İçeriğe Yönlendir

A119 Araç Kamerası Incelemesi ( Geldi ) 2016 Model 60 Fps ! Kapasitör

Olgu Erhan

Recommended Posts

Mustafa Liman
On 10.03.2017 at 17:27, Mehmet Göktürk yazdı:

Detaylı yazacağım problem yandan takılınca geçiyor 1080p ye alınca azalıyor. Şu an telefondayım. İyi adaptörle çözülmez. Video encoder akım çekiyor. Record stop edince sorun yok mesela.

Aynı semptomları ben de yaşıyorum bu cihazda artık geri yollamaktan (4. cihaz olacak) yoruldum, GPS ile kullanımda sürekli kapanıp açılıyor yada ekran titriyor.

Doğrudan kameradan beslemede sorun yok. Kablo ve besleme değişimi bende de şart gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Olgu bey, bilgilendirme için çok teşekkürler, ürünü gerçekten beğendim. Bu kameraya arka kamera takılabiliniyor mu? Tavsiye eder misiniz ?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
15 saat önce, Hakan Atuğ yazdı:

Olgu bey, bilgilendirme için çok teşekkürler, ürünü gerçekten beğendim. Bu kameraya arka kamera takılabiliniyor mu? Tavsiye eder misiniz ?

Takılmıyor malesef, bu aralar mini 0805P modelini öneriyorum. Süper bir park modu desteği var.

Netlik örneği : https://www.dropbox.com/s/s7395luvpbvzn32/mini0805P_yeni_kayipsiz_netlik.rar?dl=1

Detaylar : 

Forum konumuz :

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hakan Atuğ

Merhaba Olgu bey, ben daha kameraları incelerken çarpar kaçarlardan birisi (mopet ve motorsikletler) arkadan çarptı. Adam ayağını incitince ben arabada fazla hasar olmayınca dikkatsizliğime geldi ve be tutanak tuttum nede fotoğraf çektim. Ama avukat kayın biraderim 1 yıla kadar seni mahkemeye verebilir diyince olayın vehametini kavradım (aynı durumda kalabilecekler için bilgi olarak veriyorum, tutanak tutun işleme sokmamak size kalmış, ama kesinlikle fotoğraf çekin).
Sizden ricam 2ch 1080 çözünürlük ve 2 kameralı, kapasitörlü, gps li [emoji16] iyi kaliteli araç kamerası tavsiyeniz yada öne mini arkaya ayrı kameramı daha efektif olur? Tekrar teşekkürler

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Merhaba Olgu bey, ben daha kameraları incelerken çarpar kaçarlardan birisi (mopet ve motorsikletler) arkadan çarptı. Adam ayağını incitince ben arabada fazla hasar olmayınca dikkatsizliğime geldi ve be tutanak tuttum nede fotoğraf çektim. Ama avukat kayın biraderim 1 yıla kadar seni mahkemeye verebilir diyince olayın vehametini kavradım (aynı durumda kalabilecekler için bilgi olarak veriyorum, tutanak tutun işleme sokmamak size kalmış, ama kesinlikle fotoğraf çekin).
Sizden ricam 2ch 1080 çözünürlük ve 2 kameralı, kapasitörlü, gps li [emoji16] iyi kaliteli araç kamerası tavsiyeniz yada öne mini arkaya ayrı kameramı daha efektif olur? Tekrar teşekkürler

En ekonomik ve kaliteli çözüm,

Ön cama :

Arka cama :

Ön cam için 64 micro sd alırısınız arka cama 32 micro sd.

Bütçe sıkıntı değilse, 350 € civarında panorama X2

Park modu isteniyorsa ön cama,

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yıllarca kullanma garantiniz kendi sağlığınız ve arabanızın olup olamayacağı bakımından zaten yok. ben problemi elektriği yandan vererek çözdüm. 

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Merhaba Olgu bey, verdiğiniz kamera video örnekleri için çok teşekkürler, çok faydalı oldular (bu arada emeğinize saygı olarak ve çok faydalı olduğu için youtube kanalınıza da üye oldum) şu aşamada karar vermeye çalışıyorum, ön ve arkaya ayrı kameramı yoksa 2 kanallı bir car dvr mı, panorama x2 yi bende çok incelemiş ve bu modelde karar kılmıştım almadığıma pişmanım. Şimdiki fiyatları da çok yükselmiş. Bu ararda bir sorum daha olacak benim aracım start/stop özellikli frene kısa bir süre basılı tuttuğunuzda motoru stop ettirip auto stop moduna geçiyor, gaza basınca araba start oluyor. Motorun sürekli start/stop etmesi takılan kameraların açılıp kapanması kameralara zarar verir mi ? bu özelliği bir kapatabiliyorum. Kapalı tutmam mı gerekiyor

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Güzel soru [emoji3] kontağı kapatıyor ama çakmak elektriğinde akım var, bu soruyu bazı modellerde kontağı kapattığınızda kamerada kendini kapatıyordu, bu yüzden sordum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kontağı da tam kapatmıyor galiba.
1 konumunda bırakıyor olmalı. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Merhaba Olgu bey, verdiğiniz kamera video örnekleri için çok teşekkürler, çok faydalı oldular (bu arada emeğinize saygı olarak ve çok faydalı olduğu için youtube kanalınıza da üye oldum) şu aşamada karar vermeye çalışıyorum, ön ve arkaya ayrı kameramı yoksa 2 kanallı bir car dvr mı, panorama x2 yi bende çok incelemiş ve bu modelde karar kılmıştım almadığıma pişmanım. Şimdiki fiyatları da çok yükselmiş. Bu ararda bir sorum daha olacak benim aracım start/stop özellikli frene kısa bir süre basılı tuttuğunuzda motoru stop ettirip auto stop moduna geçiyor, gaza basınca araba start oluyor. Motorun sürekli start/stop etmesi takılan kameraların açılıp kapanması kameralara zarar verir mi ? bu özelliği bir kapatabiliyorum. Kapalı tutmam mı gerekiyor

Bendede start stop araç var sıkıntı olmuyor. Kameraya etkilemiyor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Merhaba Olgu bey, youtube daki gearbest alışverişi konusundaki videonuzda göremedim yada kaçırdım, bildiğiniz üzere gümrük sınırı 30 euro ya düşürüldü. Gearbest ten alışveriş sırasında mı? Yoksa alışverişi yapıp sipariş numarasını vererek mi, ürünün fiyatını 30 dolar göstermelerini, isteyebiliyor muyuz?

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Olgu bey, araç içinde ilk kez kamera kullanacağım için ve çift kanallı 2 kameralı ürünlerin fiyatı pahallı olduğu için ayrıca benim aracımın bağaj kısmında 12v çakmak girişi olduğundan ileride arka cama da 2. Kamerayı aldığımda bu çakmak girişini kullanırım düşüncesiyle mini 903 nano almamı, öne ve arkaya ayrı kamerayı tavsiye eder misiniz?

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Olgu bey, araç içinde ilk kez kamera kullanacağım için ve çift kanallı 2 kameralı ürünlerin fiyatı pahallı olduğu için ayrıca benim aracımın bağaj kısmında 12v çakmak girişi olduğundan ileride arka cama da 2. Kamerayı aldığımda bu çakmak girişini kullanırım düşüncesiyle mini 903 nano almamı, öne ve arkaya ayrı kamerayı tavsiye eder misiniz?

Arka cama Matego Xp1 iyi olur.
Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Merhaba Olgu bey, Ön cam için jusun H30, mini 0903 ve Viofo A119S aradında seçim yapmaya çalışıyorum. Mini 0903 de park modun olduğundan ve aksiyon kamerası özelliğinden tercihim de biraz daha ağır basıyor. Ancak A119S de çok iyiymiş, bu modeli incelediniz mi?

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

bu ürünle ilgili düşünceniz nedir ?, Viofo A119S sony starvis imx291 sensör ve 1080@960fps, Aperture f/1.6 , 7G lens, 128 Gb microSD, optional cpl filtre, bit rate 20Mbps

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
bu ürünle ilgili düşünceniz nedir ?, Viofo A119S sony starvis imx291 sensör ve 1080@960fps, Aperture f/1.6 , 7G lens, 128 Gb microSD, optional cpl filtre, bit rate 20Mbps

Gereksiz pahallı. A119s te otomatik park modu yok.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Bakış
1 dakika önce, Olgu Erhan yazdı:

Zapals stoklarına gelmiş, GPS li 75 $ Link : https://goo.gl/Bz1WRn

Olgu Bey, kamera kayıtlarında sesi kaydederken özellikle rölantide 1er saniye aralıklarla cızırtı sesi duyuluyor, sizce problem ne olabilir. 

Yorum bağlantısı
Hakan Atuğ

Viofo A119S i ben kullanıyorum. Aliexpress ten getirttim. Yeni güncellemesi çıktı onuda yükledim. Genel olarak mini 0903 nanoq da Ön camda GPS bağlantı probkemi yaşadım ama A119S de GPS 2-3 sn sonra bağlanıyor, kamera çok kaliteli, ancak Olgu beyinde belirttiği gibi parking mode özelliği yok, belki yeni güncellemede gelir. Kamera ike birlikte CPL filtre aldım (yansıma yı önleyici filtre) bu filtreyi test ediyorum. Ayrıca 128 GB karta da 1080P de 30 fps/sn de hemen hemen 3 gün tam kayıt yapabiliyor. Bu arada kamerada wifi yok

Yorum bağlantısı
Olgu Erhan
Olgu Bey, kamera kayıtlarında sesi kaydederken özellikle rölantide 1er saniye aralıklarla cızırtı sesi duyuluyor, sizce problem ne olabilir. 

Bir çok kamerada olabiliyor normal.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
18 dakika önce, Olgu Erhan yazdı:

Bir çok kamerada olabiliyor normal.

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...