İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Cam Sıyırıcı Sorunu Çözümü

Misafir

Recommended Posts

Öncelikle başlık olduğunu biliyorum ancak genel bir sorun olması sebebiyle herkesin ulasmasi kolay olsun diye yeni konu açmak istedim. Uygun degilse diğer konuya eklenebilir.

Her mk2 sahibi gibi cam siyiricilari sıkıntısı benim araçta da mevcuttu. İstanbulda iken Kartal sanayide bu malzemeleri satan bir yer bulmamla soluğu orada aldım. Altta resimde olan en uygunun kısa bir örneğini aldım bir camciya sordum olur mu diye. Çünkü ornegi yerlestirdigimde aşağıda resimde görülen kanala dar geliyordu ve kolay çıkıyordu. Camci olur dedi. Ne kadar dediğimde 150 deyince benim tepkime karşı "camları sokecegim kanalda islem yapacagim" savunmasi yapti. Dedim tam olur mu olur dedi. Eyvallah ben yaparim dedim ayrıldım. 4 cam icin 80 lira odedim pazarlik ise yaramadi aldim geldim. Firsat buguneymis az once bitirdim ve orjinalden hiçbir farki kalmadi.

Şimdi resimler.

Eski Sıyırıcı ile yenisi yan yana.

f49392a86069c987ef6c2045d71cf398.jpg

Bahsettiğim kanal bu. Bu kanali duz kalin bir tornavida ile cama dokundurmadan daralttim. Biraz guc uygulama ile daraliyor zaten.

3bcdf1eb3d9508f71a30694c9f765b0d.jpg

Ilk uygulama.

a18155deaabc42f418a4fa320492fba6.jpg

c51fe64105a73c1f239437dd5d1be105.jpg

Eski yeni bir arada.

7528583e624c83a4bf653ef7180f38eb.jpg

Arka cam.

986f8a3337079ba74ed2739d90b1a4e0.jpg

On sag cam

65a94d0efb96c8858c5ff8d9fd0272ef.jpg

Reklam amaçlı malzemeyi aldığım yeri yazmiyorum. Eger sakincasi olmadigini yoneticilerimizden biri yazarsa paylasirim diger turlu ozelden isteyene gonderirim.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Kartal sanayide kapidan girilince en yukari çıkılıyor. Orada bir arada ben de sora sora döne dolaşa bulunca tam yeri bilmiyorum.

Sayan Ticaret. Kucuk lacivert bir tabelasi var.

https://www.google.com.tr/search?ie=UTF-8&client=ms-android-samsung&source=android-browser&q=sayan+ticaret+kartal&gfe_rd=cr&ei=tkO_Vt_RPMjj8wfn8ZDYCA#gfe_rd=cr&istate=kp:xpd

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Eline sağlık görüntü güzel görevini de düzgün yapıyorsa mükemmel

Yorum bağlantısı
Selim Kılınç

Yaşasın özgürlük,

yaşasın forum,

yaşasın yunus emre hocam

Olay budur yaa

Şimdi sıra diğer illerde var mı acep.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ellerine sağlık kardeşim. Çok güzel çalışma olmuş. Tebrik ederim.

Yorum bağlantısı

Yunus Emre bizi Arabistan'a götür[emoji3]

Not found 404 :D

Ellerine sağlık kardeşim. Çok güzel çalışma olmuş. Tebrik ederim.

Eyvallah abim.

Yaşasın özgürlük,

yaşasın forum,

yaşasın yunus emre hocam

Olay budur yaa

Şimdi sıra diğer illerde var mı acep.

Kayseride bulabilirsin gibi geliyor abi bana.

Yorum bağlantısı
Selim Selimoglu

Öncelikle başlık olduğunu biliyorum ancak genel bir sorun olması sebebiyle herkesin ulasmasi kolay olsun diye yeni konu açmak istedim. Uygun degilse diğer konuya eklenebilir.

Her mk2 sahibi gibi cam siyiricilari sıkıntısı benim araçta da mevcuttu. İstanbulda iken Kartal sanayide bu malzemeleri satan bir yer bulmamla soluğu orada aldım. Altta resimde olan en uygunun kısa bir örneğini aldım bir camciya sordum olur mu diye. Çünkü ornegi yerlestirdigimde aşağıda resimde görülen kanala dar geliyordu ve kolay çıkıyordu. Camci olur dedi. Ne kadar dediğimde 150 deyince benim tepkime karşı "camları sokecegim kanalda islem yapacagim" savunmasi yapti. Dedim tam olur mu olur dedi. Eyvallah ben yaparim dedim ayrıldım. 4 cam icin 80 lira odedim pazarlik ise yaramadi aldim geldim. Firsat buguneymis az once bitirdim ve orjinalden hiçbir farki kalmadi.

Şimdi resimler.

Eski Sıyırıcı ile yenisi yan yana.

f49392a86069c987ef6c2045d71cf398.jpg

Bahsettiğim kanal bu. Bu kanali duz kalin bir tornavida ile cama dokundurmadan daralttim. Biraz guc uygulama ile daraliyor zaten.

3bcdf1eb3d9508f71a30694c9f765b0d.jpg

Ilk uygulama.

a18155deaabc42f418a4fa320492fba6.jpg

c51fe64105a73c1f239437dd5d1be105.jpg

Eski yeni bir arada.

7528583e624c83a4bf653ef7180f38eb.jpg

Arka cam.

986f8a3337079ba74ed2739d90b1a4e0.jpg

On sag cam

65a94d0efb96c8858c5ff8d9fd0272ef.jpg

Reklam amaçlı malzemeyi aldığım yeri yazmiyorum. Eger sakincasi olmadigini yoneticilerimizden biri yazarsa paylasirim diger turlu ozelden isteyene gonderirim.

Bu siyiricalari orjinal boyuta göre kesip veriyor sen de alıp direk takiyorsun 4 tane 80 tane 20 lira yani dogrumu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Bu siyiricalari orjinal boyuta göre kesip veriyor sen de alıp direk takiyorsun 4 tane 80 tane 20 lira yani dogrumu

Hayir, kabataslak yan 2 cama tutuyor diger iki cam icin katlayip tek serit halinde kesip veriyor. Iscilik eskileri söküp ustunde olcerek gerekli yerleri keserek yapılıyor. Bir de oturdugu kanali daraltiyorsunuz.

tarihinde Yunus Emre Çırak tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Güzel calışma ve güzel paylaşım Emre hocam :) güle güle kullanın...

Yorum bağlantısı
Eser Yıldırım

Elinize sağlık işçilik sizden olunca 70 tl çepte kaldı...

Yorum bağlantısı

Elinize sağlık işçilik sizden olunca 70 tl çepte kaldı...

Tesekkur ederim ufak bir duzeltme. 80 lira parcayi satana verdim. Burasi montaj yapmiyor. Sanayi icindeki bir oto camciya gittim sadece montaj icin 150 lira istedi. Elimin yatkinligina güvenerek geri donup malzemeyi satin aldim. Montaj toplamda 1 saat surdu.
Yorum bağlantısı
Eser Yıldırım

Tesekkur ederim ufak bir duzeltme. 80 lira parcayi satana verdim. Burasi montaj yapmiyor. Sanayi icindeki bir oto camciya gittim sadece montaj icin 150 lira istedi. Elimin yatkinligina güvenerek geri donup malzemeyi satin aldim. Montaj toplamda 1 saat surdu.

Ooo bide parça 80 işçilik 150  :i-ih:

Bende vermezdim yani.Ama zaten işin keyfi burada değil mi.Biraz uğraşacaksın ki kıymetini bilesin  :biggrin:  :biggrin:  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Yunus Hocam eline sağlık, sıyırıcı fitili tarifle anlatamayız satıcıya. Ya arabayla gidip üzerinde görecek ya da yapmursuz havada bir camın sıyırıcıyı söküp numune göstericez.

Bir şey daha sormak istiyorum, genelde biz mk2 kullanıcıları paspasların altındaki ıslaklıktan şikayet ediyoruz. Senin arabada da oluyor muydu ıslaklık? Özellikle yoğun yağmurda ve bol suyla arabayı yıkadığımızda oluyor. Sebep belli, sıyırıcı fitiller su kaçırıyor kapı su tahliyeleri de tıkalı ya da kirli olunca paspas altında birikiyor. Yaptığın değişimden sonra sanırım bunun önüne de geçmiş olucaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bende oyle bir sıkıntı olmadi hic insallah da olmaz :)

Ben de ilk alirken tarif eden kisi arabayla gitmemi söyledi zaten. Soktu bakti ve elindeki en uygunu verdi. Mondeo sahiplerinden gelen oluyor diye de ekledi.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Yunus Emre hocam ellerinize sağlık. Çok güzel bir çalışma olmuş.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Burhan Yiğit

Arkadaşlar cam kenarı fitilleri için bi çözüm varmı orjinali eri bir kapı içim 350 lira... uyan bi araç varmı... alt sıyırıcılar değil üst kapı fitilleri

Yorum bağlantısı
Hasen Kara

Yunus Hocam eline sağlık, sıyırıcı fitili tarifle anlatamayız satıcıya. Ya arabayla gidip üzerinde görecek ya da yapmursuz havada bir camın sıyırıcıyı söküp numune göstericez.

Bir şey daha sormak istiyorum, genelde biz mk2 kullanıcıları paspasların altındaki ıslaklıktan şikayet ediyoruz. Senin arabada da oluyor muydu ıslaklık? Özellikle yoğun yağmurda ve bol suyla arabayı yıkadığımızda oluyor. Sebep belli, sıyırıcı fitiller su kaçırıyor kapı su tahliyeleri de tıkalı ya da kirli olunca paspas altında birikiyor. Yaptığın değişimden sonra sanırım bunun önüne de geçmiş olucaz.

Bende polen filtresi haznesinin kenarından içeri sızıyordu. Yağmursa ve yıkamada. Söküp etrafını silikonlayıp taktım. Sorun kalmadı. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...