalların bulunduğu kısımda bulunan mafsallın hareketli yerlerine direksiksiyonu çevirerek yağı sıkın yağ sprey şeklinde fakat sıktıktan sonra gres yağ gibi katılaşıyo.

Bir çok kişide bu yağa sıvı gres diyo.

Yorum bağlantısı
Hasan Baş

wb 45 var elimde işe yarar mı? yoksa bahsedilen üründen mi alınmalı hangisi daha iyidir

Yorum bağlantısı
Yaşar Demirci

Ben yapmadım daha önce. Şu an aklıma geldi. Oraya gresörlük  takılsa zaman zaman gres basılabilir.

Yorum bağlantısı
Yaşar Yüce

Bence WD 45 de olabilir de bu ürün kadar  sorunu uzun süre çözmez. Bu ürünün parçalar üzerindeki tutunma özelliği daha iyi olduğu için daha iyi olabileceğini düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Mevlut Kurt

oncelikle merhabalar,sorununuzla ilgili olarak bir oneride bulunmak isterim .eger yagladiginiz kisimda kaucuk burc(laslik takoz)vb parcalar varsa gres yag,veya pas sokucu gibi kimyasal maddeler uygulamamanizi tavsiye ederim uygularsaniz zamanla deforme olacaktir.şayet lastik vb seyler yoksa sadece metal ise kaucuk gres(SANAYI TIPI,GENELDE YESIL RENKLI OLUR)cok asiri surmemek kosuluyla kullana bilirsiniz pas sokucu veya sivi gres akiskanligindan dolayi tatbik ettiginiz yerde cok uzun sure kalmaz ve sorun tekrar ortaya cikar kaucuk gres genelde sanayi makinalarinda kullanildigindan tatbik olunan yerde daha uzun sure kalmakta fakat asiri surmek iyi degil etrafa cok bulasabiliyor tesekkurler....

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Serhat Mirkelam

Ben bu işlerden bıktım, direksiyon kutusu,mafsal ve akisleri değiştirdim araba jilet oldu. Tamirle ugrasmayın sıfır parca ve orjınal parca kullanın sorun kalmıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...