İçeriğe Yönlendir

A119 Araç Kamerası Incelemesi ( Geldi ) 2016 Model 60 Fps ! Kapasitör

Olgu Erhan

Recommended Posts

Olgu Erhan
Yabancı dashcamtalk forumuna hızlıca baktım. Adamın içinde voltaj regulatörü yokmuş !!!  5.25 üstü yerse yanıyor 4.85 altında da reset atıyorumuş. Reset atma öncesi eger kırpıştırma varsa bu voltajın düştüğüne işaretmiş (ki doğrudur). Çok düşerse de reset atıp duruyormuş. Attıkça da daha düşüyormuş.
USB kablosunun kalın olması gerekiyor. Uç noktada voltajın yüksek olmasını garanti altına almak gerekiyor. Sıcaklıkla da bu durum karakter değiştirebiliyormuş. 

Sonuç olarak A118C nin güç devresi ofsayt almıştı. Tartışmıştık hatırlarsınız.  119C de aynı sopalık mühendis tarafından tasarlanmış. 

Çözüm olarak pikleri traşlayan belki kapasitör koymak kameraya yakın bir yere anlamlı olabilir belki. 2200 mikrofarad gibi. 

Yazık ama yani voltaja bu kadar hassas cihaz yapmak tasarım hatası.
Aletin dibine 7805 koyduracaklar [emoji4]

Zaten 5V tasarım asıl ofsayt.  Oto cihazları 12V çalışmalı. regülatör içinde olmalı.

Mehmet bey bilgilendirme için teşekkürler, öncelikle üzüldüm ki bunun yanında verdiğiniz bilgiler çok değerli.

Araç elektriğinden çok anlamıyorum ama sıkıntı Akü den mi yoksa sizin araçtaki voltaj dengesinden mi çok anlayamadım biraz daha detay verebilirmisiniz.

Aklıma şöyle bir çözüm geliyor ama çözermi emin olamadım. Bence ( kendi fikrim) dünyanın en iyi araç şarj powerbank vs yapan markası Aukey'in şu güçlü 36 watt lık adaptörden alsanız sıkıntıyı çözermi ?

Look what I found on AliExpress
http://s.aliexpress.com/jQJZFv2U

f36b234112a57539906d9e04f9ecdaec.jpg
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Volkswagen Passat TDI'ın seyir esnasında turbosunun uçması ve başlayan yangından çıkan bir VIOFO A119'u izliyoruz...

Facede paylaşmışlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Fena, cok fena.

Cihaz herşeye rağmen kaydetmiş ama Sd kart okunmuş.
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Detaylı yazacağım problem yandan takılınca geçiyor 1080p ye alınca azalıyor. Şu an telefondayım. İyi adaptörle çözülmez. Video encoder akım çekiyor. Record stop edince sorun yok mesela.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben tüm modlarda denedim... Sorun yaşamadım.. 

Test videoları çektim.. 

Sende sorunlu parça ne Hocam.. 

(Eski tip, şunun adaptörü ile kullanıyorum ben)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ankaradan geldim yeni. Yolda el yordamı ile adaptör girişini GPS den değil yandan verdim.  düzeldi.

dashcam talk da bu model için bu konuşuluyor. Kablo uzun olunca ve ince olunca bu yapıyor deniliyor. SD kartın markasına göre akım çekişi değişiyor olabilir de. Akım çekişi puls olaak çok yükseğe çıkıyor olabilir. Bu durumda geçici anlık voltaj düşmeleri yaşanıyor sanıyorum. Kapasitör ile çözülebilir belki. internetteki yorumlarda kısa kablo ile çözüm önerilmiş. AMa yandan bağlayınca sanırım sorun kalkacak.

ilk iki gün sıkıntı çıkmadı bu da ilginç.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

İkinci bir kablo ile de antene elektrik versene. Ne olacak merak ettim.

Yorum bağlantısı
Olcay Eyüboğlu

Corsam da araç çakmaklığı marşa bastığında akımı kestiği için A119u direk sigorta kutusuna bağlamıştım. Ancak kendi kablosu ile değilde sanırım shadowtecten kalan adaptörlü kablo ile kullanıyordum. Yaklaşık 3 aydır herhangi bir sıkıntı çıkarmadı. Dün kamerayı Corsadan söküp Golfe taktım. Deneme için kendi kablosunu kullandım. İlk önce adaptörü kullanmadan aracın USB girişinden kablo ile bağladım. Ekran pır pır yapıp bir müddet sonra kapandı. Daha sonra aynı kabloya adaptörünü takıp çakmaklıktan denedim, yine aynısı oldu. Kablonun ucunu GPS aparatından çıkarıp, direk cihaza bağladım. Öncesine göre biraz daha iyiydi ancak yine ekran gidip geliyordu. Son olarak kabloyu mi 10000 mAh powerbank ile kameraya bağlayınca sorun düzelir gibi oldu. Düzeldi mi emin değilim ama en azından kayıt yapıyor. Yarın Corsadan söktüğüm kabloyla direk sigortadan beslemeyi deneyeceğim. Sonucu burda paylaşırım.

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Arkadaşlar çok denemeyin, bende çakmak kapağı kapanmıyor diye denerken... Bir kapandı bir daha da çalışmadı. Nasıl çalışıyorsa öyle kalsın...

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
İkinci bir kablo ile de antene elektrik versene. Ne olacak merak ettim.

Aman diyim, tehlikeli bir hamle olur.
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

Bişey olmaz bence. [emoji4]

valla çok anlamam ama zamanında 900 tl ye bilgisayarıma ekran kartı almıştım, bir hevesle bağladım güç kaynağı yetmedi uyarısı verdi. Daha sonra araştırdım daha güçlü bir powersupp lazımmış. Çok pahallıydı onlar. Dedim pc ye ayrı ekran kartına ayrı güç vereyim; elimde diğer pc den çıkma güç kaynağı ile harici olarak güç verdim... Patladı abi kart :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 11.03.2017 at 09:25, Olgu Erhan yazdı:

valla çok anlamam ama zamanında 900 tl ye bilgisayarıma ekran kartı almıştım, bir hevesle bağladım güç kaynağı yetmedi uyarısı verdi. Daha sonra araştırdım daha güçlü bir powersupp lazımmış. Çok pahallıydı onlar. Dedim pc ye ayrı ekran kartına ayrı güç vereyim; elimde diğer pc den çıkma güç kaynağı ile harici olarak güç verdim... Patladı abi kart :)

5 Volt girecek yere 12 volt falan vermişindir :) 

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan

5 Volt girecek yere 12 volt falan vermişindir [emoji4] 

Abi 1. Msja indirim kodunu ekleyebilirmiyiz, malum değiştirme yapamıyorum :(
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Göktürk

Benim kamera yarım saatte bir bik bik bik yapıyor rec tuşuna basıyorum gidiyor devam ediyor kayda. Geçen gün de card full verdi.  Delete warning off durumda.  Sorun nedir?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Benim kamera yarım saatte bir bik bik bik yapıyor rec tuşuna basıyorum gidiyor devam ediyor kayda. Geçen gün de card full verdi.  Delete warning off durumda.  Sorun nedir?

Hocam, g sensör hassasiyeti çok düşük olmalı. Hasar zannedip kilitli yapıyor kayıtları muhtemelen
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bakayım yarın. SD kattan yapar mı? Destek forumunda sandisk kullanmayın kötü diyordu ama ben inanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

10 tabi.  G sensör ortadaymış düşürdüm bakalım.

Bir de sigorta panelinden kalın kablo çektim vitesin sağ altındaki koltuk tarafına. tüm sabit 12V ihtiyaçlarını gizleyeceğim. 

Yoruldum en son vidayı takamadım alet çantasını arabada bıraktım geldim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...